Árva ​László király / Éva boszorkány 2 csillagozás

Herczeg Ferenc: Árva László király / Éva boszorkány

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Singer és Wolfner, Budapest, 1925
126 oldal · keménytáblás

Herczeg Ferenc: Árva László király / Éva boszorkány

Megéri néha betévedni egy antikváriumba, igazi kincseket lehet ott találni! ;)

Az Árva László király Hunyadi Lászlóról szól. Korhűen és más szemszögből adja elő Herczeg Ferenc a történteket. Egy tragikus eseményt voltaképp komikus elemekkel fűszerezett, azaz tragikomédia ez a mű. Vajon jogosan ítélik-e el Hunyadi Lászlót? Miért utálják a Hunyadiakat? Mi a véleménye erről a gyermek királynak? Hogyan viszonyulnak Lászlóhoz és Mátyáshoz az emberek? Szerintem ez egy nagyon érdekes történelmi mű a török korból, egyáltalán nem unalmas, sokat derültem nagyon.

Az Éva boszorkány is tragikomédia, azonban ez még inkább a szívembe lopta magát valahogy. Bámuld a Holdat, ragadj seprűnyelet és repülj fel az ostoba emberek feje fölé, onnan tekints a világra! Nevess mindenkin, aki nem ért meg téged, járj túl az eszén azoknak, akik nem méltóak hozzád…Boszorkányosan jó volt ez a dráma, így kell ezt csinálni!

Lunemorte P>!

Bolond vagyok, részeg vagyok, bolond vagyok…De egy szikra pislog bennem, mélyen bennem egy szikra, – és ti bennetek semmi sincs…Bennetek sötétség van…

Lunemorte P>!

A szeretet lehúz a földre ezer mázsás súllyal. A boszorkánynak nem szabad szeretnie, csak önmagát.

Éva boszorkány

Kapcsolódó szócikkek: boszorkány
Lunemorte P>!

Aki boszorkány akar lenni, az legyen merész, kegyetlen és szép!…Szép!…Én sohasem voltam szép. Én csak afféle gyalog-boszorkány voltam. Mertem volna, de nem tudtam. Gyalogszerrel baktattam a göröngyökön és irigykedve néztem föl a magasba.

Éva boszorkány

Kapcsolódó szócikkek: boszorkány
Lunemorte P>!

Te csigahátán jöttél, – mi? És miért vagy te fegyver nélkül? Azt hiszed, lakodalomba hívtalak?

Lunemorte P>!

Gyerekkorom óta nézlek és várlak – és most, hogy eljöttél, attól félek, nem fogom túlélni ezt az órát.

Lunemorte P>!

MÁTYÁS a táncoló Erzsit üldözi. Eredj öltözni! Nem mégy öltözni? Sicc ki innét!