AnyukaLand 9 csillagozás

Fergeteges bébinapló mókás kedvű szülőknek
Hercsel Adél: AnyukaLand

Az anyukák élete csupa játék és mese, nem igaz?
Hercsel Adél bébinaplója muris szituációkkal, kacagtató röpke párbeszédekkel mutatja be azt a különös univerzumot, amit csak egy anya ismerhet.
Kismamáknak, kezdő és gyakorló szülőknek igazi csemege ez a bűbájosan illusztrált kis kötet, mely egyszerre poénos ajándékkönyv és parádés aranyköpések gyűjteménye.

Athenaeum, Budapest, 2015
100 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632934235 · Illusztrálta: Földi Andrea

Hercsel Adél: AnyukaLand Fergeteges bébinapló mókás kedvű szülőknek

Vicces rövidke szösszenetek terhességről, szülésről, babákról tíz fejezetben. A kötetben található illusztrációk igazán ötletesek, nagyon tetszettek.

Niki_>!

Hercsel Adél: AnyukaLand Fergeteges bébinapló mókás kedvű szülőknek

Kézhez kapva a könyvet, első pillantásra az jutott eszembe, hogy ez egy mesekönyv. Kicsi keményfedeles négyzet -gyorsan végigpörgettem a lapokat-, színes illusztrációkkal. Első pillantásra nem az volt, amire számítottam.
Aztán egy éjszaka lefekvés előtt nekikezdtem az olvasásának. Kinyitottam és egyből azzal találtam szembe magamat, hogy „Fergeteges bébinapló mókás kedvű szülőknek”. Elégedetten nyugtáztam: igen, most erre van szükségem. Nevetésre, mókázásra, kacagásra, babavárós sztorikra. És hogy mindez valóra vált-e?
Az biztos, hogy a babavárós sztorik 100%-ban megvalósultak az oldalakon. Ismerős helyzetekkel találtam szembe magamat a lapokon és ami különösen tetszett, hogy valóságosak voltak, olyan információkkal, melyek hasznosak lehetnek azoknak, akik még a babavárás előtt állnak és ez szerintem fontos.
Nem a regényekben megszokott történetfelépítésről van szó a könyvben. Fejezetenként találjuk szembe magunkat egy-egy kis rövid visszaemlékezéssel, melyek néha időben, térben is teljesen máshol történnek.
És hogy megvalósult-e a móka, kacagás? Nekem ez volt az egyetlen problémám vele, számomra nem jött össze. Aranyos volt, néhol kellemes humorú, de nem kacagtam végig, sőt, úgy igazán egyszer se nevettem fel az olvasása közben, max mosolyra húzódott a szám. Kellemes humorú volt, de nem fergeteges.
Bővebben: http://azajtom.blogspot.hu/2015/12/hercsel-adel-anyukal…

Judy22>!

Fergetegesen jót nevettem.

Székely_Ági>!

Hercsel Adél: AnyukaLand Fergeteges bébinapló mókás kedvű szülőknek

Kellemes olvasmány egy pihizős délutánra, de azért fergetegesnek nem mondanám. Aranyos történetek egy jól illusztrált könyvben. Pár órás kikapcsolódáshoz tökéletes, de többször nem fogom elolvasni.

lakatoszoltan>!

Hercsel Adél: AnyukaLand Fergeteges bébinapló mókás kedvű szülőknek

Már sok hasonló gyerekvárós könyvet, szösszenetet, blogot olvastam, de ez a könyv nekem nem sokat adott. Amit az elejétől éreztem, hogy egy (számomra) önző nő írta, aki sminkben megy szülni, és elmegy a 3 hetes gyerekkel manikűröshöz. Értem, hogy ez egy kismama összegyűjtött aranyköpései, de az egész könyvből csak az a szeretet és odaadás nem tükröződött, hogy van valahol a könyvben és a szerző életében egy gyerek, mert szinte sehol nem érződött a jelenléte. Ha ez volt a cél, akkor persze 5 csillag.
Az anekdoták elvileg téma szerint vannak rendezve, így időrendet, a kismama lelki fejlődédének útvonalát felfedezni nem tudtam. Anyit leszűrtem, hogy a rövid párbeszédekben mindig a szerző a felsőbbrendű, és akivel beszélget, az lesz a komikus, szánalmas figura. Őszintén, már sajnálom, hogy megvettem anno a várandós páromnak, aki csak a műkörmös sztoriig tudott eljutni, és letette a könyvecskét…

A „fehér kenyér és tehéntej ” tetszett…

Csoszi>!

– Látom, hogy nincs túl sok önbizalma, de a következő órán muszáj lesz kimennünk egy forgalmasabb terepre.

Csoszi>!

– Na és a ricinusolajat szorgalmasan iszod-e már?

Csoszi>!

Mindenki nagyobbnak érzi magát, mint amekkora valójában. Légy büszke a Pocakodra és a megváltozott alakodra, hiszen ez is a várandósság szépségének a része.

Csoszi>!

Na és marhaepeszappanod van-e már?

Csoszi>!

– Már nagyon várom a karácsonyt! Ez lesz az első közös karácsonyunk a babánkkal. És nálatok mi lesz karácsonykor?
– Ja, semmi, mi nem vagyunk ilyen karácsonyosok. De farsang, az lesz. Beöltözés, meg minden.