A ​varázslatos könyvjelző (Itt jön Hank! 1.) 5 csillagozás

Henry Winkler – Lin Oliver: A varázslatos könyvjelző

A főszereplő, Hank, aki második osztályos. A fiú nem szándékosan próbál vicces lenni, valahogyan mégis mindig megnevetteti osztálytársait. A dolgokat nem tudja egyszerűen megjegyezni, a betűzés pedig végképp rosszul megy neki (mint ahogyan a matek és az olvasás sem). Az új sorozat első könyvében Hank osztálya részt vehet egy Aqua Fly című előadásban, amiben a fiú akarja vállalni a főszerepet, viszont a meghallgatáson teljesen lefagy, és csak légyzümmögés jön ki a torkán. Hank tanára kitalál neki egy külön szerepet, egy könyvjelzőt kell eljátszania. Bár ez elég jelentéktelen szerepnek tűnik, amikor Hank vetélytársa, Nick McKelty lefagy a produkció közben, a fiún van a sor, hogy megmentse a darabot!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Delfin könyvek

Maxim, Szeged, 2015
134 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632616858 · Fordította: Erdős Éva

Henry Winkler – Lin Oliver: A varázslatos könyvjelző

Nagyon aranyos kis történet Hankról, egy kisiskolás fiúról, akinek nem igazán megy a tanulás, a matekkal és az olvasással is gondja van, folyton vicces helyzetbe kerül, és valahogy mindig mindent elfelejt. :) Végre egy történet és egy főszereplő, akivel még több kisgyerek azonosulni tud, hiszen (rajtam kívül) kinek volt a kedvence a matek alsóban??? :)
Kezdő olvasóknak is tökéletes lehet, hiszen elég nagy betűkkel íródott, könnyen olvasható, illetve nagyon aranyos és vicces illusztrációk teszik még élvezhetőbbé a történetet. :)

gybarbii>!

– Van valami, amit nem felejtesz el?
– Igazgató úr, a születésnapomat sohasem felejtem el.

gybarbii>!

Hirtelen megéheztem, ami biztos jele volt annak, hogy jobban érzem magam.

gybarbii>!

Pete papa, a nagyapám, azt szokta mondani, hogy a nevetés jó, de mégsem olyan jó, mint az ecetes uborka.

gybarbii>!

Luke a feje fölé hajlította a karját, és úgy tett, mintha kitörő vulkán lenne. Mellette álltam, és hadd mondjam el nektek, hogy ez a vulkán soha sem zuhanyzott.

Itt jön Hank! sorozat · Összehasonlítás