Eldobható ​örömlányok 1 csillagozás

Henry Whitecrow: Eldobható örömlányok

A regény főhőse, a Férfi egy erotikus, tudományos fantasztikus krimi kereteibe foglalva, ily módon kutatja a szexuális önmegvalósítás lehetőségeit. Közben, egy véletlenül az ölébe hullott értesülés alapján, bravúros magánnyomozásba kezd, és eljut a tökéletesen felszabadult nemiség megvalósított, földi paradicsomába. A feltaláló és egyben tulajdonos erről így beszél:
„Biztosítom az embereknek, hogy húsból, vérből való s bizonyos használati idő után mégis eldobható örömlányokkal szexuális téren úgy valósítsák meg önmagukat, ahogy azt megálmodták."

De kik azok az eldobható örömlányok?

Editorg, Budapest, 1991

Kojak85>!
Henry Whitecrow: Eldobható örömlányok

Egy ideje elhatároztam, hogy minden könyvről írok pár sort, amit elolvastam… Hát akkor most jöjjön ez a remekmű :D
Pongyola stílus, szereplők név nélkül, olyan borító, amit még véletlenül sem merünk elővenni egy vonaton, bár erősen összetévesztendő néhány Tanga sorozat Romanájaval… Mégis férfiaknak írták! Ez bizonyos. Nézzünk miből is jöttem erre rá?! Adott egy szürreális valóság, egy rendszerváltás utáni Magyarország, ahol útlevél birtokában már főhősünk – a Férfi – oda utazik, ahová csak akar. Nem ez a szürreális, hanem az, hogy bárhová megy, gyakorlatilag mindíg pornófilmben szerepel, hiszen minden nőt megkap, minden nőt rá tud venni mindenre, hármas-négyes felállásokra, orgiákra, leszbikus kalandokra… miközben Tokaji Aszút szürcsölget, és sejtelmünk sincs róla, hogy miből él.
Testalkata ismeretlen, bármelyikünk lehetne a Férfi, és az író folyamatosan törekszik fantáziánk ébren tartására. A történetet keretbe zárja, a szőke kék szemű néger csaj, aki kutyapóz helyett guggolva, állati ösztönökkel párzik a Férfival… És ezen meg is áll a Férfi esze rendesen.
És a rengeteg pornó közé beékélődik egy nyomozás az eltűnt zseni gimnazista osztálytárs – Tudós után – aki halálát eljátszva külföldre szökik, és sejtelmes floppy diszkjén magával viszi az emberiség legnagyobb problémájának megoldási kulcsát – a promiszkuitásét!
Na már most, két dolog foglalkoztat! Egy: a szerző írt egy pornóhoz forgatókönyvet, és visszadobták, mert túl szövevényes volt – vagy legalábbis egész estés film lett volna!
Kettő: a szerző pornóipari rendező, szakmunkás, kameraman, operatőr… és kitörési szándékkal írt egy könyvet, melynek nem volt akkora sikere, hogy folytassa. (Ide írom az egyetlen komisz pozitívumot, ebből a sztoriból lehetett volna jobb könyvet írni, vagy legalább a folytatást illeszteni hozzá!)
Lehet, hogy tévedek, de szerintem a whitecrow nevet is innen választotta, ő a ritka fehér holló, aki könyvet is tud írni pornó kategóriában :)
De hogy senkinek se vegyem el a kedvét a rózsaszín borítós Erotékás könyvtől, dobok rá 3 csillagot, és várom, hátha esetleg valaki hozzá szól a recenziómhoz!