Haggard történelmi regénye a Ptolemaioszok korában játszódik az ősi Egyiptom földjén. Harmachist, egy igen régi vérvonal utolsó örökösét Cleopatra elleni összeesküvéssel vádolják, hogy kiűzze a római megszállókat, és visszaállítsa Egyiptom hajdanvolt ragyogását…
A szerzőről: Henry Rider Haggard (1856-1925) korának híres brit írója, aki gyarmati tisztviselőként a gondjára bízott területeken nyitott szemmel és füllel járt. Hatott rá a dél-afrikai táj, a nép, a folklór és történelem. Az „elsüllyedt világok” témájának megteremtője, de nem idegen tőle az ""Indiana Jones"" stílusú misztikus-titokzatos kalandos történetvezetés, a halhatatlanság és az igazi öröklét gondolata sem.
Cleopatra 13 csillagozás

Kleopátra, Egyiptom asszonya címmel is megjelent.
Eredeti megjelenés éve: 1889
A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Tolnai Világkönyvtár Tolnai · Denevér
Enciklopédia 4
Szereplők népszerűség szerint
Kedvencelte 1
Most olvassa 1
Várólistára tette 6
Kívánságlistára tette 4
Népszerű idézetek




– Milyen erősen körülbástyázott város is az én szívem, hogy senki egészen be nem veheti, meg nem hódíthatja. Hiába tárom ki kapuit, nincs ember, aki meghódíthatná fellegvárát! Miért nem tudok már egyszer szakítani elhagyatottságommal és magányommal, miért nem veszhetek el és olvadhatok fel egészen egy másik lélekben?
153. oldal (MAHIR / RTV, 1989)




– […] Kigondoljuk a terveinket, felépítjük reményeink fellegvárát, de sohasem számolunk azzal, hogy váratlan vendégek érkezhetnek és verhetnek tanyát benne. Hol van olyan ember a világon, aki védekezhetne az előre nem látott dolgok ellen?
89. oldal (MAHIR / RTV, 1989)




– […] de hát mi is az a házasság? A szívek egyesülése, az a gyönyörűséges kötelék, mely pókháló módjára köti a lelket a lélekhez, s mely a szenvedély éjjele után a hajnal harmatcsöppjeiben feloldódik? Vagy ellenkezőleg: az erőltetett, nem kölcsönös vonzalmon alapuló egyesülés vaslánca, mely ha az egyik süllyed, a másikat is magával rántja a tenger alá, hogy ott bűnhődő rabszolga módjára, nyomorúságosan elpusztuljon a rothadásban? Házasság! Én menjek nőül valakihez? Unjam meg a szabadságot, s keressem helyette nemünk leggyalázatosabb rabszolgaságát, mely az erősebb férfi önző akaratánál fogva a megutált ágyhoz láncol bennünket, és egyre csak olyan szolgálatokat erőszakol ki, melyeket a szerelem nem szentesít többé! Mi hasznom lenne abból, hogy királynő vagyok, ha uralkodói hatalmamnál fogva sem kerülhetném el a közönséges születésű nők végzetét?
147-148. oldal (MAHIR / RTV, 1989)




[…] ez a szem, mely mintha aludt és álmodozott volna, s mégis úgy látszott, titokzatos dolgokon tűnődik, amint az éjszaka tűnődik a sivatagban, s vágyva vágyik a csillagok között megszületendő világosságra, hogy sugarainak fényével elárassza, beragyogja sötétségét.
51. oldal (MAHIR / RTV, 1989)




– […] A bosszú olyan íj, mely nemegyszer azt sebzi meg, aki kifeszíti s elröppenti a nyilat.
177-178. oldal (MAHIR / RTV, 1989)




– […] ha még soha nem szerettél, annyi mintha nem is éltél volna!
100. oldal (MAHIR / RTV, 1989)




Mily szép is volt a remény, mely mint a meddő virág, arra van kárhoztatva, hogy elhervadjon.
139. oldal (MAHIR / RTV, 1989)
Hasonló könyvek címkék alapján
- Ghyczy-Dráveczky Zsuzsa: Asszony a fáraók trónján 93% ·
Összehasonlítás - Mika Waltari: Szinuhe 92% ·
Összehasonlítás - Hegedüs Géza: Az írnok és a fáraó 89% ·
Összehasonlítás - Lawrence Durrell: Alexandriai négyes 89% ·
Összehasonlítás - Robert Graves: A vitéz Belizár 88% ·
Összehasonlítás - Edward Bulwer-Lytton: Pompeji utolsó napjai 87% ·
Összehasonlítás - Lewis Wallace: Ben Hur 81% ·
Összehasonlítás - John Williams: Augustus 95% ·
Összehasonlítás - Winston Graham: Demelza 94% ·
Összehasonlítás - Henryk Sienkiewicz: Quo vadis? 91% ·
Összehasonlítás