Párhatárok 11 csillagozás

Határvonalak a házasságban
Henry Cloud – John Townsend: Párhatárok Henry Cloud – John Townsend: Párhatárok

A határvonalak-sorozat szerzőpárosa ezúttal a jól működő párkapcsolat alapelveit ajánlja olvasói figyelmébe. Könyvükben szó esik az egymás határait tiszteletben tartó kapcsolat ismérveiről, valamint arról, hogy miként oldhatók meg a házasságban a tisztázatlan határokból eredő konfliktusok. A terapeuta szerzők a praxisukból vett példákon keresztül mutatják be, hogyan segít a határok tisztázása számos olyan kérdés megoldásában, melyek óhatatlanul felmerülnek a házasságban: – hogyan valósítható meg a házasságban két különálló fél egysége, – miként oldható fel a kötődés és az autonómia igényének feszültsége, – hogyan egyeztethető össze a szabadság és a felelősségvállalás, – miben különbözik társunk támogatása attól, hogy megmentjük őt viselkedésének következményeitől, – hol a határ az egymással való törődés és egymás irányítása között.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Határaink

Harmat, Budapest, 2020
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632881379 · Fordította: Gulyás Melinda

NorrinRadd>!
Henry Cloud – John Townsend: Párhatárok

Henry Cloud – John Townsend: Párhatárok Határvonalak a házasságban

Néha kicsit túl részletes, de ha fejleszteni szeretné valaki a párkapcsolatát, annak nagyon hasznos lehet.

rosa_n>!
Henry Cloud – John Townsend: Párhatárok

Henry Cloud – John Townsend: Párhatárok Határvonalak a házasságban

2016 – ban lett sajátom, az akkori kiadásból. Ugyanúgy az alap „Határaink” könyvből is, es egy harmadik, a „Határaink a párkeresésben” című könyvből, könyvekből. A többi kettő nekem nem volt meg. Sem a gyerekekre vonatkozó, sem a kamaszokra. Terveztem, hogy megveszem, de utána nem jutottam el addig.