Játszmák ​nélkül 18 csillagozás

Hogyan kezdjünk hozzá a nehéz beszélgetésekhez?
Henry Cloud – John Townsend: Játszmák nélkül

„A ​jó konfrontációs készség a siker elengedhetetlen feltétele az élet minden területén. Az eredményes emberek jó konfliktuskezelők, tudják, hogyan folytathatnak hatékony konfrontációt, és nyíltan szembenéznek a kapcsolataikban felmerülő problémákkal” – írják a népszerű határvonalak-sorozat pszichológus szerzői könyvük előszavában.
Minden kapcsolatban szükség van olykor a konfrontációra. Időnként egyszerűen csak nemet kell mondanunk, ha nem akarjuk túlhajszolni magunkat, máskor határokat kell húznunk, mert irányító, manipuláló, felelőtlen, netán agresszív partnerrel állunk szemben. Néha pedig arra van szükség, hogy – éppen a kapcsolat érdekében – tisztázzuk a problémákat.
A Játszmák nélkül segít konfrontációs készségünk fejlesztésében, megtanulhatjuk, hogy a konfliktusok vállalása és az őszinteség nem mond ellent a szeretetnek, sőt a tisztázó beszélgetések erősebbé és biztonságosabbá teszik a kapcsolatokat. A szerzők gyakorlati ötletekkel, javaslatokkal, illusztratív… (tovább)

Harmat, Budapest, 2018
Harmat, Budapest, 2015
306 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632880525 · Fordította: Gulyás Melinda
Harmat, Budapest, 2013
306 oldal · ISBN: 9789632880525 · Fordította: Gulyás Melinda

Balázs_Erőss>!
Henry Cloud – John Townsend: Játszmák nélkül

Henry Cloud – John Townsend: Játszmák nélkül Hogyan kezdjünk hozzá a nehéz beszélgetésekhez?

Hmmm… olvastam már pár hasonló témával foglalkozó könyvet, de mivel mindig lehet javítani magunkon, azonnal megvettem, amint a kezem ügyébe került. Most már látom, hogy ha hiba nem is volt, de hasznát nem igazán vettem.
Az alaphangsúly azon van, hogy minden esetben kerüljük a nyílt konfrontációt, ilyen vagy olyan megoldásokkal. Ez egy ideig működik is, de nem lehet az ember mindig jó fej, és nem is lehet nekimenni minden nehéz beszélgetésnek úgy, hogy előtte konzultálsz a papoddal vagy a lelki támogatóddal. Nálam pont ez tette be a kaput! A könyv úgy van meghangszerelve, mintha csak és kizárólag keresztényeknek szólna. Sok benne a bibliai idézet, amiket ebben a kategóriában (mármint az önsegítősben) nem érzem ideillőnek. Nem egy felvázolt helyzet életképtelen, vagy maximum egy mormon közösségben adaptálható.
Nem állítom, hogy nincs benne használható trükk, de ha az ember eljut oda, ahol már nincs kedve az „Isten báránya” szerep betöltéséhez, akkor nem igazán használhatóak. Pláne nem egy modern, hiperagresszív emberrel szemben.
Szóval, nekem nem igazán jött be, eltekintve egy-két ötlettől.
Kíváncsi lennék, hogy egy keményvonalas ateista vagy keresztényellenes arc mekkora lendülettel vágná be a sarokba a könyvet…

moni79>!
Henry Cloud – John Townsend: Játszmák nélkül

Szerencsére egyre több önsegítő könyv foglalkozik érdemben az asszertív kommunikációval, tehát azzal, hogyan fejezzük ki igényeinket a másik igényeinek figyelembe vételével, hogyan kommunikáljunk megfelelően. Ez a könyv is nagyon hasznos, sok konkrét példát hoz, érthetően írja le a lépéseket, dilemmákat, nehézségeket, és elég optimista. Sok bibliai idézet van benne, és először fordul elő, hogy ezt nem találtam zavarónak: talán mert a szerzők annak illusztrálására használják, hogy igenis álljunk ki magunkért, de közben ne bántsunk másokat.

Henry Cloud – John Townsend: Játszmák nélkül

Legalább tudom, eddig hol rontottam el, mik a gyengeségeim, és mit láttam vagy tettem helyesen. Jó kis önismereti teszt, már ha az ember őszinte magával.

Gwener>!
Henry Cloud – John Townsend: Játszmák nélkül

Kár, hogy nem olvastam előbb. Sok félreértést elkerülhettem volna.

zltn7>!
Henry Cloud – John Townsend: Játszmák nélkül

Remek könyv! Örülök,hogy egyik barátomnak jókor volt meg és kölcsön tudta adni. Most,hogy már főállásban dolgozni kezdtem szerintem a lehető legjobbkor jött. Hasznos, józanparaszti ész szerinti ötletek vannak benne. Nagy része igen egyszerű, de a megvalósítása pont ezeknek a legnehezebb, remélem, egy év múlva, ha visszanézek erre az értékelésre azt mondom,hogy tudtam növekedni a könyv által nyújtottakban.

Guitarmusic>!
Henry Cloud – John Townsend: Játszmák nélkül

Jó volt, hogy gyakorlati példákkal is szolgált a könyv. Így jól tudta szemléltetni, hogy mi nem igazán jó és mi jobb.
Zavaró a gyakori ismétlés.

Aemitta>!
Henry Cloud – John Townsend: Játszmák nélkül

Asszertív kommunikáció, rengeteg esetpéldával. Jól érthető, követhető könyv, hasznos infokkal, amit érdemes beépíteni kommunikációnkba.

csucsorka P>!

Házaspároktól gyakran halljuk, hogy még egy rosszul sikerült konfrontáció is közelebb viszi őket egymáshoz. Bizonyos dolgokat talán rosszul fogalmaztak meg vagy nem megfelelően reagáltak, de legalább jelen voltak egymás számára, ami sokkal elviselhetőbb, mint az udvarias vagy rideg távolságtartás.

palastim>!

Említettük már, hogy a konfrontáció különböző reakciókat vált ki az emberekből. Ha felhívjuk a partnerünk figyelmét egy problémára, megtudhatjuk, vajon melyik csoportba tartozik a kettő közül. A bölcs ember hálás azért, ha olyan információhoz jut, amely segít neki abban, hogy jobb emberré válhasson. A „csúfolódó” ezzel szemben haragra gerjed, és védekezni kezd. A konfrontációra adott válasz sokat elárul partnerünk jelleméről.

Viki77>!

Ne azoknál keressük a gyógyulást, akik fájdalmat okoztak nekünk. Csak biztonságos kapcsolatok segíthetnek sebeink begyógyulásában.

201. oldal, 20. fejezet - Hogyan készüljünk fel?

palastim>!

A „határok” sokak szerint nem jelentenek egyebet, mint hogy az ember korlátokat szab, nemet mond, vagy éppen véget vet egy rá nézve káros folyamatnak. Valójában, a jó határok nem merülnek ki annyiban, hogy gátat szabunk a minket érő negatív hatásoknak. Határainknak köszönhetően tudunk felelősséget vállalni azért, hogy pozitív dolgok történjenek velünk.
Ha felelősséget vállalunk vágyainkért, és megfelelően fejezzük ki azokat, kapcsolataink tartalmasabbak és bensőségesebbek lesznek. A jó kapcsolatban a felek kölcsönösen adnak és kapnak, megbeszélik a problémáikat, és nem táplálnak magukban neheztelést vagy haragot.

Viki77>!

A múltban elkövetett vétkek megbocsátása nem feltétlenül jelenti azt, hogy a jövőben bizalmat szavazunk az illetőnek.
(…)
Súlyos hibát követ el az, aki beéri egy „Ne haragudj”-jal, majd ismét kiszolgáltatja magát a másik félnek – anélkül, hogy a változásnak bármilyen jelét tapasztalta volna. Legyünk különösen óvatosak, ha valaki egyszer már visszaélt a bizalmunkkal.

150. oldal, 17. fejezet - Hogyan szabjunk határt a helytelen viselkedésnek

Viki77>!

Aki ellenáll a visszajelzésnek, éppen arra mond nemet, ami reményt adhatna számára, és jobbá tehetné az életét és a kapcsolatait.

161. oldal, 18. fejezet - Hárító mechanizmusok

Viki77>!

A helyzetet gyakran az nehezíti meg, hogy a másik fél védekezni kezd, és nem hajlandó szembenézni a problémával, illetve azzal, hogy a probléma milyen hatással van a környezetére. (…) Ha a visszajelzés és az őszinte vélemény pozitív fogadtatásra talál, a problémák viszonylag könnyen és gyorsan megoldhatók. Ám az elutasító hozzáállás mögött gyakran olyan mélyen rögzült negatív viselkedésmód húzódik, amely nagyban hozzájárul a problémák fenntartásához. Sokan például belső ellenállást éreznek azzal szemben, hogy hibásnak vagy felelősnek lássák magukat, és minden tényt és visszajelzést elutasítva tagadják, hogy hozzájárulnának a problémához. Szerintük a probléma mások hibájából állt elő, vagy nem is létezik, legalábbis nem olyan súlyos, mint ahogyan azt a másik állítja.

52. oldal, 7. fejezet - Maradjunk a témánál

palastim>!

Minél inkább felismerjük saját hibáinkat, annál kevésbé hajlunk a mások feletti ítélkezésre, és annál inkább kialakul bennünk az empátiára való készség.

palastim>!

…amennyiben hagyjuk, hogy valaki olyasmit tegyen velünk, ami ellenünkre van, mi is hozzájárulunk a problémához.

palastim>!

A jó kapcsolatokra az igenek és a nemek egyensúlya jellemző. Aki soha semmire nem mond nemet, olyan, mint egy bábu, aki pedig nem hajlandó igent mondani, az diktátorként viselkedik.