Gyerekhatárok 10 csillagozás

Mikor mondjunk igent és mikor mondjunk nemet gyermekeinknek?
Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok

A nevelés célja – emelik ki a szerzők –, hogy gyermekeink önmagukért felelősséget vállaló és mások iránt figyelmes felnőttekké váljanak. A gyermeknevelésben a kapcsolat fontosságát hangsúlyozzák. A gyerekek a szüleikkel való kapcsolatukban szerezhetnek tapasztalatot a határok működéséről, amikor viselkedésük következményeivel találkoznak, vagy amikor korlátokba ütköznek. A pszichológus és családterapeuta szerzőpáros könyve bemutatja, miként állíthatók a határok a jellemformálás szolgálatába – csecsemőkortól tinédzserkorig. Humorral, konkrét példákkal, az életből vett párbeszédekkel teszik olvasmányossá és a gyakorlatban is jól hasznosíthatóvá könyvüket.

Harmat, Budapest, 2021
Harmat, Budapest, 2018
Harmat, Budapest, 2014

adrika_szabo>!
Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok

Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok Mikor mondjunk igent és mikor mondjunk nemet gyermekeinknek?

Nagyon hasznos könyv. Pedagógusként a tanítványaimnál is tudtam érvényesíteni a könyvben foglaltakat. Nyugodt szívvel ajánlom az anyukáknak, apukáknak és gyerekekkel foglalkozóknak egyaránt.

szanes1>!
Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok

Teljes mértékben egyetértek a nevelési elveivel, bár ez az amerikai pszichológiai könyvekre jellemző szájbarágós stílus kicsit idegesítő a végére. Igazából 10 oldalban össze lehet foglalni a lényeget.

ritusss P>!

Nem szerethetünk igazán olyasvalakit, aki mellett nem lehet önálló véleményünk. A szeretet nem az egyéniségünk feladását jelenti, hanem éppen ellenkezőleg, felszabadít minket arra, hogy azok legyünk, akik vagyunk.

Kapcsolódó szócikkek: egyéniség · szeretet
gingalló P>!

A mintaadás folyamatosan zajlik, nem csupán akkor, amikor tudatosan szülői szerepet öltünk magunkra……Számos anya döbbenten számol be arról, hogy gyermeke azt teszi, amit ő is tesz, ahelyett hogy azt tenné, amit mondott neki.

gingalló P>!

Ne terheljük gyermekünket a problémáinkkal. ne náluk keressünk gyógyulást a fájdalmunkra, és ne ők legyenek a legjobb barátaink.