Vadászgépek 3 csillagozás

Henry Brook – Adrian Roots – John Fox: Vadászgépek

Mikor épültek az első vadászgépek? Milyen fegyverzetet hordozhatnak? Hogyan menekülhet el egy vadászgép a légiharc-rakéta elől? Hogyan lehetsz vadászpilóta? Ez a kötet bemutatja a leggyorsabb és leghalálosabb hadigépezetek működésér, az első világháború légi harcaitól a modern kor lopakodó vadászainak titkos bevetéséig.

Pannon-Literatúra, Budapest, 2017
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632519715 · Fordította: Havasi Máté

MissWenut>!
Henry Brook – Adrian Roots – John Fox: Vadászgépek

Ezt a könyvet teljesen véletlen vettem meg, egy papírboltban, hirtelen felindulásból. Bár igazán mindig is szerettem volna repülős könyvet, épp nem terveztem pénzt kiadni. Úgyhogy sokáig lelkiismeret furdalásom is volt, hogy nem igaz, hogy még egy papírboltba se tudok úgy bemenni, hogy ne vegyek könyvet… de aztán sikerült eladnom is egy könyvet, és csökkent bennem ez a rossz érzés. Főleg, hogy ez szerintem egy nagyon jó ismeretterjesztő könyv. Mikor a barátom meglátta, rögtön lefitymálta, hogy dehát ez gyerekeknek való. Oké, lehet hogy fiataloknak való, de én se tudok többet a vadászgépekről, mint egy 15 éves, és nagyon tényszerűen, tömören meg van mutatva benne minden. Érthetőek, jók az illusztrációk. Érdekes, és hasznos könyv. Oké, hát nem merül nagy mélységekbe, de nem is célja, és nem is kell. És szerintem felnőtteknek is, és bárkinek tud új információkat mondani. Nem unalmas, nincsenek felesleges mellébeszélések. Tetszik.