Rendőrök 5 csillagozás

Három lebilincselő történet
Henriette Wich: Rendőrök

A sorozatban izgalmas történetek elevenednek meg azoknak, akik már barátkoznak az önálló olvasással. A főhősök nagyobb betűvel írt, színes mondatait a gyermekek, a hosszabb részeket a szülők, nagyobb testvérek olvashatják. Igazi közös, családi szórakozás!
Te jó ég, hova tűnt apa és anya?! Frici úgy belefeledkezett a játékba, hogy elvesztette a szüleit a parkban. Szerencséjére egy rendőr és Káró, a nyomkereső kutya is a segítségére siet.
Lujzi és Lajcsi észreveszik, hogy morcos szomszédjuk két aranyláncot fizetés nélkül zsebre tett a közeli ékszerboltban. Egy ügyes trükkel talán lefülelhetik…
Ricsi és Marci pedig a rendőrségre mennek, mert a nyílt napon kipróbálhatják magukat, mint nyomozók.
Három rendőrös történet kezdő olvasóknak!

Eredeti cím: Polizeigeschichten

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvass velem! Manó Könyvek

Manó Könyvek, Budapest, 2015
58 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634031024 · Fordította: Mesés Péter · Illusztrálta: Irmgard Paule

Henriette Wich: Rendőrök

Henriette Wich: Rendőrök Három lebilincselő történet

5 éves kor felett ajánlott három lebilincselő történet. A korosztály megjelölésével egyetértek, az idősebbek talán már egy kicsit unalmasnak is találnák ezek a kis történeteket.
Ahogy a cím is mutatja, mindhárom esetben rendőrös mesékkel találkozhatunk, minden kis főhős nyomozó lesz egy napra. Az illusztrációk aranyosak, bár a férfi szereplők – a ruhájukat leszámítva – elég hasonlóan vannak megrajzolva. Volt még egy problémám a Kapd el a tolvajt! történetben: „Mivel kicsik voltak, gond nélkül el tudtak bújni egy vitrin mögött. Sem a bolt tulajdonosa, nem Péterfi úr nem sejtette, hogy ott vannak. Az üvegfalon keresztül ők viszont mindent láthattak.” Nos igen… És ott van egy rajz is, a gyerekek tökéletesen látszanak az ÜVEGfal mögött… Nem tudom elképzelni, hogy nem vették észre őket!
Magát a kiadói sorozatot korábban nem ismertem, de jó ötletnek tartom. Ahogy látom, fiúk-lányok, kicsik-nagyobbak, mindenki megtalálhatja a magának való történetet! :)

gybarbii P>!

Szokás szerint a nagy körutat választották. Anya és apa ezúttal különösen lassan vánszorogtak, mint az állatkertben az óriásteknősök. Soha nem lesz rendőr belőlük. Ennél a tempónál a bűnözők röhögve elmenekülnek.

gybarbii P>!

– Mikor indulunk már végre? – kérdezte Frici.