Van ​Gogh élete 25 csillagozás

Henri Perruchot: Van Gogh élete Henri Perruchot: Van Gogh élete

Henri Perruchot művész-életrajzait a magyar olvasóközönség is megszerette. A nagy példányszámban megjelent Gauguin-, Cézanne- és Manet-köteteknek már elkészült, illetve készülőben van a második kiadása. A kitűnő francia műtörténész irodalmi eszközökkel, regényes formában eleveníti meg hőseit, a XX. századi művészet nagy újítóit, de az olvasmányosság mindig tudományos igényű hitelességgel párosul. A sok dokumentum felhasználásával készült életrajzok a modern művészet kutatói számára is forrásértékű pályaképek. Van Gogh életrajzában meggyőzően érzékelteti a szerző, hogy az egészen egyéni utakon járó tragikus életű művész alkotásai, a meg nem értés, a magány, a fájdalom és meghasonlás közepette készült képei az igazi művészet varázsa folytán hogyan válhattak az utókor számára az élet örömeit, szépségét és a belső megbékélést árasztó élményforrásokká egyre nagyobb tömegek számára.

Eredeti cím: La vie de Van Gogh

Eredeti megjelenés éve: 1955

Róla szól: Vincent Van Gogh

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Regényes életek

Kossuth, Budapest, 2012
302 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630970976 · Fordította: G. Beke Margit
Gondolat, Budapest, 1973
280 oldal · Fordította: G. Beke Margit

szanes1
Henri Perruchot: Van Gogh élete

Remek könyv, különösen tetszett, hogy a szerző rengeteget idézett Vincent és Theo levelezéséből. A regény többek között arra is rávilágít, hogy a zsenialitás nem más, mint megszállottan sokat dolgozni, munkálkodni a vágyott cél elérésének érdekében.
Van Goghot eddig is nagyon szerettem, de most már valóban kedvenc festőm lett, és már más szemmel nézem a képeit is.

KMReni P
Henri Perruchot: Van Gogh élete

Nagyon szeretem Van Gogh művészetét, és ezt a könyvet már halogatom egy jó ideje.
Sok újdonságot nem tudtam meg belőle, de kellemes volt olvasni. Regényesen olvasmányos.

Henri Perruchot: Van Gogh élete

Szeretem az életrajzi könyveket,de valahogy nem tudtam igazán élvezettel olvasni.A „regényes életrajztól” fényévekre van.Lehet ,hogy csak azért érzem ezt ilyen élesen,mert Dallos Sándor által írt Munkácsy Mihály életrajza után olvasva száraznak és élettelennek tűnik .Van Gogh élete sok olyan fordulatot tartalmaz,amelyeket lényegesen fantáziadúsabban is le lehetett volna írni.Érzéseit ,reménytelenségét ,eltökéltségét ,hiába való próbálkozásait,ismeretségeit, a benne rejlő és időnként előtörő művészt. A hiányosságok ellenére Van Gogh életét érdemes elolvasni,így jobban elénk tárul lelkiállapotának minden ecsetvonása.

Evodia
Henri Perruchot: Van Gogh élete

Nagyon tetszett. Szeretem az életrajzi képeket. Szeretem Van Gogh-ot. Jó volt benézni a világába.

Alsace
Henri Perruchot: Van Gogh élete

Csodálatos életrajzi könyv! Mindig is szerettem Van Gogh-ot de mostantól egészen másként tekintek a műveire. A mai világban kiváltképp tanulságos az élete, hiába volt tehetséges és szorgalmas, mégsem értékelték életében igazán sosem. Vincent igazi művész, akit tényleg az alkotás és nem a siker érdekelt. Életútja tanulságként szolgálhat, a szenvedélyről, az őrületig tolt művészetről és a (testvéri) szeretetről.

havaska
Henri Perruchot: Van Gogh élete

Nem sok új dolgot tudta meg belőle, de nagyon olvasmányos, jó könyv volt.

Henri Perruchot: Van Gogh élete

Nagyon könnyed és olvasmányos. Értékét emeli, hogy a szerző sokat idéz Vincent és Theo van Gogh levelezéséből.

Emerencia P

Búslakodjék, aki akar, nekem elég volt belőle. Örülni akarok, mint tavasszal a pacsirta.

Emerencia P

Vincent őszinte, és azt hiszi, a világ is csupa őszinteség és lelkesedés.

Emerencia P

A művészet elsősorban kifejezés. Egyik módja az elérhetetlen megközelítésének, a kifürkészhetetlen titok, az élet megközelítésének.

lollippi I

Az éjszakában […] a csillagok örvénylenek, kavarognak az alvó táj felett, felgyújtva tüzükkel az égboltot.

Henri Perruchot - Van Gogh élete

Leverkühn

„A rács nem enged, és a madár beleőrül kínjába.”

Leverkühn

„A halász is tudja, hogy a tenger veszedelmes, a vihar iszonyú, és ha viharba kerül, rászakad a sötétség. De mi rosszabb, mondd? Maga a veszedelem, vagy a félelem a veszedelemtől? Én az elsőt választom, a valóságot.”

durufle

„Hogy lelkész akarok lenni én is, mint apa, azt tudod. De, ami elég furcsa, tanulás közben akárhányszor kicsi rajzok kerülnek a füzetem szélére, anélkül hogy akarnám.”

45. oldal, A szénbányák Szent Ference (Kossuth, 2012)

Tarabó_Zsófi P

Vincent is, szülei is elfalazzák magukat a saját külön világukban, úgyhogy nem férhetnek egymáshoz. És mind a két fél a másiktól várja a megértést, bár a másikat megérteni képtelen.

133. oldal - (Kossuth, 2012)

Tarabó_Zsófi P

„A fájdalmat nem akarom elnémítani, mert sokszor abból terem a legerősebb művészi kifejezés.”

145. oldal - (Kossuth, 2012)