Van ​Gogh élete 18 csillagozás

Henri Perruchot: Van Gogh élete Henri Perruchot: Van Gogh élete

Henri Perruchot művész-életrajzait a magyar olvasóközönség is megszerette. A nagy példányszámban megjelent Gauguin-, Cézanne- és Manet-köteteknek már elkészült, illetve készülőben van a második kiadása. A kitűnő francia műtörténész irodalmi eszközökkel, regényes formában eleveníti meg hőseit, a XX. századi művészet nagy újítóit, de az olvasmányosság mindig tudományos igényű hitelességgel párosul. A sok dokumentum felhasználásával készült életrajzok a modern művészet kutatói számára is forrásértékű pályaképek. Van Gogh életrajzában meggyőzően érzékelteti a szerző, hogy az egészen egyéni utakon járó tragikus életű művész alkotásai, a meg nem értés, a magány, a fájdalom és meghasonlás közepette készült képei az igazi művészet varázsa folytán hogyan válhattak az utókor számára az élet örömeit, szépségét és a belső megbékélést árasztó élményforrásokká egyre nagyobb tömegek számára.

Eredeti cím: La vie de Van Gogh

Róla szól: Vincent Van Gogh

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Regényes életek

Kossuth, Budapest, 2012
302 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630970976 · Fordította: G. Beke Margit
Gondolat, Budapest, 1973
280 oldal · Fordította: G. Beke Margit

szanes1
Henri Perruchot: Van Gogh élete

Remek könyv, különösen tetszett, hogy a szerző rengeteget idézett Vincent és Theo levelezéséből. A regény többek között arra is rávilágít, hogy a zsenialitás nem más, mint megszállottan sokat dolgozni, munkálkodni a vágyott cél elérésének érdekében.
Van Goghot eddig is nagyon szerettem, de most már valóban kedvenc festőm lett, és már más szemmel nézem a képeit is.

Henri Perruchot: Van Gogh élete

Szeretem az életrajzi könyveket,de valahogy nem tudtam igazán élvezettel olvasni.A „regényes életrajztól” fényévekre van.Lehet ,hogy csak azért érzem ezt ilyen élesen,mert Dallos Sándor által írt Munkácsy Mihály életrajza után olvasva száraznak és élettelennek tűnik .Van Gogh élete sok olyan fordulatot tartalmaz,amelyeket lényegesen fantáziadúsabban is le lehetett volna írni.Érzéseit ,reménytelenségét ,eltökéltségét ,hiába való próbálkozásait,ismeretségeit, a benne rejlő és időnként előtörő művészt. A hiányosságok ellenére Van Gogh életét érdemes elolvasni,így jobban elénk tárul lelkiállapotának minden ecsetvonása.

Evodia
Henri Perruchot: Van Gogh élete

Nagyon tetszett. Szeretem az életrajzi képeket. Szeretem Van Gogh-ot. Jó volt benézni a világába.

Henri Perruchot: Van Gogh élete

Nagyon könnyed és olvasmányos. Értékét emeli, hogy a szerző sokat idéz Vincent és Theo van Gogh levelezéséből.

Emerencia P

Búslakodjék, aki akar, nekem elég volt belőle. Örülni akarok, mint tavasszal a pacsirta.

Emerencia P

Vincent őszinte, és azt hiszi, a világ is csupa őszinteség és lelkesedés.

Emerencia P

A művészet elsősorban kifejezés. Egyik módja az elérhetetlen megközelítésének, a kifürkészhetetlen titok, az élet megközelítésének.

lollippi I

Az éjszakában […] a csillagok örvénylenek, kavarognak az alvó táj felett, felgyújtva tüzükkel az égboltot.

Henri Perruchot - Van Gogh élete

Leverkühn

Egyre inkább meggyőződik, hogy „az úristent nem szabad erről a világról megítélni, mert az csak egy rosszul sikerült tanulmánya.”

Leverkühn

„A rács nem enged, és a madár beleőrül kínjába.”

Leverkühn

„A halász is tudja, hogy a tenger veszedelmes, a vihar iszonyú, és ha viharba kerül, rászakad a sötétség. De mi rosszabb, mondd? Maga a veszedelem, vagy a félelem a veszedelemtől? Én az elsőt választom, a valóságot.”

durufle

„Hogy lelkész akarok lenni én is, mint apa, azt tudod. De, ami elég furcsa, tanulás közben akárhányszor kicsi rajzok kerülnek a füzetem szélére, anélkül hogy akarnám.”

45. oldal, A szénbányák Szent Ference (Kossuth, 2012)