Hénok ​apokalipszise 31 csillagozás

Hénok apokalipszise

Hénok apokalipszise egy Kr. e. II. század elején keletkezett, nem kanonizált írás, amely csak görög és etióp változatban maradt fenn. Közvetlenül kapcsolódik a Bibliához, a Mózes I. könyvének 6. részében leírtakhoz. A mű beszámol arról, hogy Isten teremtményei, a Felvigyázók leszállnak a földre, megkívánják az emberek lányait, és gyermekeket nemzenek velük, majd az asszonyokat titkos tudásra tanítják. Ezután elszaporodik a bűn és a gonoszság, így az Úr elhatározza, hogy özönvízzel pusztítja el a földi életet. Hénok személyesen jár Istennél, hogy a bukott angyalok érdekében szóljon, ám az Úr nem tesz le a büntetésről. Angyalai segítségével megmutatja Hénoknak a túlvilágot, kik hogyan fognak bűnhődni vagy felmagasztosulni az utolsó ítéletkor, és látni engedi neki az Ember Fiát. Az ítélet beteljesedik, ami után egyedül a feddhetetlen Noé menekül meg.
A mű Hamvas Béla fordításában és előszavával kerül az olvasók kezébe.

Megjelent Henoch apokalypsise címmel is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Helikon Zsebkönyvek Helikon

Helikon, Budapest, 2022
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634799405 · Fordította: Hamvas Béla

Himitsu P>!
Hénok apokalipszise

Hamvas Béla előszava jobban lekötött, mint a tényleges könyv. Izgalmas volt az is, de úgy az első öt oldal után ráeszméltem, hogy én ezt már egyszer olvastam, egy nagyon régies magyar fordításban… Egy mukkot sem értettem belőle akkoriban, de még fűtött a lelkesedés.:-))
Szóval… Énok (vagy Hénok) könyve ez, amiben leírta, hogy milyen büntetés vár a bukott angyalokra, akik szemet vetettek a halandó nőkre. Legérdekesebb rész az egész könyvben, hogy mikre tanították meg ezek az angyalok az embereket, amikor a földre érkeztek.
Részletes információkat közöl a világról is; Isten neki, az erkölcsileg legtisztább embernek megmutatja az egész világot, hogy hogyan működik… honnan jönnek a szelek, a folyók, honnan indul a Nap és a Hold… Az egész egy rendkívül bonyolult gépezetre hasonlít az én olvasatomban. És Hénok e gépezet működésének volt szemtanúja, amit le is jegyzett a leszármazottainak. (A látomásai lejegyzése után érdekesség, hogy nem halt meg, hanem „elragadtatott és felvitetett a Mennybe”. Nem halt emberi halált, erkölcsileg annyira különbözött mindenkitől.)
Röviden erről szól a könyv, közérthető magyaros megfogalmazásban, és egy nagyon pöpec előszóval, amit érdemes elolvasni.:-) Szeretettel ajánlom!

VirusSouljah>!
Hénok apokalipszise

Isten elég csavaros logikával rendelkező diktátornak tűnik.
spoiler

Talán később kifejtem.

Andriska>!
Hénok apokalipszise

Alapmű. Sok mindenre rávilágít, ezáltal sok minden érthetővé válik. Az 1Móz 6 részletes kifejtése.

Tündérlányka>!
Hénok apokalipszise

Sok mindenre számítottam, de erre nem.
Eléggé csavaros, nyakatekert a logika, ugyanannak az ismételgetése, nem csöppnyi felsőbbrendűség…érdekes tálalás, az már biztos. Nem szerettette meg velem a biblikus történeteket, sőt…
Az alap ötlet még érdekes is lehetne, ezért csak a 3 csillag.

Itsreirei>!
Hénok apokalipszise

Kicsit ellentmondásosak a Szellemúr tanai!
spoiler

Helikon, Budapest, 2022
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634799405 · Fordította: Hamvas Béla

BNiki >!

Abban az időben az igazak imája és az igazak vére a földről fel fog szállani a Szellemek Urához. […] A Szellemek Ura az igazságot helyreállítja, és nem fog kelleni örökké tűrni és szenvedni.

61. oldal, Prófétai látomások és beszédek - A második beszéd (Helikon, 2022)

BNiki >!

Ő pedig meg fogja mutatni a bűnbánatot. Azok, akik ezt megfogadják, meg fognak menekülni és a Szellem Ura meg fog rajtuk könyörülni, mert az ő szíve tele van könyörülettel. Ítéletében igazságos és az ő színe előtt semmiféle igazságtalanság nem állhat meg. Aki pedig nem tart bűnbánatot, el fog merülni. Ez az utolsó idő. Ettől a perctől kezdve, szól a Szellemek Ura, nem fogok ismerni többé részvétet.

63-64. oldal, Prófétai látomások és beszédek - A második beszéd (Helikon, 2022)

BNiki >!

A fény eltűnt és a sötétség lett a mi lakásunk örök időkre. Nem tettünk hitet őmellette és nem dicsértük a Szellemek Urának nevét és nem ismertük el Őt magunk felett lévő úrnak, hanem minden gondolatunk saját hatalmunk és fenségünk volt. Most elkövetkezett a szükség és a szomorúság napja. Ő nem ment meg bennünket, mi pedig nem találunk békét és nyugalmat, hogy vezekelhessünk […]; igazság van az ő ítéletében és az ítélet nincsen tekintettel senki személyére. Mi pedig el fogunk veszni az ő színe elől tetteink miatt és látni fogjuk, amint tetteinket az igazság megméri.

78-79. oldal, Prófétai látomások és beszédek - A harmadik beszéd (Helikon, 2022)

BNiki >!

[…] Szet legfőbb jellemvonása: lent él, de felfelé néz. Szet fia az igazi ember, az igazság hirdetője […], akit Káin utódainak szenvedélyes sötétsége nem tud eltántorítani.

9. oldal, Bevezetés (Helikon, 2022)

BNiki >!

A mai ember az ítélet napjáról azt hiszi, hogy ez a vallásos képzelet túlzó rémlátása, valamilyen borzalmas tömegtragédia. Az őskori ember szerint az, ami az ítélet napján történik, végtelenül egyszerű: a törvénytelenné vált emberi létnek a törvény alá való visszahelyezése. Ezt jelenti az, hogy: ítélet.

21. oldal, Bevezetés (Helikon, 2022)