Utazás ​a világ végére (Joel Gustafson 4.) 11 csillagozás

Henning Mankell: Utazás a világ végére

Régebben, ha Joel az édesanyjáról próbálta kérdezni apját, Samuel mindig elütötte valamivel a választ. De Joel már tizenöt éves, befejezte az iskolát, ideje, hogy megtudja az igazat. Mi vihet rá egy fiatal anyát, hogy férjét és kisfiát elhagyva nyom nélkül eltűnjön a hatalmas Svédországban? Vagy mégis fellelhető a nyoma? Joel és az édesapja elindulnak, hogy megkeressék. S a hosszú utazás nemcsak a földrajzi távolságot hidalja át, hanem a gyermekkort a felnőtt kortól elválasztó szakadékot is. Henning Mankell regénysorozata, amelynek záródarabja az Utazás a világ végére, nemzetközi sikert aratott, többek közt elnyerte a legmagasabb svéd irodalmi elismerést, az August Strindbergről elnevezett August-díjat is. A tetralógia kötetei: 1. A csillagkutya 2. Alkonyatkor nőnek az árnyak 3. A fiú, aki hóban aludt 4. Utazás a világ végére

Eredeti megjelenés éve: 1998

A következő kiadói sorozatban jelent meg: „Az én könyvtáram” Móra

Móra, Budapest, 2005
220 oldal · ISBN: 9631179796 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Békés Rozi

fukszia>!
Henning Mankell: Utazás a világ végére

Egy nagyon aranyos könyv a gyermekből felnőtté válás útjáról. Ez a kötet a Henning Mankell gyermekregény sorozat záró kötete. Én élveztem,az ifjú Joel személyisége nagyon tetszett! Jó szívvel ajánlom olvasásra.
Most kezdem el a Hemming krimi kötetek olvasását, kíváncsi vagyok, hogy azok, mennyire lesznek jók! :)

moni79>!
Henning Mankell: Utazás a világ végére

Megdöbbentő ez a könyv, egyszerre macsó (az én ízlésem szerint legalábbis mindenképpen) és megható; Joel végleg felnő benne, de a gyerekkori „látomása” is visszatér. Persze Joelnek eddig sem volt igazi gyerekkora, de most még nyomasztóbbá vált az élete, aminek következtében érdekes módon fel is szabadult.

Mileva>!
Henning Mankell: Utazás a világ végére

Bekövetkezik, amire senki sem számított – és megtanuljuk, h az álmok teljesülése nem jelent semmit.
A tetralógia negyedik kötete.