Hamis ​nyomon (Kurt Wallander 5.) 50 csillagozás

Henning Mankell: Hamis nyomon

A fiatal nő teste lobogva ég: lángoló fáklya a kristálytiszta égbolton. Röviddel ezután rábukkannak az előző igazságügy-miniszter késsel összekaszabolt holttestére. Ugyanez a végzet sújt le egy kétes hírben álló műkereskedőre egy másik városban. Izzó nyár Svédországban: a szokatlan hőségben az emberek a futball-világbajnokság lázában égnek. S miközben a svéd válogatott sikerei az egész országot a tévéképernyők elé szögezik, Skanében egy kegyetlen sorozatgyilkos garázdálkodik. A Wallander felügyelő vezetésével folyó nyomozás lidércnyomássá válik, mert a szörnyűség újra és újra megismétlődik. Valahol, egy bezárt szoba magányában befejeződik az átváltozás. A kazettás magnó hangszórójából dübörgő dobok hangjára az utolsó festékvonás is fölkerül a harci díszbe öltöztetett arcra.

Eredeti cím: Villospår

Eredeti megjelenés éve: 1995

M-érték, 2005
476 oldal · ISBN: 963730441X · Fordította: Károlyi Zsuzsa

Zsuzsanna_Makai>!
Henning Mankell: Hamis nyomon

Akit mindenképp meg szeretnék említeni, az Dolores Maria Santana apja, Pedro. Több ilyen emberre lenne szükség a világban.
Mivel láttam a filmet, nagy meglepetések nem vártak a könyvvel kapcsolatban, de most majd jól újranézem, hogy összehasonlítsam őket.
Nagyon tetszett! Nagyon jól összerakott, nagyon jól felépített történet volt ez is!
Azért örülök, h Wallander is, és Linda is megúszta, és annak is, h a faterral el tudtak menni még Rómába.

Galagonya33>!
Henning Mankell: Hamis nyomon

Ez most nagyon beteg volt és sötét.
De jó volt visszatérni Skåne-ba, Ystadba.
Henning Mankell nagyon jól ír.

morocco>!
Henning Mankell: Hamis nyomon

Nehezen haladtam vele, sajnos nem érdekelt, pedig én igyekeztem. Lassú story.

Molly>!
Henning Mankell: Hamis nyomon

Épp most fejeztem be a könyvet, úgyhogy kicsit kuszák még a gondolataim. Sokkal jobban tetszett, mint vártam. Mondjuk voltam olyan buta, hogy a belőle készült sorozat részei alapján vettem ki a köteteket, nem is gondoltam, hogy más a könyvek sorrendje, úgyhogy volt pár dolog, ami nem volt teljesen tiszta. Tetszett, hogy egyenletes volt a sztori, minden olyan kellemes tempóban történt, és nem volt összecsapva. Én mondjuk máshogy fejeztem volna be. Ettől függetlenül 5 csillag. És most elkezdem az első kötetet is D:

repavalleszurtnyul>!
Henning Mankell: Hamis nyomon

Nekem eddig ez tetszett a legjobban a Wallander történetek közül. Mind a bűnügy, mind az a könyv emberi oldala jobb, érdekesebb volt, mint a többi részben – legalábbis számomra. A belső monológ, agyalás itt kicsit túl sok, de pl. Wallander és az apja viszonya talán ebben a részben a legemberibb. Az, hogy a gyilkossal már a könyv felénél találkozik, és ismerjük a Wallanderre leselkedő veszélyt egyrészt persze szokványos, talán kicsit közhelyes húzás, ugyanakkor itt megadja azt az extra feszültséget, ami a lassan hömpölygő történethez kell.

Renáta_Farkas_2>!
Henning Mankell: Hamis nyomon

Ismeros volt a cim„,nem tudtam honnan is…Wallander kulonleges szemelyisege nagyon szeretheto, a kulonleges tortenet pedig, amibe keveredett, kulonosen erdekes. A tortenet teljes egeszset korullebegte a feszultseg, rengeteg kerdessel egyutt.
Engem meggyozott Mankell, johet a kovetkezo sztori.

bazsike>!
Henning Mankell: Hamis nyomon

Nagyon szeretem ezt a sorozatot, az észak-európai hangulatot, Wallandert, a sebezhető és intelligens nyomozót. Jó, h. ilyen hosszan bonyolódik a történet, és közben már a feszültség elég hamar szorongatni kezdi az embert. Most különösen megragadott az apai szál is, eddig talán ridegebb volt ez benne. Nagyon ambivalens Mankellt olvasni haladnék is, meg még húznám az időt. De beszereztem a következőket is, izgalommal várom őket!

Kurt Wallander sorozat · Összehasonlítás