A ​piramis – Wallander első esetei (Kurt Wallander 9.) 44 csillagozás

Henning Mankell: A piramis – Wallander első esetei

Amikor Kurt Wallander megoldja legelső esetét, még alig húszéves, kezdő rendőr, és fülig szerelmes Monába. Menyasszony azonban egyáltalán nincs elragadtatva Wallander rendszertelen életétől, az állandó veszélytől. És nemcsak Mona, hanem a saját apja sem ért egyet ezzel a pályaválasztással…
Az ifjú Wallander egy este agyonlőve találja a konyhapadlón szomszédját, Halént, keze még szorongatja a revolvert. A bűnügyiek öngyilkosságra gyanakszanak, de Wallandernek ez a magyarázat túlságosan egyszerű…
„A piramis” című kisregényben Wallandernek Egyiptomba kell utaznia, hogy kiszabadítsa apját a börtönből, mert az megpróbált felmászni az egyik piramisra. Nem is sejti, hogy épp e közben az akció közben tesz olyan megfigyeléseket, amelyek döntő módon befolyásolják és viszik eredményre a nyomozást két nővér meggyilkolásának esetében. Mi az összefüggés a piramisok és az ártalmatlan kézimunkaüzlet-tulajdonosok között?

Eredeti cím: Pyramiden

Eredeti megjelenés éve: 1999

M-érték, 2010
452 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639889859 · Fordította: Farkas Tünde

cseri P
Henning Mankell: A piramis – Wallander első esetei

Én nem tudom, mit írjak, én annyira imádom Wallandert, hogy én csak ezt tudom írni.

Emerson
Henning Mankell: A piramis – Wallander első esetei

Ó, bárcsak több ehhez hasonló rövidebb lélegzetű ügy íródott volna. Persze Mankell ez esetben sem hazudtolta meg önmagát, mert itt sem maradhattak le a sztori szempontjából lényegtelen elemek ecsetelése; de én az ilyen orrfújós, klotyós „kitekintéseken” mindig jókat vigyorgok. Eszembe jut Jack Bauer és a felháborodott közönség, hogy oké, hogy 24 óra eseményét láthatjuk percre pontosan, de Jack sosem eszik-iszik-pisil-khm? Na, tessék Wallandert olvasni! Biztos nem marad hiányérzetünk :-)

egy_ember
Henning Mankell: A piramis – Wallander első esetei

Jó volt, de… ez a Wallander mindig ilyen ostoba? Az összes történetben házhoz megy a pofonért…

Márta_Péterffy
Henning Mankell: A piramis – Wallander első esetei

Ez a Mankell könyv tetszett, de valahogy nekem nem lett mégsem a kedvencem a szerző.

Renkou
Henning Mankell: A piramis – Wallander első esetei

Eddig, a háromból, amit olvastam, szerintem a legjobb. Tetszettek az ügyek és kedveltem a fiatal Wallandert is. Az egyes novellák mérete pont jó volt, hogy elalvás előtt meséljek magamnak. A kedvencem A férfi a parton című történet volt.

blankaveronika IP
Henning Mankell: A piramis – Wallander első esetei

Nekem bejött! Jó, hogy ezzel kezdtem. Ha kezembe kerül a többi, el fogom olvasni őket. Szépen sorban :)

Morseda
Henning Mankell: A piramis – Wallander első esetei

Lazán összefűzött történetek sora, ami megmutatja, hogy hogy lett Wallanderből nyomozó és rövid esetek az életéből. Nem volt túl jó választás ezzel a könyvvel kezdenem a megismerkedést az íróval. Problémám az volt, hogynagyon lassú tempóban indultak a nyomozások, és a történetek rövidsége miatt nem tudtam ráhangolódni a könyvre. Ennek ellenére egy teljes regényt mindenképp el fogok olvasni.

Emmi_Lotta IMP

– Lehet, hogy manapság vannak olyan emberek, akik úgy érzik: annyira nem ér semmit a szavuk, hogy már részt sem vesznek abban, amit demokratikus párbeszédnek szoktunk nevezni. Hanem ehelyett mindenféle rítust találnak ki. És ha ez így van, akkor ebben a mi országunkban igen nagy bajok vannak.
(…)
– Erre a lehetőségre még nem is gondoltam – felelte Wallander. – De persze lehet, hogy igazad van. És akkor valami tényleg bűzlik Svédiában.

Emmi_Lotta IMP

– Csodaszép opera – mondta. – Már úgy értem, a zene. Színpadon sajnos még sosem láttam.
– És sose megyek operába – felelte a férfi. – Nekem elég a zene.

sztimi53 P

Elhaladt a patika mellett is, beugrott fejfájás elleni tablettáért. A torka már jobb volt. Most viszont folyni kezdett az orra. Amikor fizetni akart a patikában, tüsszentett. A patikus megvető pillantást vetett rá.

Renkou

Ideje van az életnek, és ideje van a halálnak.

126. oldal, A maszkos

maneki_neko

Megint elgondolkodott, mikor jön meg a tavasz. Áprilisban minden svédet elfogja a türelmetlenség, gondolta. A tavasz sose jön meg pontosan. A tél mindig túl korán, a tavasz túl későn érkezik.

A fényképész halála, 216. old.