Félénk, ​szomorú és nyugtalan gyerekekről 2 csillagozás

Henning Köhler: Félénk, szomorú és nyugtalan gyerekekről

Figyeljék meg a gyerekek ragyogó szemét, akiknek pl. Jó Roland vagy Szent Miklós legendáját mondják el, ezek olyan történetek, amelyekben a „jó ember” hősként lép eléjük. Figyeljék csak meg, milyen büszkén és elégedetten reagálnak a gyerekek – különösen az általános iskolás korban – szüleik „jó” cselekedeteire. Milyen fáradságos önnevelési munkával kell megküzdenünk a tolerancia erényéért, ha jelentőségét gondolkodásunkkal már felfogtuk! Pedig ha az életérzék nyílt titka közismertté válna, nevelési irányelveink természetes alapját képezhetné, és a toleranciára való fogékonyság már a gyermekek bölcsőjében megjelenhetne. (A szerző)

Szépnap, 2009
182 oldal · ISBN: 9789634309192 · Fordította: Hevesi Mihály, Illés Györgyné, Molnár Klára
Szépnap, Szeged, 2004
174 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634309194 · Fordította: Illés Györgyné, Hevesi Mihály, Molnár Klára

Cheril

Hallgassanak el bennem azok a hangok, amelyek mindent igyekszenek megmagyarázni, mielőtt bármit is észleltem volna! Nincs véleményem. Nem tudom mit jelent ez vagy az. A tudatom üres tér. Ebben szólaljon meg a Te életed dallama! Odafigyelek! Meghallgatlak!