A ​három jóbarát 26 csillagozás

Helme Heine: A három jóbarát Helme Heine: A három jóbarát

A Tanyán élő három jó barát, Kakasházy Franci, Dzsoni, az egér és Kövér Walter a halhatatlan képeskönyv hősök közé tartozik. Megmutatják nekünk, hogyan lehet hármasban az élet viszontagságain úrrá lenni, mert az igaz barátok legyőzhetetlenek.

Eredeti cím: Zum Glück gibt's Freunde

Eredeti megjelenés éve: 2004

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 5 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2016
182 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634032526 · Fordította: Esterházy Dóra · Illusztrálta: Helme Heine

Uzsonna>!
Helme Heine: A három jóbarát

Olvasd el, mit csinál a három jóbarát,
s megtudod, milyen az igazi jó barát!
Cukiii! :-)

Ui.: Ez az idézet is sok mindent elárul a könyvről:

dianna76 P>!
Helme Heine: A három jóbarát

Szerettem volna még egyszer elolvasni, mielőtt értékelést írok, de igazából mindegy, így is megadom az öt csillagot. Ez tényleg egy olyan könyv, ami nem csak a gyerekeknek jelent kellemes kikapcsolódást, hanem a felnőtteket is kiszakítja a mindennapok rohanásából, és feledteti a hétköznapi gondokat. Egy csupa báj és humor írás három jóbarátról. Kicsit fura, hogy egy malac, egy egér és egy kakas ilyen barátságban legyen, már csak a méretbeli különbségek miatt is. Az illusztrációk sokat tesznek hozzá a történetekhez, és a humor nagy része bennük rejlik. Érdemes őket alaposan megszemlélni olvasás közben. A verscsokor is tetszett, bár szívesebben olvastam volna inkább még egy-két történetet. A fordítónak pedig köszönet a verseket illetően, mert nem lehetett egyszerű meghagyni a humort, és a rímeket is.

Manó Könyvek, Budapest, 2016
Nikkincs>!
Helme Heine: A három jóbarát

Ajándékozás előtti minőségellenőrzés keretében olvastam és rém cuki az egész. Imádtam a három főszereplőt, egyszerűen nem tudtam nem mosolyogni a karakterükön és nagyon-nagyon tetszett az illusztráció végig, iszonyat igényes, szép, színes, szagos. Szóval csillagos ötös számomra.

Mazsola_78 P>!
Helme Heine: A három jóbarát

Ha röviden kellene jellemeznem ezt a könyvet, csak annyit mondanék rá, hogy nagyon cuki. :))
Az aranyos borító miatt figyeltem fel rá, belül az illusztrációk még ennél is cukibbak és a történetek is nagyon aranyosak, nem utolsó sorban pedig tanulságosak.

Vaklarma P>!
Helme Heine: A három jóbarát

A rajzok nagyon édesek és színesek, a történetek aranyosak és egyszerűek. Nekem némelyik kissé túl szirupos, de én csak az olvasó fél vagyok, ugye. Kicsit fura hogy a könyv első felében mesék vannak, a másodikban meg rímes zöngemények (azért versnek nem nevezném őket) amelyek egy része a mesék előtt is megismétlődött már, de gondolom a kisebbeknél, ha nem egyszerre olvassa az ember az egészet, fel sem tűnik. Ami még érdekes volt, hogy volt meserész a pisilésről, sőt a halálról is. Igen, ezek is az élet részei, de azért mesekönyvben viszonylag ritkán szoktak megjelenni. Gondolom a tagok ezért ajánlották inkább öt éveseknek, de szerintem egy négyéves is remekül elszórakozhat rajtuk.

kókuszvirágcukor P>!
Helme Heine: A három jóbarát

Nagggggyon cuki könyvecske, vicces szöveggel és elképesztően gyönyörűséges rajzokkal.

cicvarek>!
Helme Heine: A három jóbarát

Klasszikusan bohókás képek és mesék. Nem is kell más történet a barátságról.

eeszter>!
Helme Heine: A három jóbarát

Aranyos mesék, de szerintem magasan az illusztrációi teszik különlegessé és csodálatossá.

Piratgirl26 P>!
Helme Heine: A három jóbarát

Aranyos kis mesék és versek a három barát kalandjairól.
Nagyon szépen megrajzolt, nagyon-nagyon cuki és vicces.

bdetti>!
Helme Heine: A három jóbarát

Ez nagyon cuki volt! :) A versek kevésbé tetszettek. Az illusztrációk zseniálisak, viccesek.
Inkább kisebb ovisoknak ajánlom, iskolába készülőket már lehet, hogy nem köt le.

Uzsonna>!

A világon sokféle tanya létezik,
    de a legcsodálatosabb Csucsor, ha kérdezik.
Csucsor hatalmas, ebben semmi kétely,
    mindenki elfér, mindnek jut hely.
Csucsor pindurka, láthatják,
    még a legapróbbak is szívükbe zárhatják.
Csucsor senkié,
    ahogyan a napsütést és a szelet sem birtoklod.
Csucsor mindenkié,
    ahogyan az egész világot a magadénak tudhatod.

Ingryd>!

Mert azt a kakast, amelyik reggel elalszik, még a tyúkok is kinevetik.

Ingryd>!

– Jó dolog a technika – állapította meg Franci. – De a barátság még jobb.

Minden egér óriássá válik,
ha mellé egy kis csiga mászik.

Vaklarma P>!

Amikor Felhő fejen állt a kerítéscölöpön, Walter le volt nyűgözve.
– Te semmitől sem félsz? – kérdezte tőle.
– Csak a farkastól – felelte a bárány. – És te?
– Nem, tőle nem félek. De attól, hogy megéhezem, attól nagyon rettegek.

112-113. oldal, A látogató (Manó Könyvek, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Kövér Walter

A bringa szuper járgány,
ha pucolod, fénylik, mint a márvány.

Ingryd>!

– Hárman együtt sokkal jobbak vagyunk – cincogta.