A ​középkor és a reneszánsz 5 csillagozás

Heller Ágnes: A középkor és a reneszánsz

Heller Ágnes nagy vállalkozásának második kötetét vehetjük most a kezünkbe. (A harmadik, Az újkor filozófiája megírásába már belefogott.) A két kötet alapján
– és a korban elhelyezve, amelyben ez az összefoglalás-sorozat készül – már világosan látszik, hogy itt nemcsak egy, a jelenlegi magyar felsőoktatásban oly sajnálatosan
hiányzó diszciplína pótlásáról van szó, hanem az (egykor létezett) általános humán műveltség fundamentumáról. Ezért érdemes, vagy elengedhetetlenül szükséges,
beiratkozni Heller Ágnes szemináriumaira. Itt felfrissíthetjük latin műveltségünket vagy
felébreszthetjük iránta az érdeklődésünket, hogy – hic et nunc – elsajátíthassuk ezt a fájdalmasan hiányzó tudást. Ezért mindenki lehet, s kell is hogy gólya legyen, mert ez egyedül a magunkkal szemben támasztott igénytől s az érte érzett felelősségtől függ.
Tehát – Heller Ágnes szavaival: „Kedves Gólyák, jó olvasást!” (Tanulást!)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A filozófia rövid története gólyáknak Múlt és Jövő

Múlt és Jövő, Budapest, 2017

Fehérló_Filozó_Fia>!

Itt jutunk vissza a Szentíráshoz, Ágoston gondolatmenetét Dániel történetével példázza: hisszük, hogy ez a történet igaz. Amennyiben nem
hiszed, nem tudod megérteni.
Mindent, amit megértek, hiszem is. De nem mindent, amit hiszek,
értek meg. Mindent, amit megértek, tudom is. Nem mindent, amit hiszek, tudok.
Hasznos hinnem sok mindenben, amit nem tudok, mivel a legtöbb
dologról nem lehet tudásom.
De ha valamit egyszer megértettem (mert hittem), akkor nincs többé
szükségem szavakra, mert az Igazság bennem lakozik.