Toomas ​Linnupoeg 2 csillagozás

Heljo Mänd: Toomas Linnupoeg

Az észt írónő humorban gazdag regényének főhőse, Toomas Linnupoeg nem sokban különbözik kor- és osztálytársaitól, talán csak egy kicsit élénkebb a fantáziája, csavarosabb a gondolkodása, hevesebbek az érzelmei. Örömei és gondjai egyébként akár a magyar tizenévesekéi: apró konfliktusok az iskolában és a családban, pályaválasztás, első szerelem… Toomas Linnupoeg először kísér haza egy kislányt, először randevúzik, először féltékeny, s először éli át a viszonzatlanság szenvedéseit.
A két iskolai év derűs és borús mozzanatokból fűzött történetét bizonyára nemcsak a fiúk olvassák szívesen.

Kárpáti / Móra, Budapest - Uzsgorod, 1989
198 oldal · ISBN: 9631164659 · Fordította: Balassa Anna · Illusztrálta: Benkő Sándor

azboka P>!
Heljo Mänd: Toomas Linnupoeg

Mamámtól kaptam, kiskamaszként olvastam Toomas Linnupoeg kalandjait, és szintén kamasz volta megpróbáltatásait az iskola, a család és persze a szerelem tengerében. Sajnos nem igazán ismert ifjúsági könyv, méltatlanul. ( nem tudom, Mama is hol talált rá :-) Mondhatnám, hogy afféle pöttyös vagy csíkos könyv fiú verziója, de én lányként is szívesen olvastam.
A 80-as évek bája, kellemes és jó értelemben vett egyszerűsége kíséri végig, az érdeklődést azonban végig fenntartva. Mindemellett persze kíváncsi lennék, hogy vajon egy mai tininek milyen élményt nyújt, mert az élet ugyan felgyorsult, de a kamaszok legfőbb örömei és gyötrelmei szerintem változatlanok