Üvegdémon (Irene Huss felügyelő esetei 4.) 15 csillagozás

Helene Tursten: Üvegdémon

Rejtélyes hármas gyilkosság bolygatja fel egy békés egyházközösség mindennapjait: a köztiszteletben álló vezető lelkészt és feleségét, valamint a fiukat is hidegvérrel lelőtték. Néhány nyom sátánista elkövetőre utal, de valami nem stimmel… Az ügy megoldásához a kulcs az áldozatok egyetlen életben maradt, Londonban élő családtagja lehet, így Irene Huss felügyelő Angliába utazik, hogy kiderítse, mi áll a történtek hátterében.

Kossuth, Budapest, 2016
344 oldal · ISBN: 9789630984942 · Fordította: Németh Dorottya
Kossuth, Budapest, 2016

London · Tate Modern Galéria · Paddington pályaudvar

Helene Tursten: Üvegdémon

Izgalmas történet volt, és döbbenetes befejezés. Valaki azt írt egy értékelésben, hogy igazi skandináv krimi – én azért ezzel nem teljesen értek egyet. Több volt ez a könyv, mint egy klasszikus skandináv krimi. Nem volt olyan sötét, annyira nyomasztó. Több tér volt a történetben, amikor is levegőhöz lehetett jutni. Ott voltak a spoiler, egyszer még spoiler is elutazott Irene és Glen Thomsen. Szomorú volt a végkifejlet, erre egyáltalán (?) nem számítottam.
Igaza volt Irene-nek: az üvegdémonok veszélyesek.

beasechoes P>!
Helene Tursten: Üvegdémon

Ez nagyon gyengére sikeredett. Unalmas volt…kb.az utolsó 30 oldalnál éreztem azt, hogy na, ez már valami! Végre…De ez sajnos, nem sokat segített a könyvön…:/ végül csak azért fejeztem be, mert kell egy sorozat-végigolvasós kihívásomhoz…sajnálom, de azt kell mondjam: Ez a sorozat a 3.rész kivételével elég gyenge volt. :/

roganedina>!
Helene Tursten: Üvegdémon

Közepes krimi, semmi extra. Annyira nem fogott meg, de egynek elment. (Nem nagyon szerettem meg benne senkit..)

Rooxy>!
Helene Tursten: Üvegdémon

Felettébb borzalmas könyv az elejétől a végéig. Röviden nem is tudok róla véleményt nyilvánítani, annyi negatív dolgot tudnék felsorolni. Unalmas nyomozás, felesleges töltelékrészek, értelmetlen cselekményszálak és ezek miatt részben követhetetlen cselekmény jellemezte az egészet.
Bővebben: http://ilovebooks.blogger.hu/2018/04/22/helene-tursten-…

Barbár>!
Helene Tursten: Üvegdémon

Skandináv krimi a szokásos kellékekkel, de van benne innováció.

endivia>!
Helene Tursten: Üvegdémon

Ez a könyv egy amolyan „végre” momentum volt. Végre a megszokott minőség, krimi amiben tényleg van gyilkosság, a cselekmény halad és valóban történnek dolgok nem csak beszélnek róla (az előző olvasmányaim kissé alulmúlták a várakozásomat). Tetszett, hogy kicsit kifigurázta a papokat, ahogyan fúrják egymást egy magasabb pozícióért. Alapjában véve szeretem, hogy az írónő nem fél kissé kényes témákat feszegetni a könyveiben, tény, hogy erre egy krimi az egyik legártatlanabb közeg. A gyilkosságok indokait már elég korán sejteni lehet, ettől nem lett rosszabb a történet. És ha lehet még egy jókora abszurdumot mondani, alapjában véve aranyos kis történet, ha eltekintünk a gyilkosságoktól :)

csgabi P>!

Hajnal negyed hétkor kihalt volt a Landvetter repülőtér. Irene megfogta a kis bőröndöt, és kómásan odabotorkált a kávézóhoz.
– Kis vagy nagy csészével? – kérdezte a lány a pult mögött vidáman.
– Egy hordónyit, ha lehet – válaszolta Irene rekedten.
A pultos kislány arca továbbra is ragyogott, miközben elővett egy porcelán levesescsészét, majd kétharmadig töltötte forró kávéval.
– Tejjel, tejszínnel? Felgőzöljem a tejet?
Irene mélységes hálát érzett ez iránt az emberi lény iránt, aki képes volt átérezni a nyomorúságát ezen a szerencsétlen reggelen.

Kapcsolódó szócikkek: kávé
csgabi P>!

A hamis pletyka gonosz dolog. Kellemetlen és kegyetlen az áldozattal szemben, ráadásul lehetetlen védekezni ellene.

csgabi P>!

– És ezt csak most mondd?! Milyen fegyvert?
– Egy 1900-as Husqvarnát. Az ágy alatt hevert. Láttam, hogy kilóg a csöve, de persze nem nyúltam hozzá.
– Értem. Tehát a jó öreg Husqvarna – sóhajtott Andersson.

Kapcsolódó szócikkek: fegyver
csgabi P>!

Már csaknem nyolc óra volt, és az éhség marni kezdte a gyomrát. Képzeletében megjelentek a csodás étkek, amiket Krister készített. Mivel együtt vették meg a hozzávalókat, Irene tudta, mi lesz a vacsora. Előétel: sült kecskesajt mézzel leöntve, bazsalikomos kenyérfalatkákkal. A főétel grillezett tőkehal, boros szószban párolt zöldségek és sült krumpli. Desszertnek Irene kedvence került az asztalra, csokipuding.

csgabi P>!

Nagyot sóhajtott, és rápillantott az asztalán tornyosuló papírhegyre. Bár minden lehetséges pillanatban megpróbált dolgozni az adminisztráción, a kupac mégis napról napra nőtt. Lehet, hogy a papír képes szaporodni?

A feszengő Urban Berg nagyot nyelt, mielőtt válaszolt volna:
– Én… nos, mi arról beszéltünk, hogy Bengt és Louise ismét vett egy új autót. Még három éve sincs, hogy vásároltak egy új Volvót. Vadonatújat! Most pedig egy BMW-t.

Kapcsolódó szócikkek: autó · BMW
csgabi P>!

– Egy Mauser típusú puskát egy másodperc alatt fel lehet húzni, ha valaki ért hozzá. Szerintem először Stent lőtte le, aztán Elsát – mondta a főfelügyelő.

Kapcsolódó szócikkek: fegyver
csgabi P>!

Sammie lelkesen üdvözölte Irénét, és megpróbálta meggyőzni, hogy senkit az ég adta világon nem foglalkozott vele egész nap. A szőre azonban elárulta: a kis szőrmók bundája fényesen csillogott, nyilván valaki kikefélte. A mancsi még nedvesek voltak a séta után, az etetőtálkája alján pedig néhány szem száraz eledel árválkodott. Iréne megcsókolta a kutyus orrát.

Kapcsolódó szócikkek: kutya
csgabi P>!

– Hogy tud valaki ilyen helyen lakni? – csodálkozott ismét Irene, miközben a műszerfalba kapaszkodva dülöngélt. Lassan haladtak előre.
Nemsokára feltűnt egy vörös színű ház. Az erdő ezen a helyen három oldalról vette körbe az épületet, de a nyugati oldal tiszta volt. Mindent elárasztott a napfény. Egy viszonylag új, piros Honda mellé parkoltak.

Kapcsolódó szócikkek: autó
csgabi P>!

Kisétáltak az autón a kocsikhoz. A piros Range Rover súlyosan középosztálybelinek hatott Andrew ezüstszínű Porschéja mellett.

Kapcsolódó szócikkek: autó