A ​bizalmas 19 csillagozás

Hélène Grémillon: A bizalmas

Párizs, ​1975. Camille, a harmincas évei közepén járó könyvkiadó az anyja halála után egy feladó nélküli borítékot talál a postaládájában a részvétnyilvánító levelek között. A különös, megszólítás nélküli levél írója egy Louis nevű fiúról és egy Annie nevű lányról mesél, majd hirtelen megszakítja történetüket. Mivel Camille semmiféle Louis-t és Annie-t nem ismer, az első gondolata az, hogy az ismeretlen eltéveszthette a címzést. De minden kedden újabb levél érkezik a történet folytatásával. Camille egyre biztosabb benne, hogy egy író küldözgeti neki folytatásokban a második világháború idején játszódó önéletrajzi regényét. Csak lassan, fokozatosan döbben rá, hogy a Louis, Annie és egy bizonyos titokzatos Madame M. megrázó, zavarba ejtő, sokszor lélegzetelállító történetéből kibontakozó szörnyűséges titoknak köze van az ő születéséhez. Az 1977-ben született francia Hélene Grémillon tizennyolc nyelvre lefordított, öt irodalmi díjjal jutalmazott, olykor a pszihothriller határait… (tovább)

Geopen, Budapest, 2014

PatyiMoly P
Hélène Grémillon: A bizalmas

Már mikor édesanyám először a kezembe adta a könyvet, a borítót megpróbálva figyelmen kívül hagyni (habár tetszett), elolvastam a fülszöveget, és érdekelni kezdett a történet.
Aztán valamiért elmaradt az elolvasása, talán másba fogtam bele.
Ám egyik nap épp azon agyaltam, mit olvassak, amikor édesapám ezt a könyvet ajánlotta.
Nem véletlenül.
Felfelé a vonaton, amint elolvastam az első oldalakat, nem tudtam letenni a regényt. Magába szippantott a két történet: Annie meséje és a valóság. Kérdések hada fogalmazódott meg bennem, amikre választ szerettem volna kapni, és csak olvastam és olvastam, mindaddig amíg egy hatalmas teherautó el nem takarta a fényt előlem az utcán. Ekkor kaptam észbe, hogy már hamarosan otthon vagyok, így összecsuktam a könyvet és hazáig agyaltam az olvasottakon.

Hihetetlenül különleges írás.
A történet nem mindennapi, furcsa, néhol számomra kissé zavaros.
Eléri, hogy bizonyos szereplőket egyszer kedveljünk, egyszer unszimpatikusnak véljünk.
Több szemszögből mutatja be a sztori folyását, ami hozzáad a regény értékéhez. Mert minden megvilágítás más arcot mutat, minden megvilágítás más előítéletekkel, más élettapasztalatokkal társul.

Annie-t nem igazán értem, és Pault sem. Ahogyan Élisabeth élete is kész rejtély számomra.
Camille pedig. Nála csak azt remélem, hogy ő legalább érti az összefüggéseket teljes egészükben, mert nekem még szükségem van egy kis időre, hogy minden letisztázódjon.
Különleges.
Elgondolkoztató.
Megrémítő.

Ezt a könyvet azoknak ajánlom, akiket érdekel egy történet egy kisbaba sorsáról, és életének alakulásáról a körülötte élő emberek viszontagságos életén keresztül.
Azt mondanám, ezt a második X-től ajánlom, előtte számomra még túl meghökkentő lett volna a szemünk elé táruló történet.

Hélène Grémillon ezzel az írásával engem megnyert magának.
Köszönöm az élményt!

Mariann_ P
Hélène Grémillon: A bizalmas

Nem tudom milyen indíttatásból kezdtem el olvasni ezt a könyvet.
Talán kíváncsi voltam a titkokra.
Zavarosnak is tűnt, valami halvány utalás időnként lehetett volna, hogy éppen kinek a történetét olvasom.
Egy gyermektelen nő kétségbeesett tettei, gondolatai, amik az őrültség határát súrolják.
A történet két szemszögből íródott, jó döntés, hogy melyik került előrébb.
A háborúk idején biztosan voltak ilyen, és ehhez hasonló történetek.
Ha az ember kétségbeesetten vágyik valamire, akkor bármit képes megtenni, és még magával is elhiteti, hogy jól cselekedett.

Sarka
Hélène Grémillon: A bizalmas

….lehet, hogy lefordították 27 nyelvre és számos díjat kapott …… de számomra nagyon beteg! :/

dagikám P
Hélène Grémillon: A bizalmas

Érdekes történet volt,de annyira nem ragadott magával. Kicsit visszatetsző volt Annie viselkedése a hazugságaival,amikor előadta az élettörténetét. A fül szöveg alapján többet,ütősebbet vártam

Eboli
Hélène Grémillon: A bizalmas

Ritka csemege sokat próbált könyvmolyoknak. Félelmetes lélektani mélységek, remek, eredeti stílus, ugyanakkor egy pszichotriller rafinériája és feszült cselekménye. Minden pontosan a helyén van, de igencsak oda kell figyelni, hogy képben maradjon a kedves olvasó :)

dagikám P

Ha szeretetről van szó, drágám, nem szabad semmit kérni, semmiért kuncsorogni. Sose akard, hogy úgy szeressenek az emberek, ahogy szeretnéd, nem ez az igazi szeretet.

Színek

Az élet a testünk szeszélyeitől való függés.