Enigma (Enigma 1.) 1498 csillagozás

Helena Silence: Enigma

A szülei halála után Lena Wall a bűntudatban fuldokolva utazik sosem látott nagybátyjához, hogy új életet kezdhessen. Mélyen magába zárja a titkot, amely fokozatosan felemészti: képes lett volna megakadályozni a tragédiát, ha hallgat az álmaira. A meggyötört lány nem tud felejteni, amit csak súlyosbít feltartóztathatatlanul éledező képessége, mely örökre az őrületbe taszíthatja. Megtagadja önmagától az emberi érintés melegét, mert retteg a következményektől, de új gondviselője ráébreszti, nem kell többé rácsok mögé bújnia. Lena lassanként erősebb lesz, és igazi érzővé válik. Egyetlen érintéssel belelát múltba, jelenbe, jövőbe. Biztos támaszra, barátra lel, majd ott, ahol nem is képzelné, a szerelem is rátalál.

Sokáig úgy tűnik, minden egyenesbe jön, de aztán történik valami.

Egy kisfiú sikolya töri meg az erdő csendjét. Lena iszonyúan fél, de elhatározza, soha többé nem hagyja, hogy a szeretteit baj érje. Ha kell, a saját élete árán is megvédi az övéit.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Kiadói ajánlás: 14 éves kortól · Tagok ajánlása: 15 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
Könyvmolyképző, Szeged, 2020

Alex Tree · Lena Wall · Victor Wall · Zoe Tree · Emma Tree · Ethel · Cecilia Klops (Cilia)

Dóri_Margit P>!
Helena Silence: Enigma

ˇ"Azt akarom, hogy élvezd az életed."

Nem egy tipikus fantasy könyv, megspékelve egy krimi szállal. Igen jó kombinációt alkotnak.:)
Teljesen magával ragadott a történet. Letehetetlen volt!
Nem egy könnyed olvasmány, néhol nagyon erős mondanivalóval, érzelmekkel.

Megszerettem Lénát, nem lehetett könnyű feldolgozni a szülei elvesztését, belecsöppeni egy új világba, új társaságba, mindezt megspékelve egy képeséggel…
Szerettem ahogy fejlődött a karaktere, ahogy kinyílt a kis lelke ^^

Imádtam Zoét és Alexet is. Végre egy barátnő szál ami úgy érzem nem volt erőltetett, hanem tipikus mosolygós, cselszövős, mindent észrevevős barátság alakult ki köztük.
Alex… igazi vörös pöttyös pasi :D Honnan volt annyi türelme… ?! XD
Szerettem a völgyről olvasni, Enigmáról, a lovakról, a természetről :))

Szöszmösz_Gorkie P>!
Helena Silence: Enigma

Engem sajnos nem varázsolt el ez a történet.
Annyian dícsérték, hogy sokkal többet vártam.
Se Lenát, se Alexet nem tudtam megkedvelni. Sőt, Lena néha már idegesített a tetteivel.
Victor már túl tökéletes volt.
A végén néhány oldalt leszámítva, egyáltalán nem volt izgalmas, a csavarokat már előre tudtam egyet kivéve.
Olvasatta magát és a fantasy szál tetszett, de nekem ez kevés volt sajnos. :(

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
Nikolett0907 P>!
Helena Silence: Enigma

Ehhez a történethez nagyon nehéz értékelést írni. A mai napig az egyik legnagyobb kedvencem, mindamellett, hogy nem hibátlan.
Ha jól számolom tizenkétszer olvastam eddig és nem unom még most sem. Köszönöm, hogy létrejött, csak ajánlani tudom.

2020. április 2., 22:51 → 2020. április 21., 18:59

Újraolvastam, ismét szerelembe estem, megunhatatlan a számomra.

Bitten>!
Helena Silence: Enigma

Azon könyvek egyike, amelyekhez már többször visszatértem (és vissza is fogok) , mégpedig olyankor amikor pontosan arra van szükségem hogy kikapcsoljak és élvezzem amit olvasok. Igen…. jogos felvetés, hogy már kivűlről tudom de annyira jó és annyira szeretem. :P
Idegen és megnyerő a témája. Szeretem, ahogy Helena ír és remélem még fog nekünk írni sokat ;-)

Naiva P>!
Helena Silence: Enigma

Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire jó lesz. Tetszett az alaptörténet, a szereplők nagy része és a gördülékeny, könnyen olvasható írásmód. A könyv második fele számomra sokkal izgalmasabb volt. Különösen az utolsó negyed, amikor megjelent a krimi szál is a természetfelettin kívül. Lena szimpatikus hősnő, aki erős, nem pedig magát sajnáltató áldozati bárány típus. Még az őt ért tragédiák ellenére sem. Egyszerre irigylem, és nem irigylem a képessége miatt, mert az egyszerre áldás és egyszerre átok. A tőle telhető leghasznosabb célokra próbálta mindezt felhasználni. Talán annyi volt a problémám, hogy egy pöppet’ túlzásnak éreztem a szerelmi szálat. A sok csavarra pedig már korábban rájöttem, de összességében nagyon magával ragadó történet elszalasztott lehetőségekről, megbánásról, áldozathozatalról, amit idővel egészen másként látunk. Elgondolkodtató, hogy sokszor min és mennyin múlik a boldogságunkra való esély. Megérdemli az 5 csillagot.

vmonika_>!
Helena Silence: Enigma

Ez tipikusan az az „egyszuszra” könyv. Le sem birod tenni, állandóan a szereplőkön jár az agyad, úgy belemerülsz, hogy mikor valaki zargatni merészel, gyilkos szemeket meresztgetsz rá vagy ezt csak én csinálom?:D, és egyszerűen nem tudod abbahagyni még meg nem tudod, mi a vége. Imádtam! És az csak hab a tortán, hogy magyar írónő írta. :-)

MissFortune>!

Még 2015 körül vettem meg, azóta valahogy vonakodtam az olvasásától. DE MIÉRT
Nagyon tetszett. Könnyed volt, vicces.
Kedveltem a szereplőket. Ritka az olyan könyv, amelyikben nem találok ellenszenves karaktert. A kedvencem egyértelműen Victor lett. *-* Bonyolult jellem, tetszett a háttér sztorija.
Jöjjön a második rész! :)

Pillecukorkám>!
Helena Silence: Enigma

ÓÓÓ Hát igen, és ilyenkor jön az a pofán csapós érzés,hogy OMG!
Fantasztikus könyv. Egyszerűen ………….Wáóóóóó!
Na jóóóó elég a csapongásból,de most komolyan ez a könyv valami fantasztikus. Már nem tudom mióta vártam rá és most végre nekem is felkerült a polcomra….méghozzá a kedvencek polcomra!!!! Imádtam magát a történetet jól ki volt dolgozva és még nagyszerűbben megvolt írva. A szereplők mindig stimmeltek spoiler
Soha sem ért engem egy rész sem úgy,hogy uhh hát én ezt már sejtettem..Mindig vol egy kicsi meglepetés az egészben és ezt tette az egész történetet tökéletessé!♥

zsiina>!
Helena Silence: Enigma

Semmi újat nem tudok mondani a könyvvel kapcsolatban, az előttem szólóak már mindent elmondtak a könyvről. Ám annyit szeretnék megemlíteni, hogy minden tiszteletem az írónőé. Valami csodálatos, ahogy felépítette ezt az egész történetet, és, hogy az olvasót mennyire magával ragadja a könyv minden sora. A szereplők, a történet, a cselekmény, egyszerűen gyönyörű a maga módján. Faltam minden mondatát, annyira magába szippantott. Lenyűgözött, megnevettet, és egyben elszomorított. Imádtam, abszolút kedvenc.♥

brena>!
Helena Silence: Enigma

Bár lassan olvastam, igazán jó kis könyv ez. Érdekes volt ez az érzős dolog. Annak ellenére, hogy kitalálható volt szinte minden mégis jó volt olvasni. A végén meg is könnyeztem. Ráadásul magyar az írónő:))

Greylupus>!

– A barátnőd épp megszegi az Úr tizenegyedik parancsolatát – mutattam az asztaluk irányába, ahol Cilia Alex tányérjából lopkodta a sült krumplit. Már majdnem kiléptem az ajtón, amikor utánam szólt:
– Hé, Lena! Mi a tizenegyedik?
– Hát, ami a napi szénhidrátbevitelt szabályozza! – mondtam magától értetődően, aztán kimenekültem az ajtón. A kocsi felé menet még hallottam, ahogyan hangosan felnevet.

Kapcsolódó szócikkek: Alex Tree · Cecilia Klops (Cilia) · Lena Wall
Greylupus>!

– Azt hittem, hogy az egyik ló hajol fölém – bizonygattam. – Csak azért öleltelek át.
– És amikor csókoltalak, és te visszacsókoltál, akkor is lónak hittél? Mert nekem máshogy tűnt.

Kapcsolódó szócikkek: Alex Tree · Lena Wall
Sheila_7 I>!

– Majd ha a pokol befagy! – szorítottam össze a számat.
– Nem hallottad még, hercegnő? A kárhozottak rég megváltották a korcsolyabérletet! Szóval beszélj!

Kapcsolódó szócikkek: Alex Tree · Lena Wall
Mazsidrazsi>!

Aztán apa elvitt a kedvenc könyvesboltomba, a kezembe nyomta a hitelkártyáját, miközben eltakarta a szemét, és egy vértanú arckifejezésével közölte, hogy vesznek fagyit anyával, és megvárnak a parkban, amíg én költekezem.

Sheila_7 I>!

– Megyünk – mondtam határozottan, és elindultam lefelé a lépcsőn. – Aranyos játék autó! A tiéd?
Megálltunk a lépcső aljában parkoló vérvörös, elektromos kisautó mellett.
– Hé, ne csúfold Klaust! – pirított rám Zoe. – A kicsike múlt nyár óta hűséges társam!
– Klaus?
– Most mi van? Csak neveznem kell valahogy! Klaus német gyártmány, a neve pedig a hazájára emlékezteti. Így kevésbé magányos, ugye Klaus? – simogatta meg gügyögve a motorháztetőt.
– Magatokra hagyjalak titeket?

74. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Lena Wall · Zoe Tree
Fay >!

Vajon milyen érintése lenne a fénynek, ha meg lehetne fogni?

Kapcsolódó szócikkek: fény · Lena Wall
Fay >!

– (…) A baráti kapcsolatokat ápolni kell, különben elhalványodnak.
– Az erős barátságok nem – ellenkeztem. – Azok kibírják a hosszú szünetet is. Legalábbis így kellene lennie.

Kapcsolódó szócikkek: barátság · Lena Wall
Sheila_7 I>!

– Mindig ellent kell mondanod nekem, igaz? Eljön a pillanat, amikor megérted, hogy én nem vagyok az ellenséged – mondta rejtélyesen.
– Már alig várom – nevettem fel. – Hogy integethessek, amikor ez a pillanat tovaszáll.

Kapcsolódó szócikkek: Lena Wall
Fay >!

Törtem a fejem valami elmés visszavágáson, de a hangom összepakolt és barátságosabb éghajlatra költözött.

Kapcsolódó szócikkek: Lena Wall
Sheila_7 I>!

A dutyiban imádni fognak a szűk lovaglónadrágjaiddal együtt!

Enigma sorozat · Összehasonlítás