Boldogságatlasz 57 csillagozás

A boldog élet titka Dániától Bhutánig
Helen Russell: Boldogságatlasz

Állandóan gürcölsz, nincs időd magadra, és még csak nem is élvezed a munkádat?

A dán arbejdsglæde alkalmazásával találd meg az egyensúlyt és a boldogságot mind az életedben, mind a hivatásodban.

Nem tudod pontosan, mi az életed célja?

A kínai hszing-fu segítségével te is megtapasztalhatod a spirituálisan gazdag, békés, kielégítő élethez szükséges, elegendő boldogságot.

Még mindig nem egészen érted, mi is a boldog élet titka?

Talán a bhutáni „bruttó nemzeti boldogság” közelebb visz az igazsághoz: védd a természetet, ápold a testi-lelki egészségedet, és ne feledd, hogy a boldogsághoz nem vezet út, a boldogság maga az út.

Helen Russell, az Egy év a világ legboldogabb országában szerzője, könyvében feltárja 30 nemzet boldogságreceptjét, és segít, hogy megtaláld a számodra legmegfelelőbbet az örömteli mindennapokhoz.

Eredeti megjelenés éve: 2018

HVG Könyvek, Budapest, 2020

meseanyu P>!

Helen Russell: Boldogságatlasz A boldog élet titka Dániától Bhutánig

Kicsit féltem ettől a könyvtől, mert bár egyrészt nagyon vonzott, hiszen Helen Russell másik könyve is roppant szórakoztató volt, viszont pont mivel olvastam már kismillió könyvet a témában, többek között a Boldogságútlevelet is, ami nagyon hasonló felépítésű, aggódtam, hogy sok lesz az ismétlés, és majd unni fogom. Szerencsére nagyon nem így lett, mert egyrészt sok újdonság volt, másrészt Russell mindent sokkal részletesebben, egyéni példákkal illusztrálva, és a tőle megszokott laza, olvasmányos stílusban írt meg, úgyhogy bár a Boldogságútlevél is tetszett, de ez a könyv még érdekesebb, élvezetesebb volt.

Jagika P>!

Helen Russell: Boldogságatlasz A boldog élet titka Dániától Bhutánig

Számomra a legkülönösebb foglalkozások egyike a „boldogságkutató”. Ráadásul a boldogság szóval, esetleg címmel sok mindent el lehet adni, így ezt a könyvet is. Attól tartottam, hogy az erőszakos boldogságrecepteket fogok olvasni, de inkább érdekes volt a különböző országok egyes lakóinak a véleményét, életmódját olvasni. Az általánosításoktól azért óvakodjunk – így attól a következtetéstől is, hogy ebben a régióban nincs boldogság/szemlélet…

Trudiz>!

Helen Russell: Boldogságatlasz A boldog élet titka Dániától Bhutánig

Nagy utazásra invitált Helen. Segítségével bejárhattuk világunk sok táját, országát. Más-más életérzésekkel, tájakkal, kultúrákkal, szokások ismeretével, természeti képekkel lehetünk gazdagabbak általa. Láthatjuk, hogy a környezeti adottságok, a népesség mennyire meghatározó mindebben. Nem mindegy hova születünk. A pozitív, jó tanácsokat megfogadva jobbá válhatnak mindennapjaink. Tegyünk érte! :)

Kis_Andrea>!

Helen Russell: Boldogságatlasz A boldog élet titka Dániától Bhutánig

Úgy sajnálom, mert nagy lelkesedéssel vágtam bele a könyvbe, de a közepe táján elakadtam vele. Nem is éreztem nagy késztetést, hogy újra kézbe vegyem, pedig összességében nem volt rossz. Végül mivel kb. 5 hónap alatt sem tudtam befejezni, úgy döntöttem, hogy félbehagyom. (Megjegyzem, hogy egy Kelet-Európai ország sincs a könyvben…)

ViveEe P>!

Helen Russell: Boldogságatlasz A boldog élet titka Dániától Bhutánig

Nagyon tetszett az írónő első könyve, így amikor megláttam ezt és a témát, már rá is került a beszerzési lista élére.
És nem csalódtam, szerettem olvasni a könyvet, érdekes és szép.
Lényegében pár oldalon keresztül elég sok ország boldogságfelfogását írja meg amit az adott ország egy-egy interjúalanya mesél el.
Ennyi. Ha valaki ennél többet akar, az csalódni fog.
Nekem kifejezetten tetszett ez a sokféle látásmód. Számomra tökéletesen elég arra, hogy képet kapjak egy-egy kultúra hozzáállásáról és ha érdekel valamelyik akkor utána lehet jobban nézni.
Én a stílust is szeretem. Nem adja elő magáról, hogy mindent tud. Egy újságíró, aki mások elbeszéléseiből alkot könyvet.
Emellett nagyon tetszettek az egyes fejeztek végén lévő kis tippek hogyan próbáld megélni az adott nép szokásait.
Én nagyon kellemes, érdekes könyvek tartom, örülök, hogy megjelent magyarul.

Jeffi P>!

Helen Russell: Boldogságatlasz A boldog élet titka Dániától Bhutánig

Ez az a könyv, amikor írtál egy könyvet, ami bestseller (a könyv állítja, hogy a könyv amit írt a szerző az), és gondoltad, ha már a boldogság témánál vagy, akkor körbe kérdezel az ismerőseid körében, hogy ők miben látják nemzetük boldogságát, vagy éppen az élet titkát. Különösebben nem nézel utána, arra hagyatkozol amit mondanak és 1-2 oldal/országban elsztorizgatod.
Ami amúgy nem rossz dolog, mert élveztem olvasni a könyvet. Csak:
-Néha nagyon viccesnek gondolja magát, és nem szeretem amikor olvashatom, hogy poénkodik magában, amin ő feltehetően jól szórakozik, de át nem jön.
-Érdekes dolgokat mond, de valahogy egy csomónál azt éreztem, hogy fogalma sincs amúgy miről beszél, mert ahogy le is írta, az ismerősének, az ismerősének az ismerősétől származnak az infók.
-Japán, wabi sabi….oké, korrekt de, ha már élet titka inkább ikigait mondtam volna, de oké.

Tehát szép a könyv, érdekes a könyv, de engem irritál a szerző ^.^
És elszomorít a kép, amit fest a világról, miszerint, kb. minden ország ahol boldogok, ott végtelen mennyiségű piát isznak, mert alkohol nélkül nem lehetsz kb. boldog. A nemzetek 75%-nál biztosan.

Huntress>!

Helen Russell: Boldogságatlasz A boldog élet titka Dániától Bhutánig

Először is kiemelném, mennyire igényesen készítették el ezt a könyvet. Egyszerűen csodaszép.
A boldogság elképzelése is a kultúra része, és így talán jobban megérhetjük a nemzetközi kapcsolatokat is.
Nagyon mókás, ahogy egymásról gondolkodnak az északi népek. Továbbá a környezet is nagyban befolyásolja, miben találnak boldogságot az emberek.
A könyv, ahogy egyik könyv sem képes erre, nem fog egy kész receptet adni, hogy na ezt csináld és akkor nagyon boldog leszel. Mindenkinek másban rejlik a boldogság. Ez talán hihetetlen nagy klisének hangzik, de attól még igaz.

konyvkritika>!

Helen Russell: Boldogságatlasz A boldog élet titka Dániától Bhutánig

Több kontinensen, több országon és nemzetiségen keresztül vezet minket végig ez a könyv, megismerve azokat a tipikus viselkedés- és gondolkodási mintákat, ami miatt boldognak érzik magukat az ott élő emberek.

Olyan ez a könyv, mintha olvasóként egy kalandos utazásban venne részt az ember, ahol a természet fontosságáról, a zenéről, a hygge és lagom szellemiségéről, a meditáció és az elvonulás fontosságáról olvashatunk.

Hatalmas élmény ez a könyv, rengeteg információval, tudásanyaggal és érdekességgel tud megajándékozni, amiket könnyedén be lehet építeni a mindennapok rutinjába.

Főleg a könyv felépítése miatt olyan élvezetes ez az olvasmány, ami köszönhető a rövid, frappáns és humoros fejezeteknek, a színes illusztrációknak és a lényegre törő fejezetcímeknek.

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/helen-russell-boldogsagatlasz/

kormix P>!

Helen Russell: Boldogságatlasz A boldog élet titka Dániától Bhutánig

Kíváncsian vágtam bele az olvasásba, miután a fülszöveg pontosan a megfelelő kérdéseket tette fel és az olyan kifejezésekkel, mint pl. az arbejdsglæde, a kíváncsiságomat is felkeltette. Érdekes és élvezetes volt ez a harminc országon átívelő utazás, melynek során a szerző az aktuális országok/nemzetek élethez és boldogsághoz való alapvető hozzáállását mutatta be. Voltak helyek, amelyek boldogságreceptjével találkoztam már korábban, azonban messze túlsúlyban voltak azok az országok, amelyekről eddig nem olvastam. A legmeglepőbb talán Bhután volt, nem számítottam egy ennyire tudatosan felépített társadalmi rendre. Az európai országokról pedig úgy hittem, hogy nem jelentenek majd újdonságot, azonban akadtak köztük is olyanok, amelyek szemlélete eddig abszolút ismeretlen volt számomra.
Egyedül arra a kérdésre nem találtam meg a választ, hogy sok nemzet tagjai azért isznak, mert boldogok vagy azért boldogok, mert isznak?

Cseh_Judit>!

Helen Russell: Boldogságatlasz A boldog élet titka Dániától Bhutánig

Olvastam már a szerző másik művét is Helen Russell: Egy év a világ legboldogabb országában, az is és ez is nagyon tetszett. Bár sok olyan véleményt olvastam, hogy tudatlan a szerző.. Nekem ez nem tűnt fel, vagy ha tudatalatt mégis feltűnt volna, akkor pikk-pakk elhessegettem.
Tetszett/tetszik a stílusa, tetszenek a kiszólogatásai az olvasóhoz és nagyon érdekes, amit Dániáról írt, most pedig a világ 30 országának boldogságtippjeit ismerhetjük meg. Érdekes, hogy voltaképpen 2-3 sémára épül a világ boldogságának titka. Nem vagyok a világmegváltó, „tutitmegmondó” könyvek rajongója, ezt is inkább a különböző kultúrák megismertetésnek aposztrofálom, középpontban a boldogság kérdésével.
Ez a könyv illusztrálva is van irtó aranyos képekkel, ez is még inkább szerethetővé teszi úgy en bloc. Summa summarum: ajánlom, ha egy könnyed, kultúrák közti utazásra vágyik valaki.

havrillas P>!

Olvassunk! Töltődjünk fel! Rajta!

13. oldal - Bevezetés

havrillas P>!

A zene identitást ad nekünk, összeköti az embereket, és segít átlépni a határainkat.

250. oldal - Szíria: Tarab

havrillas P>!

Semmihez sem fogható, amikor azt érzed, hogy a Nap süti az arcodat… és hirtelen úgy érzed, minden rendben lesz.

43. oldal - Ausztrália: Fair go

havrillas P>!

Élj jól – és hagyj jól élni.

127. oldal - Hollandia: Gezellig

Rits>!

[…] a sztoikus filozófus, Seneca azt tanácsolta, rendszeresen képzeljük el, hogy mindent elveszítünk, így megtanuljuk értékelni azt, amink van.

61. oldal, Brazília: Saudade

Kapcsolódó szócikkek: Seneca
Rits>!

Az írott szó iránti rajongásnak köszönhetően, Izlandon nagyobb az egy főre eső írók és kiadott könyvek száma, mit bárhol másutt a világon. Egy BBC-cikk szerint minden tizedik izlandi kiad egy könyvet élete során, és egyik népszerű viccük , hogy egy nap szobrot fognak állítani az egyetlen izlandinak, aki soha nem írt könyvet.

149. oldal, Izland: þetta reddast

havrillas P>!

Törődj a természettel és törődj magaddal még ma – hogy jó esélyekkel nézhess a jövő elé.

55. oldal - Bhután: Bruttó nemzeti boldogság

havrillas P>!

Az optimizmus nem könnyelműség, hanem szükségszerűség. Ha mindig reménytelennek érezzük a helyzetet, vagy mindig krízisben vagyunk, a természetes reakciónk az, hogy feladjuk, és egyáltalán nem is próbálkozunk. De nem engedhetjük meg magunknak, hogy Micimackó Fülese kerekedjen felül bennünk! A problémákat meg kell oldani, a kihívásokhoz fel kell nőni. Tisztában lehetünk a rossz jelenlétével, de közben érdemes azon gondolkodnunk, hogyan tehetünk ellene.

12. oldal - Bevezetés

Jagika P>!

Isten hozott!

Trudiz >!

A Harvard 2011-es tanulmánya megállapította, hogy a kávéivás csökkenti a depressziót a nőknél; a német Ruhr Egyetem 2012-es tanulmánya szerint a koffein stimulálja az agy pozitivitással kapcsolatos területeit.