A ​szerelem egyenlete 356 csillagozás

Helen Hoang: A szerelem egyenlete

„Egy ​meglepően bájos és szenvedélyes románc.” – Nalini Singh, New York Times bestsellerszerző

„Egy utánozhatatlan szerelmi történet.” – Penelope Douglas, New York Times bestsellerszerző

Stella Lane szerint a világot a matematika tartja össze. A munkahelyén algoritmusokat készít, melyekkel előre láthatóak a fogyasztói tendenciák. Jóval többet keres, mint amennyit el tud költeni, és jóval kevesebb tapasztalata van a férfiakkal, mint egy átlagos harmincéves nőnek.
Stella ráadásul Asperger-szindrómával él, és a nyelves csókról az jut eszébe, ahogy az apró halak a cápák fogait tisztogatják.
Arra a következtetésre jut tehát, hogy gyakorlásra van szüksége. Mégpedig egy profival. Ezért felbéreli Michael Phant, az eszkortfiút. A félig vietnami, félig svéd, lenyűgözően jóképű Michael nem engedheti meg magának, hogy visszautasítsa Stella ajánlatát, ezért beleegyezik, hogy segít tartani az ütemtervet, az előjátéktól egészen a Káma Szútra bonyolultabb lapjaiig…
(tovább)

398 oldal · ISBN: 9786155763748 · Fordította: Goitein Veronika

Michael Phan · Stella Lane

Deziréé
Helen Hoang: A szerelem egyenlete

Olyan sok szép értékelést olvastam már erről a könyvről szóval meg kellett szereznem, de milyen jól tettem, hogy megszereztem. Imádom. Én még ilyet életemben nem olvastam. Annyira, de annyira csodálatos könyv.
Ha összeszámolom, szerintem kicsivel több, mint 5 és fél óra alatt elolvastam a könyvet, annyira fantasztikus. Csak olvastam és olvastam és alig bírtam letenni, egyszerűen tudnom kellett mi vár rám a következő oldalon, és mindig csak mondogattam, hogy na jó még egy fejezetet. Igen és ezzel azt értem el, hogy nagyon gyorsan haladtam a könyvvel. Csak sajnos voltak más elfoglaltságaim is, pedig tényleg alig bírtam letenni a könyvet.
Imádom Stella és Michael szerelmét, bár ismételten sok felesleges szenvedés volt a könyvben, de ezt már megszokhattam az ilyen romantikus könyvekben.
Kellemes kikapcsolódás volt most ez a történet. Nagyon szimpatikus volt mindegyik szereplő, jó voltak kivételek, de legtöbbjükkel szimpatizáltam.
Egyik legjobb könyv, amit valaha olvastam.
Még mindig alig hiszem el, hogy vége ennek a fantasztikus történetnek. Alig várom, hogy az írónő következő könyvét is elolvashassam.

Naiva P
Helen Hoang: A szerelem egyenlete

Szeretem az olyan romantikus történeteket, amelyekben a szereplők a különbözőségeik és hasonlóságaik miatt találnak végül egymásra. Ez valahol még életszerű is. Láttam és éreztem a regény hibáit, nekem mégis tetszett.
Egyébként távol áll tőlem bármiféle következtetést levonni, de még soha nem láttam, nem hallottam Asperger-szindrómás nőkről, vagy ha úgy tetszik, autista nőkről.
Szerintem az írás rendben volt. Még akkor is, ha a párbeszédeket olykor gyerekesnek éreztem. Nagyon sokat dobott a történeten a szereplők szerethetősége. Általában az ilyen jellegű történeteket a férfi szereplők viszik, de most itt volt Stella, aki képtelenség lett volna nem szeretni. Michael-t is egyhamar meg lehetett szeretni. spoiler Összességében kellemes meglepetést okozott ez a könyv.

Milli88 P
Helen Hoang: A szerelem egyenlete

A fülszöveg keltette fel a figyelmemet, nagyon érdekesnek találtam. Olvasás közben nem volt semmi feszültség, semmi szétvet az izgalom érzésem. Kiszámítható volt és aranyos. Egy könnyed nyári limonádénak szerintem tökéletes választás.
Stella kedves és kedvelhető karakter. A betegsége ellenére próbál beilleszkedni az emberek közé és igyekszik a határait feszegetni. Tetszett a határozottsága.
Michael az első perctől kezdve Stella zsebében volt, kedves és odaadó karakter. Szimpatikus volt a családja iránt érzett felelősségtudat, de néha kicsit sokat drámázott pasi létére.

szeretek_olvasni_
Helen Hoang: A szerelem egyenlete

30 évesen már szinte elvárt dolog az életben egy férj. Egy házasság, minimum egy gyerek, egy családi ház és persze mellette sikeres karrier. Helen Hoang könyve egy meglehetősen aranyos jelenettel indít, mellyel azonnal magához láncolja olvasóit.

„– Tudom, mennyire utálod a meglepetéseket, Stella. Szeretnénk közölni veled az elvárásainkat, és elegendő időt adni neked, de mindenesetre tudnod kell, hogy mi készen állunk a nagyszülővé válásra.”

Stella brutálisan okos, gazdag, eszes. Kényszeresen ragaszkodik a tökéletességhez, rendszerezve éli mindennapjait. Stella asperger szindrómában szenved. Más, mint mi, de ebben semmi rossz nincs. Hiszen minden egyes ember más. Nem vagyunk egyformák.
Stella pont olyan egyedi, mint ez a regény.

Michael múltját és jövőjét homályos folt fedi. Péntek esténkét egy másik ember bőrébe bújik. Pénzt keres, levezeti a felgyülemlett feszültséget. Kalandozik. Használja tökéletes teste általi adottságait. Michael péntek esténként egy eszkortpasi.

Hogy is találkoznak ők ketten? Hogy lesz a jég és tűzből egy egész?
Vajon megéri megváltoznunk valaki miatt?
Szégyellnünk kellene, hogy máshogy gondolkodunk? Szégyellni kellene magunkat?
Hogy is van a helyes egyenlet?

Egy meglepő, rendkívüli stílusban megírt regényt olvashattam. A Szerelem egyenlete mosolyt csal az arcodra, megnevettet, segíthet elfogadni hibáidat. Egyedi történet, mely inkább az érzelmeken alapszik.

Te hiszel a sorsszerű találkozásokban? Igen? Akkor ez a Te könyved!

(blogbejegyzés hamarosan)

Tóth_Orsolya_3 P

Hatalmas kedvencet avattam.
Igazi romantikus, erotikus történet, ami a különleges és egyedi főszereplőivel rögtön elrabolta a szívemet.
Nagyon várom az írónő következő könyvét.

deen
Helen Hoang: A szerelem egyenlete

Aranyos történet volt, melyben egy escorttal foglalkozó férfi és egy autista, egyben a testi dolgokat nehezen kezelő nő bebizonyítja, hogy a szerelemnek nem vethet gátat a fent említett felállás. Stella a maga őszinteségével és már-már gyermeki hozzáállásával igazán bájos, kifejezetten szórakoztató volt, ahogy megpróbált mindent túlagyalni, és mindent irányítás alá vonni. Michael szintén jól kitalált karakter volt, bár egy kicsit gyorsan bonyolódik bele az érzelmekbe. Mindenesetre egy kifejezetten szórakoztató, még ha nem is igazán könnyed könyvett olvastam, hiszen azért akadtak itt drámák, félreértések, na meg meg kellett bírkózni egy túl hangos családdal, egy nyomuló munkatárssal és persze az escort munka hátrányaival. Mindezt persze befogadható, szerethető köntösbe bújtatta az írónő, maradandó élményt nyújtva.

Sippancs P
Helen Hoang: A szerelem egyenlete

Van az a könyv, ami az első 100 oldalával nem fog meg, aztán amikor már ott tartasz, hogy félretennéd, jön egy pont, és úgy belelendülsz, hogy a maradék 300 oldal szinte egy pillanat alatt fogy el. A szerelem egyenlete számomra ilyen volt: az eleje, akárcsak „szürke Stella”, nehéz, darabos és kissé idegen, aztán később, már „színes Stellaként” mosolygós, megható, szenvedélyes és izgalmas.
Várom az írónő következő könyvét!

Chöpp
Helen Hoang: A szerelem egyenlete

Az én könyves(!) ízlésemnek egy kicsit túl sok volt benne a szex. Egyébként egy kedves történet, amiben Végre(!) a női főszereplő él Asperger-szindrómával. Nagyon kíváncsi voltam ám, hogyan alakul így a történet, hiszen éppen a női oldal szokott érzelmekre hangoltabb lenni.
Jelentem, én, aki nem szokott romantikus irodalmat olvasni, mindössze két nap alatt olvastam el a könyvet, alig vártam, hogy újra a kezembe vegyem, amikor olvastam, totálisan megszűnt körülöttem a világ (néhányszor meg is ijedtem, amikor kizökkentett valami), és nem utolsó sorban nagy örömömre szolgált a nem mindennapi történet és szimpatikus szereplői.

Helen Hoang: A szerelem egyenlete

Az Álomgyár Kiadó az év könyvének titulált olvasmányát vettem most a kezembe, hogy én is felfedezzem eme aranyos szerelmi történet sajátosságait. Nagyon tetszik az egyszerű, de szép színekkel tarkított, szemeket vonzó borító. Már a külseje alapján levenné az ember a boltok polcairól és hazavinné, hogy szépen virítson a többi könyv között.

A történet nagyon jól indult, érdekes volt és néhol vicces, ahogy Stella igyekezett normálisan viselkedni egy idegen társaságában. Nagyon felkeltette a figyelmem, hogy hogyan alakul ki lassan benne a szerelem, hogy hogyan alakít ki kapcsolatot egy ilyen betegséggel élő nő.

Michael is érdekes karakter volt, imádtam a családja minden tagját, viszont a múltjával kapcsolatban az írónő nagyon sötét dolgokat állított, és a végén mégsem volt semmi extra az a bizonyos dolog. Michael nem volt olyan gazdag, mint Stella, és ez néha zavarta is, ám a családja segítése miatt kénytelen volt állása mellett az eszkort munkát is végeznie, amelyen keresztül Stellára talált. Igazi álma hogy tervező lehessen, amihez kifinomult tehetsége van. De az álmát csak dédelgetheti a sokasodó számlák halma láttán, és hiába vérzik a szíve, családja fontosabb számára az álmainál.

A könyv nagyon romantikus, nagyon aranyos, ám erotikus részek is megtalálhatóak benne. Szerettem olvasni a kapcsolatukról, hogy hogyan nyíltak meg egymás felé, hogy Michael milyen türelmes és odaadó volt. A vége felé egy kicsit már sablonos és unalmas lett a folytonos romcsizás, szinte mindig ugyanaz történt, a végén egy kis dráma persze, ami nem maradhat el.

Picit érezhető, hogy ez a történet az írónő első könyve, hiszen nem volt hibátlan, de ezzel együtt is egy élvezhető, világrengető sztorit írt, amit remélem egyszer meg is filmesítenek.

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.com/2018/08/helen-hoang-…

perpetua P
Helen Hoang: A szerelem egyenlete

Kellett látnom, hogy goodreads-en milyen magas a könyv pontja ahhoz, hogy bátran bele merjek vágni. Anélkül lehet nem kezdtem volna el. És nagyon megbántam volna, mert egy végtelenül aranyos romantikus történetet rejtett a fülszöveg. ^_^
Ahogy a fülszövegből is kiderül Stella Asperger-szindrómával él, a munkájában ettől még tehetségesebb, amit imád is, viszont hátráltatja az emberi kapcsolatok kialakításában. Anyja nyomására, elhatározza, hogy párt talál magának, de előbb profi segítséget kér, hogy megtanulja a szerelem művészetét. Michael igazi profi, de Stella egyénisége kizökkenti őt ebből. A lány igazi újdonságként hat rá, és holott ő akar a férfitól tanulni, Michael is sok újdonságot felfedez vele. Persze ott van a nagy akadály, hiszen, hogy lehetnének együtt, ha az egész fizetős szolgáltatásból indult. Szintén kötelező elem, hogy a szereplők a homokba dugják a fejüket, és ahelyett, hogy megbeszélnék egymással érzéseiket, inkább eltaszítják a másikat, de az egész mesélés és a szereplők, mégis tökéletessé varázsoltak egy sablonos történetet is.
Michael családja is sokat dobott a könyvön, sokan vannak, nyüzsögnek, Stella számára igazi sokk az első találkozás. És a lány betegsége is különlegesebbé tette a történetet, amiatt annyira máshogy látja a dolgokat, mint mi és olyan aranyos volt, hogy szinte hétköznapi dolgokra is rá tud csodálkozni. Fokozottan érzékelt minden új érzést, amit Michael ébresztett benne, és ez így nagyon aranyos volt.

Lillsz P

(…) ha szeretsz valakit, akkor minden lehetséges módon harcolnod kell érte!

Lillsz P

– Sosincs késő rátalálni az igaz szerelemre!

vikcs P

Többmilliárdan élnek ezen a bolygón, és a szerelmet nem lehet erőltetni. Találsz majd valakit, aki sokkal jobban illik hozzád, csak nyitva kell tartani a szemed!

Anarchia_Könyvblog P

Stella nem szólt egy szót sem, csak hagyta, hogy magával ragadja a pillanat, a bizonytalanság, a lélegzet-visszafojtott reménykedés, az aggodalmaskodás, és a pislákoló elégedettség. Egymásba fonódó kezeik látványa örömmel töltötte el. Olyan különbözőek, de mégiscsak öt ujj és öt ujjperc, ugyanaz a lenyomat.
Stella szorított a markoláson, Michael pedig viszontszorította az övét. Kéz a kézben, két magányos szív vigasztalásra talált egymásban.

janee P

Ha egy nő alsóneműt vásárol egy férfinak, az azt jelenti, hogy szereti.
(…)
Ha mostantól nem vesz magának alsót, akkor viszontszereti.

Anarchia_Könyvblog P

A nagyszülővé válás gyerekeket jelent. És pelenkákat. Pelenkahegyeket. Förtelem. A kisbabák sírnak, visítanak, mint akiket nyúznak, és még a legjobb füldugó sem segít. Hogy bírnak ennyire üvölteni, amikor olyan aprók? Meg aztán a gyerekhez férj is kell. A férj a megfelelő pasiból lesz, párkapcsolat útján. A párkapcsolat randizással kezdődik. A randizás meg szexet jelent. Stellát kirázta a hideg.

vikcs P

Hogy élik túl az emberek a napot, ha valakit úgy hiányolnak, mint ő Michaelt?

pattie23

Kéz a kézben, két magányos szív vigasztalásra talált egymásban.

janee P

A pincérnő kacsintott egyet, összeszedte az étlapokat és eltűnt.
– Mi a ház ajánlata? – kérdezte Stella.
– Fogalmam sincs. Reméljük, hogy nem gyapjas mamut.