Dózis 35 csillagozás

Helen FitzGerald: Dózis

Autóban hagyott, alvó csecsemő…
Üres babaülés az érintetlennek tűnő járműben…
Joanna és Alistair kilenchetes kisbabájukkal Ausztráliába utaznak, ám a bérelt autóból egy elhagyatott országút mentén egyszer csak eltűnik a csecsemő. Mi történhetett?
A nyomozást hatalmas médiafelhajtás kíséri, s mindenki a szörnyű tragédiáról beszél. A hazugságok, illetve a találgatások áradata, valamint az egyre növekvő bűntudat lassan felőrli és egymás ellen fordítja a szülőket. Végül Joanna gyanakodni kezd: lehet, hogy a valóság még annál is szörnyűbb, mint amilyennek tűnik?
Helen FitzGerald sodró lendületű pszicho-thrillere – amelyből a BBC négyrészes sorozatot forgatott – minden kérdésre választ ad, de a válaszoktól nem leszünk nyugodtabbak…
„FitzGerald regénye a szülői pokol új, eddig ismeretlen köreit tárja fel”
The Independent

Libri, Budapest, 2018
288 oldal · ISBN: 9789634335085 · Fordította: Illés Róbert
Libri, Budapest, 2018
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634333968 · Fordította: Illés Róbert

Kókuszka >!
Helen FitzGerald: Dózis

Inkább az emberi elme sötét oldalát, az emberi psziché manipulálhatóságát mutatja be. A sodró lendülettől messze van.

brigus_27 P>!
Helen FitzGerald: Dózis

Érdekesnek véltem a történetet, ezért is vettem a kezembe a könyvet.
Egy közepes fordulatszámon futó könyvet kaptam. Volt egy előzménye, majd maga a vezér pont, aztán szépen lassan haladtunk, majd lezártuk. Nem tudom, én még valamit vártam a végére, annak ellenére, hogy le lett zárva. Valami hiányzott.
Senki se lett a kedvencem, mondjuk ez nem éppen olyan könyv, ahol lehetett volna. Mindenki fura volt, mindenkinek baja volt… Joanna az elején nem tünt olyan személyiségnek, amivé kibontakozott. spoiler
Egy közepes könyv volt, ezért 3,5 csillagot adtam.Egyszer el lehet olvasni, átgondolni a történteket, és értékelni.

landi72>!
Helen FitzGerald: Dózis

Csalódtam ebben a könyvben. A legnagyobb problémám az volt, hogy egyik szereplőt sem kedveltem meg, senki nem került közel hozzám. Egyedül azért olvastam végig, mert kíváncsi voltam, hogy mit lehet ebből az egészből kihozni. A végkifejlet kerekké tette a történetet, de ennek ellenére végig idegentől volt tőlem az egész. Azt is sajnáltam, hogy a saját könyvem volt. Ha esetleg könyvtári példány lett volna, még jobban elfogadtam volna… egynek elment-kategóriájú. Ami mellette szól, hogy gyorsan olvasható, pörgős is a maga módján, de nem igazán izgalmas, időnként kínlódás az egész.

Lejla08>!
Helen FitzGerald: Dózis

Számomra akkor igazán jó egy thriller, ha megetet. Ha annyira lesokkol a könyvvégi fordulat, hogy leesett állal csak bámulok magam elé, és egy percig azon gondolkodom, hogy itt mégis mi történt. Ez a sztori nem ilyen volt. Kiszámítható, de egyszer el lehet olvasni.

XX73>!
Helen FitzGerald: Dózis

Csatlakozom a többiekhez: valóban nagyon hamar ki lehet következtetni, hogy mi történt. De én ilyen esetben azt is izgalmasnak látom, hogyan jönnek rá erre maguk az érintettek. Elég jól ábrázolta a könyv ezt a folyamatot.

Bán_Nóra_2>!
Helen FitzGerald: Dózis

Ezért a könyvért nem érdemes pénzt kidobni.
A könyv elején megvan a történet, tudod mi történt. Ez csűrik csavarják oldalakon keresztül, a végét pedig még a könyv fele előtt sejtettem, a három negyedénél már tudtam. Semmi extra fordulat, hű, leesett az állam és egy csattanó nélküli semmi végkifejlet. Fél pont a borítónak jár.

Lissymi>!
Helen FitzGerald: Dózis

Azok után, hogy a könyvből sorozat is készült – amit nem láttam – nagy lelkesedéssel indultam neki az olvasásának.
Kár volt.
Már az elején minden adott volt (a vége sem volt váratlan) és végig úgy éreztem írtak egy regényt a semmiről.

Edit_Sárai>!
Helen FitzGerald: Dózis

Viszonylag hamar kiderül minden, így a könyv hamar unalmassá válik. Semmi izgalmas nincs benne, semmi fordulat, semmi meglepetés.

Anita_Prossek>!
Helen FitzGerald: Dózis

Nagyon izgalmas konyv! Mar az elejen csak pislogtam! O.O Érdemes elolvasni!!! Egyik kedvencem lett!

Lobelin>!

„Nem építheted a boldogságodat valaki más fájdalmára.”