Te ​vagy az én párom 8 csillagozás

Helen Fisher: Te vagy az én párom

Miért ​éppen ő és miért nem valaki más lobbantotta lángra a szívünket? A szerelem világhírű tudósa, Helen Fisher most lerántja a leplet arról, hogyan és miért keresgéljük állandóan tudat alatt a megfelelő partnert. 40 000 férfi és nő segítségével végzett egyedülálló vizsgálatai alapján részletesen kidolgozta a négy alap személyiségtípust – a Felfedező, az Építő, az Igazgató és a Tárgyaló –, amelyek közül valamelyikben mindenki önmagára ismerhet.
Mindegyik típus agyát az őrá jellemző kémiai rendszerek szabályozzák, vagyis biológiailag olyan személyekhez vonzódunk, akik tükrözik és egyben ki is egészítik saját személyiségtípusunkat. (Figyelem, Felfedezők! Készüljetek fel egy vad rodeóra, ha a sors véletlenül egy szintén Felfedező társat sodor az utatokba!) Helen Fisher részletes párválasztási kérdőívét a világ harminchárom országában ötmillió ember töltötte ki. A sikeres módszer immár Magyarországon is elérhetővé vált. Ez a könyv bizonyára minden olvasót gondolkodóba ejt majd… (tovább)

Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2009
310 oldal · ISBN: 9789639725843 · Fordította: Kepes János

Joeymano>!
Helen Fisher: Te vagy az én párom

Engem megfogott a könyv azzal, hogy tényekre alapoz, egyszerűen alátámasztotta az állításait biológiai folyamatokkal, kutatásokkal. Nem mondta meg, mit csináljak, ha pasizni szeretnék. Csak elmondta, hogy én milyen jellem vagyok, és hol érdemes keresgélnem, ha kapcsolatra vágyom. Elmondta, hogy egy kezdő kapcsolat során mire figyelünk fel, például az illat, az arc, a mimika. Tetszett, hogy pszichológiai, de inkább antropológus szemmel írta le mindezt, és egyáltalán nem tűnt hatásvadásznak, és egyáltalán nem akarta megmondani a tutit a párkereséssel kapcsolatban, csupán leírta nekünk, hogy milyen felfedezést tett.

Galóca>!
Helen Fisher: Te vagy az én párom

Személyiségtípusok tekintetében sokféle kategorizálás létezik. Mindezt még csillagjegyekkel is meg lehet fejelni. Az ebben a könyvben olvasható 4 személyiségtípus viszont nekem nagyon életszerű. Olvasás közben ismerőseim jutottak eszembe, sőt segít megérteni egy-egy számomra rejtélyes viselkedés, vélemény hátterét. A típusok rugalmas keverhetősége is megfelelőbb a mostani kor igényeinek. A könyv maradék egyharmada viszont maximum tinédzsereknek lehet érdekes. Épp hogy szerelmi ráolvasást, meg bájitalt nem mellékelt. Összeségében: sajnos aprópénzre váltotta…..

Pixelhiba>!
Helen Fisher: Te vagy az én párom

Megerősítette bennem azt, hogy az önsegítő-könyvek nem nekem valók, hiszen ha a tesztet leszámítom, ami jó volt és a hozzá tartozó személyiségtípus-leírásokat, akkor nem több annál számomra, mindent a szádba rág, komolyan néha azt éreztem, hogy most az jön, hogy ha randira mész, húzz cipőt, és fésülködj meg…Több ilyet nem.

gab001>!
Helen Fisher: Te vagy az én párom

Tetszett az írónő stílusa, s a módszer, ahogy az embertípusokat meghatározta. Tanulságos volt, mert azt gondoltam eddig, hogy a környezet és a neveltetés inkább befolyásolja a személyiséget, mint a gének. A könyvben található teszt egyszerű, de eredményes. Arra mindenképpen jó volt, hogy jobban megismertem önmagam, s tudom, hogy mely hormonok felelősek azért, hogy egyes helyzetekre hogyan reagálok. A könyv tele van idézetekkel és példákkal, amik jól kiegészítik a leírt kutatási eredményeket. Néha úgy éreztem, hogy túl sokszor van leírva ugyanaz, bár mindig kicsit más szempontból.

eeszter>!

Ne kövessük az ösvényt, bármerre vezet. Inkább arra menjünk, amerre nem vezet ösvény. És hagyjunk nyomot. (Japán közmondás)

Zzss>!

Úgyhogy, aki egy társkereső oldalon vagy hirdetésben önjellemzésével egy orvost, különösen egy endokrinológust szeretne elkápráztatni, a követkőképpen mutatkozhat be: „X éves nő/férfi vagyok, erős az aktivitásom a mezolimbikus dopaminrendszerben, kevés MAO-B van vérlemezeimen, sok a keringő tesztoszteronom, de sok limbikus területen alacsony a szerotoninom, a cerebrospinális folyadékomban pedig alacsony a norepinefrin szintje.”
Röviden azonban annyit is mondhat: „felfedező vagyok”.

Natasha>!

[…] aki egy polipot ismer, még nem biztos, hogy az összeset ismeri. Vegyük például „Kéjsóvár Larry”-t, azt a hatalmas csendes-óceáni polipot, amely nem sokkal ezelőttig Seattle egyik akváriumában élt. A kutatók azért nevezték így, mert szexuális szándékkal közeledett mindenkihez, aki elhaladt a tartály előtt. Vele élt „Emily Dickinson”, a kínosan szégyenlős nőstény, aki folyton elbújt az akvárium kövei mögé, valamint „Lucrécia McDög” is, aki az éj leple alatt rendszeresen szétzúzta a vízszűrőt, és elhengergette a köveket.

Kapcsolódó szócikkek: Seattle
eeszter>!

Figyelemre méltó, hogy a létváltoztató események még arra is képesek, hogy bizonyos géneket ki- vagy bekapcsoljanak, ami maradandó személyiségváltozáshoz vezethet.

gab001>!

Gyengeségeinket és személyiségünk furcsaságait gyakran még önmagunk elől is megpróbáljuk elrejteni. Ám hibáink így is óhatatlanul megmutatkoznak, és szinte minden emberi erényünk hátrányunkká is válhat.