A ​boldogság öröme 6 csillagozás

Helen Exley: A boldogság öröme

Több száz idézet békéről, barátságról, nevetésről és az élet egyszerű örömeiről – valódi kincsestár ebben a különleges minikönyvecskében.

Alexandra, Pécs, 2004
368 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633676004 · Illusztrálta: Juliettee Clarke

Judyt IP>!
Helen Exley: A boldogság öröme

Nem mindenkinek valók ezek a kis idézetgyűjtemények. Nekem viszont nagyon is. :-)
Amikor anno elballagtam általános iskolából, leírtam a szalagokról az idézeteket, aztán azon kaptam magam, egyre több és több idézetet gyűjtöttem össze a nyár végére. Középsuliban pedig elkezdtem gépírást tanulni, aztán jó gyakorlás volt, mikor ezeket az idézeteket elkezdtem begépelni egy word doksiba. :-D
Szóval csak azt szerettem volna ezzel a kis kitérővel, hogy engem már azzal megfogott ez a kis apróság, hogy tele van idézetekkel. :-D Van benne elgondolkodtató, híres emberektől származó, olyan is, amit gyerekek mondtak, meg persze olyanok is, amikben túlcsordul már az érzelem. De egy valami közös bennük. Mindegyik az örömről, a boldogságról és ezeknek a megtalálásáról szól. S hogy merre keressük? Ott van egy virágban, a szellőben, egy meleg nyári napsugárban, a társunkban, a családunkban, a barátainkban és természetesen ott van bennünk, a lelkünkben.
Az illusztrációk pedig nagyon szépek.
Különleges kis könyv egy különleges baráttól. Köszönöm, @Katara_Phoenix

Helen Exley: A boldogság öröme

Néhol kicsit giccses, csöpögős, de vannak benne vicces és elgondolkodtató idézetek is. A könyvben lévő rajzok viszont nagyon szépek. Kicsit nehéz lapozni, de ezt ráfogom a nagy lapát kezeimre.

BoneB P>!

Csak egyetlen módja van a boldogságnak, mégpedig kevesebbet aggódni olyan dolgok miatt, amelyeken amúgy sem tudunk változtatni. EPICTETUS (1. SZÁZAD)

BoneB P>!

A boldogság sűrű, ragacsos sár.

JANE LESLEY GRAY
12 ÉVES

BoneB P>!

A vigyor olyan mosoly, amely arra invitál, hogy visszavigyorogj.

PAM BROWN
SZÜL. 1928

BoneB P>!

HA MÓKÁS GRIMASZOKAT VÁGSZ, VALAMIVEL BOLDOGABBNAK ÉRZED MAGAD.

ANDREW WILKINSON