Kezdők ​német nyelvkönyve 21 csillagozás

Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve

A világhírű USBORNE Kiadó színes, szórakoztató illusztrált szótárai azzal a céllal készültek, hogy megkönnyítsék és kellemes időtöltéssé tegyék a nyelvtanulást. Mindegyikben több mint kétezer, a mindennapi életben gyakran használt szó és kifejezés található. A szavakat egy-egy téma köré csoportosítottuk (A család, A test, Ház és lakás, Öltözködés, élelmiszerek, Bevásárlás, Autóval, Nyaralás, Sport stb.), s a mulatságos képek, jelenetek szinte sugallják a szavak értelmét. A könyv végén a legfontosabb tudnivalókat összegző néhány oldal következik A nyelvtanról dióhéjban címmel. Befejezésül pedig szójegyzék található. Ebben a magyar ábécé rendjét követve azokat a szavakat, kifejezéseket és mondatokat adjuk közre, amelyek a könyv illusztrált oldalain előfordulnak.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kezdők nyelvkönyve Holnap

Holnap, Budapest, 2020
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633493397 · Fordította: Olaszy Kamilla · Illusztrálta: John Shackell
Holnap, Budapest, 2017
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491898 · Fordította: Mohácsi-Gorove Anna
Holnap, Budapest, 2015
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633490853 · Fordította: Olaszy Kamilla · Illusztrálta: John Shackell

hencsa06>!
Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve

Még gyerekként kaptam , azóta is kedvenc. Szótanulásra nagyon jó kezdőknek (node azoknak is készült) , gyerekeknek és azoknak akik ritkán használják a nyelvet, ismétlésre jó , hogy ne felejtődjönek el legalább az alap szavak. Másrészt szeretem a könyv vidámságát . a bugyuta kis rajzokkal egyetemben, nem az az érzésem közben, hogy muszájból ismétlek , hanem csak egyszerűen jó lapozgatni.
Dehát ahányan vagyunk annyiféleképpen tanulunk nyelvet , ki így szeret ki úgy.

Alessana>!

Hát…
A rajzok jópofák, nagyon ajánlom a vizuális típusoknak mint én is vagyok ,könnyen lehet tanulni…
DE!
Kicsit elavultnak érzem. Ahogyan írtam ki a szavakat, volt egy jó pár, amit nem azon a módon tanultam meg. Utánuk is néztem, hogy most én vagyok a szenilis, és totál más az emlékezett szó jelentése, de persze mindig igazam volt. Lássuk, ezzel és a tesztfeladatokkal mire jutok szombaton, a vizsgámkor.

Pixelhiba>!
Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve

Maga a sorozat jó kezdeményezés, hasznos, ha tényleg nagyon alapfokra és alapszavakra van szükséged.

Nympha17 IP>!
Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve

A képek miatt nagyon jó és jól ki lehet belőle gyűjteni az alapszavakat tematikán belül, de sajnos szótár így is mindenképp kell mellé, mert a szavak egy része elég elavult. Volt, amit ebből mondtam a német tanáromnak, ő pedig csak pislogott, hogy honnan szedtem ezt, mert erre a kifejezésre van már egy sokkal rövidebb vagy modernebb szavuk az átlag németeknek. :D

Chris_Q>!
Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve

Nagyon aranyos, rajzolt képek, amelyek a legfontosabb szavakat gyűjtik össze, és nagyban megkönnyítik a tanulást. Az ugyan látszik rajta, hogy kicsit régi (vannak elavult szavak benne sajnos), valamint a címe eléggé megtévesztő, mert kimondottan nyelvkönyv, hanem képes szótár, de ezenkívül tetszett.

Fanniii>!
Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve

Főleg gyerekeknek és abszolút kezdőknek lehet hasznos és szórakoztató egyszerre. Nekem egyébként tetszett, pont az illusztrációk miatt, bár néha nagyon bugyuta volt.