Kezdők ​francia nyelvkönyve 9 csillagozás

Helen Davies – Françoise Holmes: Kezdők francia nyelvkönyve Helen Davies – Françoise Holmes: Kezdők francia nyelvkönyve Helen Davies – Françoise Holmes: Kezdők francia nyelvkönyve Helen Davies – Françoise Holmes: Kezdők francia nyelvkönyve Helen Davies – Françoise Holmes: Kezdők francia nyelvkönyve Helen Davies – Françoise Holmes: Kezdők francia nyelvkönyve

A világhírű USBURNE Kiadó színes, szórakoztató illusztrált szótárai azzal a céllal készültek, hogy megkönnyítsék és kellemes időtöltéssé tegyék a nyelvtanulást. Mindegyikben több mint kétezer, a mindennapi életben gyakran használt szó és kifejezés található. A szavakat egy-egy téma köré csoportosítottuk ( A család, A test, Ház és lakás, Öltözködés, élelmiszerek, Bevásárlás, Autóval, nyaralás, Sport stb.), s a mulatságos képek, jelenetek szinte sugallják a szavak értelmét. A könyv végén a legfontosabb tudnivalókat összegző néhány oldal következik A nyelvtanról dióhéjban címmel. Befejezésül pedig szójegyzék található. Ebben a magyar ábécé rendjét követve azokat a szavakat, kifejezéseket és mondatokat adjuk közre, amelyek a könyv illusztrált oldalain előfordulnak.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kezdők nyelvkönyve Holnap

Holnap, Budapest, 2019
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633492727 · Fordította: Székely Ervin · Illusztrálta: John Shackell
Holnap, Budapest, 2017
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491843 · Fordította: Mohácsi-Gorove Anna · Illusztrálta: John Shackell
Holnap, Budapest, 2015
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633490860 · Fordította: Székely Ervin · Illusztrálta: John Shackell

dorcika>!
Helen Davies – Françoise Holmes: Kezdők francia nyelvkönyve

Ezt is a nyelvvizsgára olvastam, ami viccesnek tűnhet annak tudatában, hogy középfokra mentem. De ebben a kötetben nagyon sok nehéz szó is helyet kapott, soknak még az angol megfelelőjét se tudtam (pl. pisztráng, talicska), pedig abból megvan a felsőfok.
A vidám illusztrációk miatt inkább vizuális típusoknak ajánlanám, illetve egy alapszókincs összegyűjtésére (vagy ellenőrzésére, a hiányzó ismeretek bővítésére) nagyon jó, viszont kevés benne az ige, nyelvtan meg egyáltalán nincs, tehát önálló tankönyvnek nem megfelelő.

Juanita81>!
Helen Davies – Françoise Holmes: Kezdők francia nyelvkönyve

Szeretem ezt a könyvet, de kezdőknek hasznos lenne a kiejtés is. Én néha elbizonytalanodtam, hogy is mondjam, pedig régen tanultam franciául.