30 ​táska tűvel, cérnával 1 csillagozás

Gyorsan és könnyen elkészíthető táskák minden alkalomra
Helen Angharad Henley: 30 táska tűvel, cérnával

A 30 táska tűvel, cérnával segítségével ön is elkészíthet és egyedivé varázsolhat egy sorozat csodálatos válltáskát. A kézi- és válltáska egy egyszerű szögletes táska két pánttal, amelyet kis fantáziával és a megfelelő technikákkal mindenki sokoldalú kiegészítővé változtathat. A könyv a kezdő és középhaladó varrótudással rendelkezőket is végigvezeti az itt szereplő összes darabon, a gyermekeknek készített, vagy a bevásárláshoz varrt egyszerű táskáktól a stílusos, modern anyagokból készült művekig, vidám, illetve funkcionális mintákkal.
– 30 eredeti dizájn, valós méretű szabásmintával, és további variációkhoz adott ötletekkel
– Sokféle stílus, profi kivitelezésben a patchwork táskától a sikkes, bársony estélyitáskáig
– Az egyszerűbb daraboktól sikerrel haladhatunk a bonyolultabbak elkészítéséig

Eredeti cím: 30 Totes & Bags to Sew

GABO, Budapest, 2015
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634060734 · Fordította: H. Kovács Mária

Bea_Könyvutca P>!
Helen Angharad Henley: 30 táska tűvel, cérnával

Helen Angharad Henley: 30 táska tűvel, cérnával Gyorsan és könnyen elkészíthető táskák minden alkalomra

Annyira fellelkesültem ennek a könyvnek a lapozgatása során, hogy rögtön feltúrtam a rongyos zsákjaimat és kerestem is csodaszép anyagokat, amikből majd táskákat fogok varrni. Sajnos azonban még mindig jövő időről beszélhetünk, mert nem léptem a tettek mezejére, de csak dicsérni tudom a könyvet, nagyon alaposan, lépésről lépésre, fotókkal mutatja be a varrás menetét. Varrhatunk segítségével az egyszerű bevásárlótáskától a patchwork válltáskán át a függeszthető piperetáskáig szinte bármit.
Van benne táska viaszosvászonból, farmerból, nyugágyvászonból, bőrből és mindenféle anyagból. Pelenkázótáskával és alkalmi táskával is próbálkozhatunk, de találunk benne koszorúslánytáskát, gyerektáskákat és cipzáras irattartót is. Hőszigetelt ételtartó, hordozható maciágy, játéktároló is készíthető a leírások alapján, a könyv végén szabásmintaívvel. Nekem nagyon tetszett, és remélem az egyik Heti ez+az-ban azért legalább egy táskát megmutathatok majd nektek, amit én készítettem.:)