Ne ​izgulj! 14 csillagozás

Helaine Becker: Ne izgulj!

Végy egy mély lélegzetet!
Lassan fújd ki a levegőt! Ahhhh….
Hát nem jó érzés?

Néha-néha mindenki stresszel, hiszen annyi dolgunk van otthon és az iskolában is. Nem könnyű mindennek eleget tenni. És hát néha még a családtagjainkkal és a barátainkkal sem egyszerűek a dolgok.
Lapozz bele ebbe a könyvbe, és biztosan találsz majd pár jól bevált tippet, amikkel csökkentheted a mindennapi feszültséget.
Egy nagy nyújtózástól a sportoláson át a meditációig rengeteg lehetőség közül választhatsz, hogy könnyebben birkózz meg a mindennapi élet kisebb nehézségeivel.

Manó Könyvek, Budapest, 2017
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634033929 · Fordította: Kiss Enikő Hajnal

Hintafa>!
Helaine Becker: Ne izgulj!

A körülmények ugyebár adottak, de akkor ebből hozzuk ki a legtöbbet. A vidám borítójú könyv egy csomó praktikus, működőképes, gyakorlati (szinte már túl sok a jóból, nem?) tanáccsal látja el … hát nem is tudom… a gyerekeket, a felnőtteket, szülőket, nagyszülőket?? Valószínűleg mindenkit, aki hajlandó megállni egy pillanatra és tenni valamit saját és környezete jobb közérzete érdekében.

Becker minden fontos “levezető csatornára” gondolt. Egyformán nyújt a lélek számára üdítő tanácsokat és a gyakorlati problémák esetében működő egyszerű megoldásokat. A nyújtástól kezdve, az érzelmi reakciók tudatos kezelésén át a kötelességek (házi feladat/házimunka stb.) halogatását elkerülő beosztásig mindenről olvashattok. Egyik sem varázslat, csupa olyasmi, amit elvileg magunktól is tudhatnánk, de valahogy mégis elfeledkezünk róla és nem alkalmazzuk.
Bővebben: http://hintafa.blog.hu/2018/02/28/helaine_becker_ne_izgulj

Dettig>!
Helaine Becker: Ne izgulj!

Egy érzékeny kiskamaszlány anyukájaként régóta szemeztem ezzel a könyvvel, de voltak vele fenntartásaim, vajon tényleg tudja-e azt nyújtani, amit igér? Így, miután mégis megrendeltem, mielőtt átadtam a „célszemélynek”, előolvasást tartottam.
Pozitivan csalódtam. Felnőtt fejjel persze nem sok újdonságot nyújt, de az összeszedett tippekbők, tanácsokból igazán jó kis gyűjtemény kerekedett. Olyan, ami életkortól függetlenül bárkinek hasznos, megszívlelendő iránymutatást, segítséget adhat. A megfogalmazás, a stílus valóban inkább a kiskamasz korosztályt célozza, de a tartalom életkortól független, minőségi. Szerintem időnként el fogom lopkodni a lányomtól a könyvet újralapozásra, már csak azért is, hogy átismételjem a tudnivalókat.

Megj: Személyes kedvencem az a rész, ahol a különböző önbizalom és megnyugvást serkentő testhelyzetekről ír. A szuperhős pózról mindig dr. Amelia Sheperd (Grace Klinika) fog eszembe jutni. :) spoiler

Pelyhe_Anna>!
Helaine Becker: Ne izgulj!

Jó kis könyv ez, tele hasznos tanácsokkal. Igyekszem majd mindet teljesíteni!

Zoe27>!
Helaine Becker: Ne izgulj!

Nagyon jó volt olvasni, ennyi lehetőséget , megoldást, csupán annyit bánok, hogy ez a könyv nem egy 10 vagy 15 évvel ezelőtt jelent meg, bár profitálni így is tudok belőle.
( Sohase mond, hogy SOHA! )
Puding próbája, az evés. Tudom nem fogom megbánni! ;)

Helaine Becker: Ne izgulj!

Szerintem ez a könyv nem csak gyerekeknek jó, hanem akár felnőttek is tanulhatnak belőle pár fogást. Az elején lévő nyújtógyakorlatok és mosoly mindenképp követendő.De ugyanúgy hasznos lehet a légző gyakorlat, vagy a tízig számolás mielőtt valami hülyeséget csinálunk. A listaírást én is alkalmazom, mert általában, amit leírok azt nem felejtem el. A dicséretet én is nehezen fogadom, de igyekszem mindig egy köszönömöt mondani, bár még így is furán szoktam magam érezni.
Tetszik a kivitelezés is a zöld betűszín, meg a grafikák.

Ariadne>!
Helaine Becker: Ne izgulj!

A könyv több mint nyolcvan tippet tartalmaz, hogyan vezetheti le egy gyerek (?) a feszültséget anélkül, hogy sűrűn visszatérne az életében a stressz.
A könyv illusztrált, gyakorta az oldalak tetején idézetek vagy ötletek is találhatóak, így mondható, hogy nem igazán kellett sokat olvasni. Tehát nem lehet riasztó tényező egy ifjú léleknek sem a sok betű.

A feladatokat szerintem több korosztály is használhatja. Néhány már egészen kicsi gyerekeknél is alkalmazható, a többit inkább csak idősebbeknek (12+) ajánlanám. Persze felnőttként is megfogadhatunk jó néhány tanácsot, hiszen a megfelelő légzéstechnika elsajátítása, a meditáció, az egészséges étrend, vagy épp egy lista a tennivalóinkról nekünk felnőtteknek is jól jön, vagy ha mi magunk is leülünk színezni, rajzolni a gyerekkel, könnyen ellazulhatunk és fejleszthetjük a kreativitásunkat.

Bővebben:

oil>!
Helaine Becker: Ne izgulj!

Ez a kis könyv alcíme szerint „trükköket, tanácsokat, praktikákat” kínál gyerekeknek, „hogy ne legyenek stresszes felnőttek”. Nem világos, milyen korosztályhoz szól pontosan, a tanácsok egy része kamasz (sőt akár felnőtt) olvasót feltételez, más ötletek már 10 éves kor alatt működhetnek. Táncolj, pörögj, mint egy búgócsiga, fogadd el és köszönd meg a dicséretet, írd fel egy papírra és zárd befőttesüvegbe a gondjaidat, keress magadnak egy sima felületű, jó fogású „nyugikövet” – ilyesmi praktikus módszereket, relaxációs és attitűdformáló gyakorlatokat gyűjt össze, és bár némelyik nyilvánvalóan a „könnyű azt mondani” kategóriába tartozik, azért kár lenne kihajítani. Már az is egy lépés a jó irányba, ha…. folytatás itt: https://oroszildiko.blogspot.com/2018/03/kudarcparti-ko…

Regike9>!
Helaine Becker: Ne izgulj!

Számomra vicces könyv volt. Egyszeri olvasásnak megéri de többször nem fogom elolvasni.

BoneB P>!

Vedd elő a gumikacsádat, és irány a kád.

46. oldal - A víz nyugtató ereje (Manó Könyvek, 2017)

BoneB P>!

Nem buktam el, csak találtam tízezer utat, ami nem járható.
Thomas Edison

92. oldal - Ünnepeld a kudarcot! (Manó Könyvek, 2017)