Az ember ősidők óta keresi a helyét a világban, hiszen szeretnénk tudni, honnan jövünk, hová tartunk, miért olyan a világ, amilyen. Vajon megismerhető-e a végső valóság, vagy az emberi tudás korlátozott? A kérdésekre tudomány, vallás és filozófia igyekszik választ adni, azonban a válaszaik olykor gyökeresen ellentmondanak egymásnak. Ellentmondások vannak a vallások között, a filozófiák között, és a tudomány különféle szakterületei között is. Ámde ha egymásnak logikailag ellentmondó elméletek egyszerre bizonyulhatnak igaznak, felvethető a kérdés, hogy létezik-e egyedüli abszolút igazság. Az sem zárható ki, hogy a probléma a gondolkodásmódunkban van, és a valóság nem hajlandó engedelmeskedni az emberi ész megszokott logikájának. Ezt a kérdést az ősi hindu bölcsek már évezredekkel ezelőtt felvetették és arra a következtetésre jutottak, hogy ha valamit spekulatív okoskodással be lehet bizonyítani, akkor azt ugyanilyen módon meg is lehet cáfolni. Mivel sok jel mutat arra, hogy a… (tovább)
Ezotéria és/vagy tudomány 1 csillagozás
Várólistára tette 5
Kívánságlistára tette 8
Népszerű idézetek




A tudományt annyira fontosnak tartjuk, hogy az már kezdi átvenni a vallás szerepét.Mindenki igyekszik racionálisan, logikusan, tudományosan gondolkodni, és csak abban hiszünk, ami tudományosan igazolható.
A tudomány azonban olyan, mint egy világos gömb, amely a sötét térben lebeg.E gömbben ott vannak tudományos ismereteink, ámde a gömb körül egy határozatlan, ismeretlen birodalom helyezkedik el.A gömb felszínén, vagyis a határfelületen sorakoznak a megválaszolatlan kérdések.
Minél nagyobb a gömb, annál nagyobb a felszíne, és ezért egyre több lesz a megválaszolatlan kérdés. Ami pedig a gömbön kívül van, arról annyit sem tudunk, hogy képesek legyünk kérdéseket feltenni.




Egy másik súlyos probléma az, hogy az automatizálás, a számítástechnika és az informatika rohamos fejlődése miatt az emberek egyre nagyobb hányadának egyre kevesebbet kell dolgoznia és gondolkodnia, s kérdés, hogy ilyen körülmények mellett az ember lehet-e képes arra, hogy továbbra is ember maradjon.Alkalmas-e egyáltalában az ember arra, hogy boldogan éljen egy gazdag, békés világban? Hiszen éppen az agresszivitás és küzdeni akarás emelte az embert abba a pozícióba, hogy a Föld nevű bolygó urává váljon.
Az ember ugyanis jól képes alkalmazkodni a nehézségekhez, de gyengén alkalmazkodik a kényelemhez és jóléthez. Ennek eredménye egyfajta társadalmi neurózis, amelynek tünetei a céltalanság érzése, a depresszió, valamint a növekvő ingerültség, alkoholizálás, kábítószerezés, bűnözés.




A tradicionális keleti vallások azt tanítják, hogy a fizikai testünket, sőt a materiális külvilágot is a kollektív tudati működésünk alakítja, s ezért előbb- utóbb olyanná válunk és olyan lesz a sorsunk, amilyen a tudatunk állapota.Ez a meglepőnek látszó elgondolás nem ellenkezik a társadalmi mozgásokról készült szociológiai kutatások eredményeivel és a pszichoszomatikus megbetegedésekről gyűjtött tapasztalatokkal sem.Ebből az is következik, hogy ha meg akarjuk javítani a világot, a munkát a saját tudatunkon kell elkezdeni
Hasonló könyvek címkék alapján
- Susan Kren: Kendra életei 98% ·
Összehasonlítás - Hamvas Béla: Tabula Smaragdina / Mágia szutra 88% ·
Összehasonlítás - Heinisch Mónika – Birtalan Eszter: KaSztella ·
Összehasonlítás - Duncan Shelley: Amer tánca 90% ·
Összehasonlítás - Biri Magdolna: Lélekveszélyben ·
Összehasonlítás - Baranyi Tibor Imre: Fejlődő létrontás és örök hagyomány 93% ·
Összehasonlítás - Szepes Mária: Füveskönyv 93% ·
Összehasonlítás - Popper Péter: Az Istennel sakkozás kockázata 89% ·
Összehasonlítás - Simon Brigitta – Bidnay Csaba: Együtt külön utakon 91% ·
Összehasonlítás - Müller Péter: Halhatatlan szerelem 87% ·
Összehasonlítás