Gombák 2 csillagozás

Heike Herrmann: Gombák

Ez ​a felújított és átdolgozott kötet bemutatja a gombák felépítését, formagazdagságát, megtudjuk, hogy mi a boszorkánygyűrű, és hogy felismerhetőek-e a gombák az illatukról. Sok hasznos tanácsot kapnak a gombagyűjtők is, bár ez a kötet nem gombahatározó!

A növények megjelenési formája nagyon változatos. Az egysejtű, csak mikroszkóppal látható algáktól egészen a virágos növényekig terjed ez a sokféleség. Ha mégis szeretnénk valahogy eligazodni e változatos formák között, akkor szükségünk van egy, a növényeket rokonságuk szerint rendszerező elvre. Ebben a Mi Micsoda kötetben a gombákon kívül csak azokkal a zöld növényekkel foglalkozunk, amiket szaporodásuk alapján spórás növényeknek szoktak nevezni. A zöld növények között elsősorban a mohák és harasztok szaporodnak spórával. Az ilyen módon szaporodó szervezetek legnagyobb számban azonban a gombák között találhatók. Ezért róluk esik itt majd először szó. Régebben a gombákat is a növények közé sorolták, ma már azonban a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda

Tessloff és Babilon, Budapest, 2008
48 oldal · ISBN: 9789639657786 · Fordította: Rónaszegi Éva · Illusztrálta: Arno Kolb