Természetes ​kert 10 csillagozás

35 ötlet a természetbarát kertészkedéshez
Heike Boomgaarden – Bärbel Oftrin – Werner Ollig: Természetes kert

A könyv 10 fejezete 35 lépésben mutatja be, hogyan teremthetünk magunk körül szép fokozatosan egy természetes kertet. Néhány példa az ötletekből: a nyírt gyep helyett alakítsunk ki egy darab rétet; a műtrágyák helyett inkább saját komposztunkat használjuk; a környékünkön hozzáférhető anyagokból építsünk kőfalat; a magaságyásokból, vegyes kultúrákból vagy közvetlen a fáról szüreteljük a termést; az állatok számára létesítsünk rőzsehalmot; méh-töltőállomást és denevér-villát. Jutalmul három dolgot kapunk: pihenést, élményeket és egy természetbarát teret.

Eredeti cím: Natur sucht Garten

Eredeti megjelenés éve: 2011

Sziget, Budapest, 2012
138 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155178238 · Fordította: Kiefer Judit

Heike Boomgaarden – Bärbel Oftrin – Werner Ollig: Természetes kert

Heike Boomgaarden – Bärbel Oftrin – Werner Ollig: Természetes kert 35 ötlet a természetbarát kertészkedéshez

Gyönyörű képekkel illusztrált, sok-sok hasznos, praktikus tanáccsal teli könyv várja olvasóit. Egy-egy kiemelt jó tanáccsal, táblázatokkal kiegészített, jól átlátható szerkesztéssel készült oldalakat láthatunk. Szinte odaképzeljük magunkat a szemet gyönyörködtető kertrészletekbe, melyeknek nyugtató hatását érezhetjük, s arra vágyunk, nekünk is ilyen meseszép kertünk legyen.

Zoltán_Bálint>!
Heike Boomgaarden – Bärbel Oftrin – Werner Ollig: Természetes kert

Érdekes könyv volt, izgalmas ötletekkel. A fejezetek közötti elválasztó oldalak kifejezetten aranyosra sikerültek a rajzokkal. Csak azért nem adtam rá öt csillagot, mert az oldalak nem mindenhol voltak sorrendben, illetve az oldal hivatkozások se voltak mindig jók.

gjudit8>!
Heike Boomgaarden – Bärbel Oftrin – Werner Ollig: Természetes kert

Érdekes témák a kertészkedésről, a természettel való harmonikus együttélésről. A terjedelméhez képest sok információ és szép képanyag. Inkább gondolatérbresztő, ügyesen összeszedve az egyes gondolatfűzéreket. A család apraja-nagyjának ad ötleteket.

langimari>!
Heike Boomgaarden – Bärbel Oftrin – Werner Ollig: Természetes kert

Egészen jó kis könyv, kezdő és gyakorló kertészkedők is meríthetnek belőle ötleteket, szépen illusztrált, örülök, hogy mikor megjelent, megvettem a könyvtárnak. Remélem mások is kézbe veszik majd.

Trudiz >!

Ültessünk facsemetét, amikor gyermek születik a családban.

Trudiz >!

A víz az élet alapelixírje. E „kék arany” nélkül nem léteznének növények…

Trudiz >!

Amennyiben kertünkben kialakult a természetes egyensúly, sok időnk marad arra, hogy egy szép helyen nyugodtan élvezzük.

Trudiz >!

A cinkecsalád szívesen fogyasztja a zöldségeskertben élő apró állatkákat.

Trudiz >!

Teremtsünk a saját kertünkben az emberek és állatok számára földi Paradicsomot.