Az ​a 9 hónap 20 csillagozás

Útmutató hónapról hónapra leendő anyáknak és apáknak
Heidi Murkoff – Sharon Mazel: Az a 9 hónap Heidi Murkoff – Sharon Mazel: Az a 9 hónap

A ​szülészet legfrissebb eredményeire építő kötetből a gyermekvárásra, a szülésre és a leendő szülők életmódjára vonatkozó minden fontos információ megtudható. A neves szerzők tanácsokat adnak a fogamzási tervvel és az orvosválasztással kapcsolatban, bemutatják a szülés lehetséges módozatait, hónapról hónapra ismertetik a várandóssággal együtt járó testi és lelki változásokat, kitérnek a terhesség alatti szexuális életre, felkészítenek a második gyermek érkezésére és az ikerterhességre – de mindez csupán töredéke annak a rengeteg kérdésnek és problémának, melyekre a könyv megnyugtató válaszokat ad.
A teljesen átdolgozott kiadás újdonsága a várandósoknak szóló tornagyakorlatokat bemutató rész, az Apáknak feliratú keretesek pedig ahhoz nyújtanak segítséget, hogy a babavárás közös élmény legyen a leendő szülők számára. Az egyes fejezetekhez kapcsolódó illusztrációkon hónapról hónapra nyomon követhető a magzat fejlődése, a vajúdás, a szülés, a gyermekágyi időszak és a szoptatás… (tovább)

Alexandra, Budapest, 2020
Park, Budapest, 2017
608 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633553527 · Fordította: Farkas Eszter

Hecate P>!
Heidi Murkoff – Sharon Mazel: Az a 9 hónap

Heidi Murkoff – Sharon Mazel: Az a 9 hónap Útmutató hónapról hónapra leendő anyáknak és apáknak

Úgy álltam neki, hogy ha a várandósságról csak egy könyvet olvasok el, ez lesz az, így ezzel is kezdtem. Jelentem, jól döntöttem, ez a kismamák NAGYKÖNYVE, végül nem is vettem mellé mást. :) Minden kérdésemre megadta a választ, alapos, a 2017-es kiadás is naprakész (nekem ez van meg), de érthető, hogy újra és újra kiadják, mert tényleg alapmű. Arra is kitér, amit a Facebookon is csak anonymus mernél megkérdezni, ráadásul mindenről kellemes, jól érthető stílusban ír, megnyugtat, nem ítélkezik, és ha van kontra a pro mellett, azt is leírja, hogy tudj méregelni. Szuper, hogy a 9 hónap mellett a végén kitér a gyermekágy első hat hetére is. Egy-két apróság volt csak, ami kifogásolható, pl. néhány dolog a mi mércénkkel eléggé amerikai (mivel nem kell elolvasni betűről betűre, ezeket át lehet ugrani), illetve a szószedetet kb. 3x akartam használni, de egyik szó sem volt benne, holott később megtaláltam az érintett hónap alatt a keresett „tüneteket”. Bár nem terveztem, ez annyira jó élmény volt, hogy meg is rendeltem a „folytatását”, ami a gyermek első 12 hónapját taglalja.

Pancsurka>!
Heidi Murkoff – Sharon Mazel: Az a 9 hónap

Nekem ez nagyon hasznos volt, sok kérdésemre választ kaptam, kevésbé parázok már az egésztől, persze még így is vannak sötét foltok, de alapnak ez hibátlan volt.
Hogy mennyire veszem majd hasznát az olvasottaknak, az a jövő zenéje, de reménykedjünk.

Dexter79 P>!
Heidi Murkoff – Sharon Mazel: Az a 9 hónap

Nagyon jó kis könyv. Szépen végigvezeti a terhesség szakaszait, és szinte minden kérdésre megtalálja benne a kismama a válaszait. Nekem nagyon sok nehéz pillanatban segített. Sok helyen humorosan vannak megfogalmazva a mondatok, persze nem az aggódos részeknél.
Már várom, hogy a folytatása (Az első 12 hónap) is aktuális legyen és olvashassam. :)
Csak ajánlani tudom, nagyon megérte a borsos árát.

Lady_E>!
Heidi Murkoff – Sharon Mazel: Az a 9 hónap

Ez nem egy olyan típusú könyv, amit az első betűtől az utolsóig elolvasol, de nagyon hasznos információk vannak benne, mindenkinek ajánlom.

Letta93>!
Heidi Murkoff – Sharon Mazel: Az a 9 hónap

Nagyon sokat segített ez a könyv a várandósság alatt! Szinte napi szinten forgattam. Első gyerekeseknek mindenképp ajánlom! :)