Az ​első 12 hónap 20 csillagozás

Újdonsült szülőknek a terhesség utáni időszakról
Heidi Murkoff – Arlene Eisenberg – Sandee Hathaway: Az első 12 hónap Heidi Murkoff – Arlene Eisenberg – Sandee Hathaway: Az első 12 hónap

A kötet szerzői nem specialisták, „csak” szülők. Az a céljuk, hogy választ keressenek a többi szülő számára a gyermeknevelés során felmerülő, mindenkit egyformán foglalkoztató kérdésekre.

Hónapról hónapra haladva igyekeznek maximálisan kielégíteni a csecsemőt gondozók kíváncsiságát. Segítséget kap, akinek nehezen megy a szoptatás, aki elakad a tápszerkészítésben vagy retteg egy szálka kihúzásától, aki bizonytalan, hogy az ijesztő kiütés vajon betegség tünete-e.

Az első 12 hónap megjelenése óta több mint 7 millió példányban kelt el. Sikere minden bizonnyal a gondos kutatómunkának, a mindennapos problémák átgondolt és érvekkel alátámasztott tárgyalásának, valamint a legkisebb részletre is kiterjedő figyelemnek köszönhető.

Alexandra, Pécs, 2021
704 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634478225 · Fordította: Keszler Barbara
Park, Budapest, 2013
830 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633550618 · Fordította: Kienle Zsuzsa
Park, Budapest, 2008
830 oldal · ISBN: 9789635308361 · Fordította: Kienle Zsuzsa

Heidi Murkoff – Arlene Eisenberg – Sandee Hathaway: Az első 12 hónap

Heidi Murkoff – Arlene Eisenberg – Sandee Hathaway: Az első 12 hónap Újdonsült szülőknek a terhesség utáni időszakról

Jól felépített, informatív, szakmai szemmel is kevés ponton megkérdőjelezhető könyv, ami első szülőknek nagyon hasznos tanács-gyűjtemény lehet. (Na persze nem az ősanya típusú, minden-legjobb-ahogy-alakul szülőknek, hanem a hozzám hasonlóan numerikus lelkületű, bizonyos keretrendszerekben magát biztonságban érző szülőknek.)
Külön plusz, hogy a magyar fordításban magyar segítő szervezetek és honlapok szerepelnek, amik élő linkek.

Woland>!
Heidi Murkoff – Arlene Eisenberg – Sandee Hathaway: Az első 12 hónap

Nagyon hasznos könyv volt, főleg talán az első 6 hónapban. Szinte minden héten újraolvastam az aktuális és a következő hónap tudnivalóit. Első gyerekkel nekem „létszükséglet” volt, mindig ott volt A Könyv, amiben utána tudtunk nézni, vajon ez normális-e, mit kell ilyenkor csinálni, stb., legyen az fogzás, kaki-probléma vagy mozgásfejlődés. Tetszett, hogy hónapról hónapra végigveszi a „skilleket”, mindig tudtuk, mire számítsunk. Sokszor hangzott el a számból egy új dolog után, hogy „ja, igen, ezt írták a könyvben” :)) Sokminden nem ránk van szabva, pl. az „anya a munkában”, de ezeket átugrottam és kész.

Sajnos könyvesboltokban nem lehet kapni, ezért a könyvtárból hosszabbítgattam meg, vagy vittem vissza egy-egy napra, hogy aztán újra kikölcsönözzem. Ajánlom minden anyukának, nem találtam még hasonlót a piacon!

Annamaria_Nagy_Korodi>!
Heidi Murkoff – Arlene Eisenberg – Sandee Hathaway: Az első 12 hónap

Minden gyerekemmel újraolvasom. Szerintem nem vetődött fel bennem olyan kérdés, amit ez a könyv ne taglalna. Sokan szapulják, mert olyan elővigyázatos stílusban már-már a frászt hozza a kismamákra, hogy mennyi mindent rossz történhet és vigyázni kell, de úgy gondolom, hogy egy ilyen könyvnek épp az a célja, hogy ha száz esetből egyszer baj van, akkor benne megleld a választ. Jó szívvel ajánlom minden várandósnak és kezdő anyukának. :)

Anita_Juhász>!
Heidi Murkoff – Arlene Eisenberg – Sandee Hathaway: Az első 12 hónap

A terhességről szóló kötet után szinte kötelezőnek éreztem elolvasni.
Hozta a megszokott színvonalat, biztos hogy a 12 hónap alatt még többször elő fogom venni és az éppen aktuális részeket újraolvasni. Egyáltalán nem értettem a kisbabákhoz, de ez a könyv sok mindent helyretett a fejemben. Talán egy kicsit magabiztosabb anyuka lettem tőle.

pipacstappancs>!

Babaolaj. Hasznos, amikor gyengéden kell megtisztítani az irritált popsit a ragacsos széklettől. Gyakran javasolják ótvar ellen. Ugyanakkor semmi szükség rutinszerűen használni, vagy bekenni vele a babánkat. Ne feledjük, az olajozott babák csúszósak.

pipacstappancs>!

Akármit is gondolunk, hogy mennyibe fog kerülni gyermekünk felnevelése, a kiadásaink valószínűleg sokkal nagyobbak lesznek.

pipacstappancs>!

Azt fontolgatjuk, hogy Sebestyén-Erdős Gréta Gabriellának nevezzük a kislányunkat. Érdemes megfontolni…

korneliak>!

Az anyatejben a tápanyagok igazod­nak a csecsemő igényeihez és szervezete feldolgozóképességéhez. Például az anya­tej kevesebb nátriumot tartalmaz, mint a tehéntejalapú tápszer, így a baba vesé­je gyorsabban tudja kiválasztani.

Kapcsolódó szócikkek: anyatej