Love ​Lessons (Love Lessons 1.) 12 csillagozás

Heidi Cullinan: Love Lessons

Love doesn’t come with a syllabus.

Kelly Davidson has waited what seems like forever to graduate high school and get out of his small-minded, small town. But when he arrives at Hope University, he quickly realizes finding his Prince Charming isn’t so easy. Everyone here is already out. In fact, Kelly could be the only virgin on campus.

Worst of all, he’s landed the charming, handsome, gay campus Casanova as a roommate, whose bed might as well be equipped with a revolving door.

Walter Lucas doesn’t believe in storybook love. Everyone is better off having as much fun as possible with as many people as possible…except his shy, sad little sack of a roommate is seriously screwing up his world view.

As Walter sets out to lure Kelly out of his shell, staying just friends is harder than he anticipated. He discovers love is a crash course in determination. To make the grade, he’ll have to finally show up for class…and overcome his own private fear that love was never meant to last.

380 oldal · ISBN: 1619218275

Lex>!

I'm full of happiness.

Heidi Cullinan az egyik legjobb M/M kategóriában tevékenykedő író. Imádtam már tőle a Dance with me-t is, de ez a könyve még azt is túlszárnyalta. Egyszerűen elképesztő, hogy mennyire lehengerlően ír, hogy milyen mélyen képes bevonni az olvasót a történeteibe.

I fell in love with two fictional characters. Yeah, again.

Most komolyan, hogy lehet egy olyan pasinak ellenállni, aki Flynn Rider-hez hasonlítja az új szobatársát? *.* Oké, olvastam a fülszöveget, tudtam, hogy mese imádat következik, és persze, én magam is imádom őket, de erre a srácra akkor sem lehetett felkészülni. *.* Az első perctől kezdve imádtam Kelly-t, az ártatlansága és a gyermeki lelke miatt nem lehet nem szeretni őt. Walter pedig a tökéletes ellentéte volt, aki nem hitt a tündérmesékben, és az örökké tartó szerelemben. Mondhatni, kissé keserű volt az életfelfogása.

It was cheesy sometimes but oh soooo sweet.

Nem volt kétséges, hogy egymásba fognak szeretni a srácok, de ahogyan tették, amiket mondtak, hát valaki mosson fel a padlóról. De valami erős cuccot hozzatok, mert teljesen ráolvadtam a szőnyegre. :) Mindamellett, hogy gyönyörű érzelmes pillanatokban bővelkedett a történet, tele volt humorral is. Nem egyszer vigyorogtam, mint a tejbetök.

The cover is a good lesson for other M/M books.

Bizony-bizony, hányszor panaszkodtam, hogy mennyire olcsó kinézetűek a borítók, hogy mindig csak a félpucér pasikat mutogatják, és így próbálják eladni a könyveket. Hát, kérem szépen, tessék megnézni ezt a borítót! Nincs meztelenkedés, nincs izomdomborítás, nincs idétlen montázs. Az egész jól megkreált, igényes, különleges és csalogató. Imádom!

I was enchanted to meet you…

Átszáguldottam a könyvön olvasás előtt, hátha említ benne az írónő valami jó számot. Fel voltam készülve a Dance with me után, hogy biztos meg lesz ebben is említve egy-kettő. Hirtelen meg is akadt a szemem Taylor Swift nevén. És így lett ez a szám a srácoké:
Taylor Swift – Enchanted
A szöveg nem illik a történethez, de ez az egy sor, amit kiemeltem, tökéletesen jellemzi, mint érzek most a fiúk iránt.

Szinna>!
Heidi Cullinan: Love Lessons

Voltak bent jó részek, de olyan is ami kifejezetten untatott. Sajnos meg sem közelítette a Dance with Me-t. A cselekmény néha annyira stagnált, hogy már bekezdéseket kezdtem ugrani. A figurák viszont élők, és szerethetők voltak.

lilice>!
Heidi Cullinan: Love Lessons

Nahát, ez igazán klassz olvasmány volt, pedig az elején úgy saccoltam, hogy egy kis cukiságnál többre nem számíthatok. Mondjuk a cukker-faktor végig igen erőteljesen a magasabb tartományokban mozgott, köszönhetően az egyik scrác, Kelly Disney film imádatának. Walter és Kelly is nagyon kedvelhetőek, tetszett a történet jó értelemben vett vontatottsága, a kapcsolatuk nem a valóságtól totál elrugaszkodott módon alakult, és mentesebb volt a nagyobb drámáktól.
Kellemes kikapcsolódás. Epilógus pöttyet nyál, de jót tett a lelkemnek.
Ja, és szinte döbbentem, hogy önálló történet, nem egy sorozat kezdőkötete, ilyen is van még… :)

UPDATE: … dehogynem sorozat! :)

lillia>!
Heidi Cullinan: Love Lessons

Olvasás közben nagyon szívemhez nőttek a szereplők. Tipikusan olyan könyv, ami nem mindenkinek tetszik, de akinek igen, annak nagyon! :)

Megbőgetett, megmosolyogtatott. Nagyon komplex volt, nem csak a szerelmi szál volt előtérben. Kicsit visszatértem általa az egyetemre. Szólt a fiatalok egyetemi életéről, ideáljaikról, önmaguk kereséséről… Néha a melléktörténetek kicsit soknak tűntek, de így olvasás után, visszagondolva, így volt jó a könyv.
Kelly nem a szokásos ártatlan vidéki fiúcska volt, és Walternek is volt mélysége – de még milyen! Imádtam őt a túlfejlett gondoskodási vágyával.

Walter és Williams, a tanár barátsága sem volt mindennapi, és hozzáadott a történethez.

Nem sajnálom az öt csillagot, és egész biztos újraolvasom még a történetet. A folytatáshoz még nem volt szerencsém, de egész biztos arra is sort fogok keríteni.

zwecki>!

Ami tetszett:
– A szerző szokásos stílusa
– A Disney fanatizmus (főleg a kiegészítő novellában)
– A szereplők kölünbözősége
– Hogy édes, rózsaszín és cukros volt
– Kelly családja
– Walter családi problémái, bár ez lehetett volna több

Ami nem tetszett:
– A sok nyafogás, meg szenvedés.
– A Hope egyetem

_ada>!

Everybody copes however they can. That’s life. Search for self, hide from it— that is what life is.

Chapter Eleven

Love Lessons sorozat · Összehasonlítás