Görög ​történelem 18 csillagozás

A kezdetektől Kr. e. 30-ig
Hegyi Dolores – Kertész István – Németh György – Sarkady János: Görög történelem Hegyi Dolores – Kertész István – Németh György – Sarkady János: Görög történelem

A Görög történelem a kezdetektől Kr. e. 30-ig című tankönyv a bronzkortól az utolsó önálló hellénisztikus monarchia, Egyiptom bukásáig tekinti át a görög világ politikai és gazdaságtörténetét. Külön fejezet foglalkozik a görög történelem forrásaival (történetírók, feliratok, papiruszok), a görög történelem kutatóival az ókortól napjainkig, valamint a görög időszámítással. A kötet négy szerzője a korszak kiváló ismerője, és egyetemi tanárként diákok nemzedékeinek oktatója. A mutatókkal, kronológiával, térképekkel, genealógiai táblázatokkal ellátott, bőséges irodalomjegyzéket tartalmazó tankönyvet minden magyarországi és határon túli magyar nyelvű felsőoktatási intézményben használják.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Osiris iniciálé, Osiris tankönyvek

Osiris, Budapest, 2006
Osiris, Budapest, 2003
Osiris, Budapest, 2002

Dün SP

Amilyen szerethető a témája, annyira kellemetlen emlékek fűződnek hozzá :)
Például egy sikertelen, azután egy kettes vizsga, amit mondjuk a Párhuzamos életrajzok miatt cs*szt*em el (mert nem olvastam el újra a vizsgára…).
No de a könyv jó, amit viszont hiányoltam belőle, az például a kiemelés, kicsit összefolyik az egész.

Nienna001 MP

A vizsgáról jó élményeim vannak, a könyvről viszont kevesebb emlék maradt. Az elejét átlapoztam a végére pedig csak roham tempóban jutott időm. Szeretem a görög történelmet, szóval ha sok időm lesz egyszer, akkor talán újra előveszem.

Fee

Tanultam belőle, Hegyi Dolores tanított is. :o)
Nem tudok csillagozni, de 5-öt adnék rá. :o)

daney

Az abszolút megbízható magyar nyelvű forrás azok számára, akik ókori görög-ügyben kutakodnának… Volt szerencsém még annak idején hallgatni Sarkady János előadásait: csak a jólneveltség miatt nem tátott szájjal ültük végig ezeket az előadásokat. Nem véletlenül járta róla a hír: amit ő nem tud az ókori görögökről, az meg sem történt… E könyv mindezeknek a pontos leirata…