Mi ​lesz veled, Lori? 7 csillagozás

Hedwig Courths-Mahler: Mi lesz veled, Lori? Hedwig Courths-Mahler: Mi lesz veled, Lori?

Lindenhof ifjú ura szerelmes a gyámleányába, ám ezt sokáig még önmagának sem vallja be. Egykor akaratlanul ő okozta Lori szüleinek halálát, és tudja, hogy e tragédia árnyékában soha nem lehetnének boldogok egymással. El kell engednie Lorit, aki a reménytelen szerelem elől Argentínába menekül…

EX-BB, Budapest, 2008
154 oldal · ISBN: 9789639681897 · Fordította: Váry Alíz
Bastei Budapest, Budapest, 1998
70 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632962583 · Fordította: Baán Szilvia

Paulina_Sándorné P>!
Hedwig Courths-Mahler: Mi lesz veled, Lori?

Könnyed, romantikus történet, azt kaptam, amit vártam az írótól. Heinz szimpatikus fiatalember, nagyon komolyan veszi a felelősséget. Tetszik, ahogy Lori-ről gondoskodik. Bíztam benne, hogy kiderül valami a spoiler

Viktoria_0014 P>!

– Micsoda boldogság, kedves kisasszony, hogy önt itt látom! Nem is mertem remélni, hogy még az este előtt találkozunk. Mindig el vagyok ragadtatva, ha önre nézek.
– Bocsásson meg, de ez engem nem nagyon érdekel, Mr. Brown – felelte elutasítóan Lori.
– Na, na, csak ne olyan kevélyen, szép hölgy! Csodálni tán nem csak szabad?
– Nem tilthatom meg. De hogy ezt közölje is velem, azt már igen.

Viktoria_0014 P>!

Hadd legyen az őszíve is könnyű és szabad! „Lori” – suttogta maga elé a lány nevét forró szerelemmel. „Lori, drága Lori! Most már az enyém lehetsz, csak a halál választhat el egymástól.”

Viktoria_0014 P>!

Hetek és hónapok teltek el így. Mindketten fegyelmezték magukat, és nagyon ügyeltek rá, nehogy a másik bármit is észrevegyen az érzéseikből.

Viktoria_0014 P>!

Minden lehetőséget megragadott, hogy Lorit fiatalemberekkel ismertesse össze. Meg kellett védeni egy érzéstől, ami csak boldogtalanságot hozhatott számára. Lori azonban minden fiatalemberrel szemben közömbös maradt; szívesen beszélgetett velük, viccelődött, nevetgélt, teniszezett, sőt még a földekre vagy az erdőbe is kilovagolt Heinz bácsi pártfogoltjaival, ám magában mindegyiket a bácsival hasonlította össze.