Más ​felesége 5 csillagozás

Hedwig Courths-Mahler: Más felesége Hedwig Courths-Mahler: Más felesége

Dolf Falkner az anyja unszolására meghódítja és feleségül veszi a milliókat öröklő, árva Juanitát. A fiatalasszony hamar fölismeri a lelkiismeretlen nőcsábász jellemét, és halálosan boldogtalan a házasságban. Gerd Falkner, Dolf bátyja ekkor tér vissza szülővárosába mint az egyetem új professzora. Találkozik a kétségbeesett Juanitával, és villámként járja át őket a felismerés, hogy szeretik egymást. Gerd kemény küzdelmet folytat lelkiismeretével. Állandóan szeme előtt lebeg a parancsolat: „Ne kívánd a felebarátod feleségét!”

Bastei Budapest, Budapest, 2001
286 oldal · ISBN: 9632964497 · Fordította: Falvay Dóra
Bastei Budapest, Budapest, 1994
66 oldal · puhatáblás · ISBN: 963806806X · Fordította: Herceg Miklós

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Hedwig Courths-Mahler: Más felesége

Ez a történet is nagyon tetszett.
A szerző nagyon ért az emberi lelkek rejtelmeihez, legyen az ártatlan és becsületes, egyetlen bűn súlyával megvirkózni akaró, vagy velejéig romlott. Ebben a történetben mindegyik képviseltette magát. Csavaros történet volt, emellett igazi családtörténet, elvarázsolt apával, végzet asszonya mostohával jó és rossz testvérrel és egy befogadott árvával.
Szóval tetszett igazán és igen termékeny szerző HCM, még sok könyvem van tőle.

Paulina_Sándorné P>!
Hedwig Courths-Mahler: Más felesége

Nagyszerű történet volt, ahol az író érzelmek sokaságát jelenítette meg. A sorait olvasva átéreztem Juanita fiatalságát, szerelmét, fájdalmát, majd spoiler Dolf nem érdemelte meg őt, de élete magában hordozta a sorsát, várható volt a végzete. Gerd szimpatikus volt számomra, bíztam benne, hogy az író megfelelő sorsot írt számára. spoiler