Gonoszok ​és tiszták 3 csillagozás

Hedwig Courths-Mahler: Gonoszok és tiszták Hedwig Courths-Mahler: Gonoszok és tiszták

Édesapja halála után Mona lesz a Falkner Művek egyedüli tulajdonosa. Azonnal akad jelentkező, aki meg akarja magának kaparintani a gazdag örökösnő kezét, s vele természetesen a vagyonát. Mona szívében azonban időközben szerelemmé érett a gyermekkori barátság, amely Richard Römerhez fűzi. Mély szomorúsággal kell végignéznie, hogy a fiatalembert rabul ejtik volt iskolatársnője, Gloria bájai. Mona még csak nem is sejti, hogy Gloria mást szeret, méghozzá Hubert Meiningot, akivel ördögi tervet eszelnek ki. A gazdag örökösnőre halálos veszély leselkedik…

Bastei Budapest, Budapest, 2000
220 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632963857 · Fordította: Várnai Péter
Bastei Budapest, Budapest, 1993
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638248416 · Fordította: Várnai Péter

Hedwig Courths-Mahler: Gonoszok és tiszták

Még a szokásosnál is feketébb-fehérebb világ (pedig a többi HCM sem a szürke számos árnyalata).
A tegnapi estéhez pont illett: átfagyva értem haza, így aztán forró teával a kézben, számos takaró alá beburkolódzva kiolvastam.

Amapola P

Tudja, sógor, egy jó motornak lelke van, és bele lehet szeretni.

Amapola P

Úgy érezte, elveszített valamit, ami értékes és nagyszerű. Mintha lehajolt volna egy üvegcserépért, miközben a gyémántot figyelmetlenül otthagyta a földön.

Amapola P

Csak az dolgozik, aki rákényszerül, vallották. A munka öröme ismeretlen fogalom volt a számukra.

Amapola P

A modern asszonyok vívmányai közül ugyanakkor feltétlenül támogatom a munkához való jogot, amit te valószínűleg nem tartasz nagyra. Fel sem merül benned, hogy kenyérkeresettel biztosítsd az önállóságodat.

Amapola P

Mind a ketten gazdagok akartak lenni. Bármit megtettek volna érte, csak azt az egyet nem, hogy munkával keressenek pénzt.