Drága ​lányka 3 csillagozás

Hedwig Courths-Mahler: Drága lányka Hedwig Courths-Mahler: Drága lányka

Marx professzor asszisztensnőjét nem kényezteti el az élet. Ezért valóságos csoda Richarda Trassberg számára, amikor az a férfi, aki egykor édesanyját szerette, végrendeletében a herrenfeldei birtok kizárólagos örököseként jelöli meg. Szerepel azonban a testamentumban egy kikötés. A lánynak egy éven belül férjhez kell mennie, mégpedig nem akárkihez…

Bastei Budapest, Budapest, 2001
76 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632964519 · Fordította: Komáromy Rudolf
Bastei Budapest, Budapest, 1997
156 oldal · ISBN: 963296098X · Fordította: Komáromy Rudolf

Hedwig Courths-Mahler: Drága lányka

Meglepően megnyerő, kellemes olvasmányra találtam. Egy kihívás hozta elém, de nagy örömömre.
Az árván maradt Richanda ölébe nem várt, mesés örökség hullt. Ennek kapcsán a testamentumban foglaltak szerint ajánlott, azaz „kijelölt” három kérő közül kell választania. Mi módon lehet ezt az igen meghatározó, további életutat gyökeresen befolyásoló döntést meghozni? Erre kapunk választ a könyv, frappáns, ötletes döntések, események során kirajzolódó lapjain. Kicsit hasonlít a mai házasodna a gazdasszony műsorra. :)
Ajánlom!

Trudiz>!

A falióra kondulása tapintatlanul megzavarta örömteli együttlétüket.
– Már négy óra? – kapta fel a fejét Richarda.

Trudiz>!

Weise mama csodás valcereket játszott a zongorán, a ház ura nevetve felcsavarta a szőnyegeket.

Amapola P>!

– Igazi kitüntetés, hogy három szép hölgy lovagja lehetek.
– Na, intéző úr – nevetett Wesemann-né –, ha engem is a szép hölgyek közé számít, hajítófát sem ér az ízlése.