A ​szerelem erejével 4 csillagozás

Hedwig Courths-Mahler: A szerelem erejével Hedwig Courths-Mahler: A szerelem erejével

Rittberg iparmágnás özvegye a halálos ágyán arra kéri a fiát, hogy vegye feleségül a fogadott testvérét, a szerény kedves kis Flaviát, aki titkon régóta szerelmes belé. Ám a jóképű fiatalember szíve a szépséges Steffáért dobog, akinek leghőbb vágya, hogy a színpadot felcserélje az előkelő Rittberg-ház úrnőjének szerepével…

EX-BB, Budapest, 2007
156 oldal · ISBN: 9789639681422 · Fordította: Maros Magdolna
Bastei Budapest, Budapest, 1998
78 oldal · puhatáblás

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Hedwig Courths-Mahler: A szerelem erejével

Ez a történet is nagyon tetszett.
Flavia egy kedves, szeretetre méltó lányka volt, aki egy rideg asszony mellett nőtt fel, de régóta titokban szerette a háziúr fiát. Az idős hölgy viszont a fiát sem részesítette szeretetében és ez alég furcsa volt. Emellett, mint zenész család gyermeke, csodálatosan hegedült és zongorázott.
Halálos ágyán utolsó kívánsága az volt hogy a fiatalok házosjanak össze 1 éven belül. A férfi tiltakozott ez ellen mert egy színésznőt szeretett.
Aztán persze kiderült, hogy eme színésznő csak gazdag férjet keresett és egy másik férfi szeretője volt. Hans persze erről mit sem tudott, elvakította a szerelem.
A szerető, mivel Flaviát gazdagnak hitte, ki is vetette rá a hálóját, persze hiába.
A lány véletlenül tanúja volt a két csalárd ember között lévő kapcsolatnak és porig sújtotta ez a tudás.
Aztán még sok titokra fény derült, ez egy igazán csavaros történet volt.