Tobozmesék 4 csillagozás

Balatontündér csodálatos történetei
Hedry Mária: Tobozmesék

…csupa titok, csupa meglepetés!
Ki rejtette fenyőtobozokba a Balatontündér kalandjairól szóló meséket?
Ki az a furcsa figura, aki Zöldbogárból Zöldmanóvá változott, s minden este egy-egy történetet mesél Ivánnak és Julcsinak, no meg persze Nektek, akik ezt a könyvet olvassátok?
Ki az a több száz éves, mégis gyönyörű fiatal nő, aki a Balaton fölött suhanó paripán érkezik, és bő szoknyájából színes pillangók röppennek fel?
A legizgalmasabbak viszont Balaton tündér különös történetei és csodái, mikor például fűzfa nő a földre ejtett hajszálából, vagy vízisikló hajpántjából, övéből. Mikre nem képes a kis Balatontündér?!? Kifesti a színtelen lepkéket a Koloska-völgyben, biciklizik a Balaton tetején, sárkányokkal játszik a Badacsony hegyoldalán… De ne szaladjunk ennyire előre!
Sorban megtudtok mindent, ha Ivánnal és Julcsival, a Balatonnál nyaraló gyerekekkel, együtt hallgatjátok Zöldmanó titkos esti meséit.

Napkút, Budapest, 2017
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632636986 · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztina

Hintafa P

Hedry Mária: Tobozmesék Balatontündér csodálatos történetei

Kedves, aranyos, Balatonos. Sokszor eszembe jutott Nyulász Péter Helka-trilógiája, akár lehetne az óvodás előzménykötete. Kellemes történetek, de mély nyomot nem hagytak bennem. A rajzok helyesek, vidámak.

Honey_Fly P

Hedry Mária: Tobozmesék Balatontündér csodálatos történetei

Julcsi és Iván a Balaton mellett nyaralnak a nagymamájuknál akinek egy óriási fenyőfa áll a kertjében. Nem is akármilyen fenyőfa! Ennek a fának a tobozai ugyanis igen varázslatosak! Mindegyik egy-egy mesét rejt Balatontündérről. És hogy hogy jönnek ki a mesék a tobozból? Természetesen kell egy hozzáértő tolmács is. Aki nem más, mint Zöldmanó. Ez a kedves lény mesél el minden este egy-egy történetet a gyerekeknek. Nagyon bájos, szívmelengető természetközeli meséket a Balatonról és környékéről melyek hossza is tökéletes esti összebújáshoz. Egészen az utolsó fejezetig biztos voltam az 5 csillagban de az utolsó, a többitől jóval hosszabb mese sajnos egyáltalán nem tetszett. Ez a mese tele van gonoszkodással és olyan szavakkal, mint „kegyetlen” és „megkínozta”. A többihez képest erőltetett is. Sajnálom, mert egyébként tényleg varázslatos és nagyon kedves könyv amit a négyéves újra és újra elővesz.

dianna76 P

Hedry Mária: Tobozmesék Balatontündér csodálatos történetei

A mesekönyv maga nagyon ízléses, szépek az illusztrációk, meg minden. A történetek viszont nem tudtak maradéktalanul lekötni, elvarázsolni. Ez a tobozonkénti mesélés jó ötlet volt. Azt hittem minden mese a Balaton környezetének kialakulása köré épül. De volt itt más is, pl. megtudhattuk miért olyan nagy-lompos a mókusok farkincája. Tetszett a fűzfák története, már csak azért is, mert szeretem a szomorúfüzet. Tényleg csodás egy nyári melegből bebújni hűsölni az ágai alá. Szerintem a természet egyik csodája.
A záró mese, mely a télről szólt, kicsit eszembe juttatta a Jégkirálynőt. Ezzel egy problémám volt: kicsit hosszúnak tartottam, így nehezebb volt követni a cselekményt (akkor is, ha nem volt túlbonyolítva).

Napkút, Budapest, 2017
Zsuzsanna_Buday

Hedry Mária: Tobozmesék Balatontündér csodálatos történetei

Hazai. Balaton. Tündérek. Színes rajzok. Tetszett nekünk. Néha egy picit hosszabb volt,mint amennyire izgalmas, ezért a fél csillag levonás, de különben teljesen oké volt.