Babát ​várunk 2 csillagozás

Heather Welford: Babát várunk

A ​terhesség és a kisbaba érkezésér megelőző izgatott várakozás fázisainak és teendőinek kalendáriuma ez a könyv. A kismama számos fotó, rajz és ábra révén nyomon követheti benne, hogy milyen változások mennek végbe testében a terhesség során, és hogy miként fejlődik méhében a magzat.
Megtudjuk belőle, miként tanácsos élnünk a „másállapotban”, hogyan gondoskodjunk magunkról megfelelő étrend, terhestorna, relaxációs gyakorlatok segítségével, hogy testileg és lelkileg egyaránt felkészüljünk a gyermek érkezésére.
Azt is megtudjuk, mi zajlik a testünkben, milyen változásokon megyünk keresztül napról napra, s ez által hogyan alakul át a külsőnk, és hogyan alakul az érzelmi világunk.
Képet kapunk arról, hogy mi történik testünkben a magzattal, megismerjük növekedésének és fejlődésének szakaszait.
Életünk egyéb területeit is befolyásolja a gyermekáldás: ez a könyv előkészít bennünket arra, hogy milyen problémákra számíthatunk az idősebb gyermekhez vagy… (tovább)

Aquila, Debrecen, 1998
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636790531 · Fordította: Stöckl Judit

Boglárka_Madar>!
Heather Welford: Babát várunk

Heather Welford: Babát várunk Gyakorlati útmutató a kismama testének és életmódjának változásaihoz, valamint a magzat fejlődéséhez

Nem ezt akartam a könyvtárból kihozni, de végül is nem bántam meg. Tetszett hogy a családtervezéstől egészen a szülés utáni időszakig sok mindenre kiterjed a könyv (néhol túlságosan is sok mindenre), rengeteg hasznos információ van benne a magzati fejlődéstől kezdve a kismamán bekövetkező változásokon át a különböző testi/lelki problémákig, szó esik benne étkezésről, több oldalon keresztül tornagyakorlatokat, jógát ajánl, ellát hasznos tanácsokkal a terhesség, a szülés és a szülés utáni lét idejére. Szóval tényleg sok-sok információ van benne. Az egyedüli probléma, hogy közel 20 éves a könyv és nem magyar viszonyokra íródott, tehát vannak benne elavult részek, de ettől függetlenül indításnak pont megfelelt. :)

Lilyom>!
Heather Welford: Babát várunk

Sokmindenbe betekintést nyerünk, de sajnos nem lehet elmenni amellett a tény mellett, hogy elment a könyv felett az idő és tele van idejétmúlt dolgokkal. Illetve a magyar egészségügyben más rendszer van/volt, mint amikre hivatkozik az írónő. A maga korában nagyszerű könyv lehetett, így 2020-ban viszont már más kismamás/babás könyvet ajánlanék forgatásra.