Házaspárbaj ​/ Förgeteg 14 csillagozás

Házaspárbaj

Collen ​azért indított válópert, mert úgy érezte, férje, aki szintén újságíró, ellopja legjobb történeteit. Amikor Bret váratlanul felbukkan, az asszony éppen izgalmas ügyön dolgozik: egy ismerőse meggyilkolás régi események nyomára vezeti. Az idős ember halála összefügghet azzal, hogy a világháború végén három társával együtt gyémántokat lopott. Az eltelt negyven évben sem a tettesek, sem a drágakövek nem kerültek elő, s hogy hol találhatók, azt csak annak a rajznak az alapján lehet kideríteni, amelynek négy részletét még akkoriban vette magához a négy elkövető. Collen a kirakós kép segítségével kutatásba kezd, s mivel a nyomok Marokkóba vezetnek, elrepül Marrakesbe, Ott azonban gyanútlanul csapdába esik. Szerencsére Bret ide is követte…

Förgeteg

Kristin hóviharba kerül a kocsijával Új-Anglia távoli vidékén. Egy magányos házban próbál menedéket keresni, ám az ott lakó férfi gorombán elkergeti. Amikor azonban kocsija nem sokkal később felmondja a… (tovább)

Eredeti cím: Double entendre / Snowfiree

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője - Krimi Harlequin Magyarország, HarperCollins Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2008
484 oldal · ISBN: 9789635378265 · Fordította: Várnai Péter

zuna19>!
Heather Graham: Házaspárbaj / Förgeteg

Örültem, hogy végre izgalmas krimiket olvashattam, amik igaz, hogy kiszámíthatóak voltak, mégis teljesen lekötöttek.
Viszont mind a két sztoriban, olyan emberi makacssággal találkoztam, ami nem igazán vált most nyerővé. Legalábbis nekem nem jött be. Nem tudok dönteni, hogy melyik volt jobb.
Ettől függetlenül örülök, hogy olvastam a könyvet.

Móni0630>!
Heather Graham: Házaspárbaj / Förgeteg

Házaspárbaj: egyszer el lehet olvasni, de ha nem így adták volna ki nem valószínű, hogy elolvasom.
Förgeteg: Ez nagyon tetszett. Kellemes kis romantikus könyvecske egy kis krimi szállal. Aranyos a két szereplő közti kapcsolat alakulása. Egy pici bajom van vele (bár ez a hasonló könyveknél így szokott lenni), túl gyorsan jön a szerelem.

baba03 P>!
Heather Graham: Házaspárbaj / Förgeteg

Hirtelen felindulásból elkövetett vásárlás a nyaralás alatt. :-) Két történet egy kötetben, nem volt olyan rossz, bár az elsőnél kicsit kiverte a biztosítékot Bret. Bár Collen-t sem kellett félteni. :-) Határozottan kiakasztottak mindketten, hogy házaspár létükre képtelenek voltak kommunikálni egymással, minden problémájuk ebből adódott, épp válófélben vannak, pedig szeretik egymást. A nyomozás érdekes volt, simán rájöttem, hogy ki áll a háttérben, de jólesett a megerősítés. :-) Persze a végére a párosunk is tisztázott mindent. :-)
A második történet már jobb volt, kifejezetten tetszett a történet, bár Justin itt is felmérgelt néha. :-) Megértem az első reakcióját, hiszen spoiler, de aztán hamarabb is rádöbbenhetett volna, hogy ezen kívül mindenben igazat mondott. A pálfordulását nem igazán értettem, hogy spoiler, de örültem. A vége izgalmas volt, nem jöttem rá, hogy ki állt a gyilkosság mögött. Szerencsére itt is minden jól alakult, még Roger és Sue tekintetében is. :-)

rikata88>!

Pont olyan volt, amilyennek én az olyan embereket mindig is képzeltem, mint Lincoln vagy Lee tábornok. Azokat, akiknek borzalmakban kellett részt venniük. Háborúkban, csatákban sok–sok halált láttak, és közben ők maguk is mindig meghaltak egy kicsit.

otaksa>!

Kristin nyakig magára húzta a takarót, az oldalára fordult, és a lehető legtávolabb húzódott Justintól.
– Már rég rájöttem, ki a gyilkos – dünnyögte.
– Igazán? És ki az?
– A komornyik. Mindig a komornyik az.
– Én nem tartok komornyikot. – Justin kinyúlt, és lekapcsolta a kislámpát, aztán Kristin füléhez hajolt.
– Tudod, ki a bűnös a legtöbbször a krimikben, ha nincs komornyik?
Kristin összerezzent, és a sötétben a férfi felé fordult.
– A férj – mondta Justin. – Akkor a férj a tettes.