Halál ​a táncparketten 14 csillagozás

Heather Graham: Halál a táncparketten

Lara Trudeau a táncversenyek koronázatlan királynője mindaddig, amíg véletlenül túl sok nyugtatót vesz be, és holtan esik össze a táncparketten. Doug O'Casey, Lara szeretője azonban arra gyanakszik, hogy nem baleset történt, s megbízza magánnyomozó bátyját, hogy járjon utána az eseményeknek. A táncstúdió vezetője, Shannon szintén nyomozni kezd, hiszen valaki megfenyegette, hogy ő lesz a következő…

Eredeti cím: Dead on the Dance Floor

Eredeti megjelenés éve: 2004

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője - Krimi Harlequin Magyarország, HarperCollins Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2005
400 oldal · ISBN: 9635374518 · Fordította: Hanny Norbert

Heather Graham: Halál a táncparketten

Egy könnyed romantikus krimi egy kis tánccal vegyítve. Bár amikor ilyen táncos táncoktatós könyvet olvasok, mindig elkap egy kis irigység, mert én is szeretnék meg tanulni táncolni.
Nekem tetszett. Jó kis sztori aranyos kedvelhető karakterek. Pár órára kellemes kikapcsolódást nyújt.

Alexandra_0929>!
Heather Graham: Halál a táncparketten

Egy két pohár mojito mellett sikerült is elolvasnom. A két főszereplő közül Shannon tetszett, Quinn nem lett számomra álompasi. Az hogy az egész történet a tánc körül forgott nagyon tetszett,ezek után én is szívesen tanulnék táncot :) a krimi szál nem volt nagyon bonyolult már a felénél lehetett sejteni kik a tettesek. Szóval egy kis kikapcsolódásra pont tökéletes.

Ariadne>!
Heather Graham: Halál a táncparketten

Shannon és Quinn nagyon jó kis páros, tetszenek a szópárbajok, és a tánctanulás is. Elég sokat nevettem a szócsatákon. Quinn öccsét Doug-ot is kedveltem. Örülök, hogy Heather Graham más könyvéből is feltűnt néhány szereplő, ezzel is színesítve a történetet.
Három gyilkosra gyanakodtam, és örültem, hogy nem lepleződött le azonnal az egész. A legjobban az tetszett, ahogy a végén a gyilkosság indítékai egybe fonódtak, és a gyilkos(ok) elnyerték méltó büntetésüket. :) Na kérem, ez könyv!

Móni0630>!

– Miért? – kérdezte a férfi mosolyogva. – Leszámítva azt az apróságot, hogy tökéletesen illünk egymáshoz az ágyban?
A lány is elmosolyodott, de a mosoly hamar lehervadt az arcáról. Ismét elpirult.
– Azért, mert veled minden pillanat olyan, mint egy tánc.

Móni0630>!

– Doug, senki nem fogja elhinni, hogy tényleg táncot akarok tanulni. Annyira nem tudok táncolni, hogy ha egy táncon múlna az életem, már fogalmazhatnád is a sírfeliratomat.

Móni0630>!

– Mit gondolsz, miért vesz egy férfi táncórákat? – kérdezte Doug csúfondárosan.
– Hogy nőket szedhessen fel a salsaklubokban a parton – felelte a bátyja szárazon.
– Látod, még hasznát is veheted a későbbiek során… Talán remeteként akarsz élni életed hátralévő részében?
– Soha nem éltem remeteként!

Móni0630>!

– Mi is táncolhatnánk akár – vetette fel Bobby a feleségének.
– Akár? – szörnyülködött Giselle. – Látod, Bobby, tényleg úgy viselkedsz, mintha már ezer éve házasok lennénk!
Bobby elnevette magát.
– Bocsánatáért esedezem, asszonyom! Megtisztelne azzal, hogy kegyeskedik táncolni velem?
– Ezt megúsztad – súgta oda a barátjának Doug félhangosan, amin mindnyájan elnevették magukat.

Móni0630>!

– Jöjjön, Mr. O’Casey! – nyújtotta felé Shannon a kezét. – Lépés, lépés, lépés, majd séta, séta, séta. Tudom, hogy meg tudja csinálni.
Intett még egyszer, és kihívóan a szemébe nézett. Mintha egy másodpercre sem hinné, hogy Quinn tényleg táncot jött tanulni.
A férfi vállat vont.
– Rendben. Ha mindenki kíváncsi rá, hogyan csinálok bolondot magamból…
– Erre semmi esély, Shannon mellett legalábbis – ingatta a fejét Gordon.
– Nekem egyáltalán nem úgy tűnik, mintha ők is csak séta, séta, sétát csinálnának – jegyezte meg Quinn komoran a többi párra mutatva, miután a parkettre léptek.

Móni0630>!

– Gyerünk, cipőt fel! Kezdjük! A CD-tek ott van a hifitoronynál, ugye? Miután felkészültetek, vegyétek át az egészet, majd utána részekre bontjuk. Gyerünk, kezdjük, sok dolgom van még ma!
– Igenis, asszonyom – vigyorgott Sam, majd megcsóválta a fejét, és elindult az oktatók szobája felé, hogy cipőt cseréljen. – Igazi zsarnok – morogta félhangosan, hogy Shannon is hallja. – Ahelyett, hogy azt mondaná: „Szia, Sam, csak nyugodtan, felteszek egy kávét, és pár perc múlva hozzálátunk!", vagy hogy „Jó reggelt, Sam, hogy vagy? Minden rendben?” Kénytelen leszek én bájologni magammal. Sam, hogy vagy? Kösz, megvagyok, azt leszámítva, hogy egy átkozottul nagy vízhólyag nőtt a bal sarkamra…
– Cipőt, Sam! Mintha élnél – szólt utána Shannon. Jane kuncogva a férfi után sietett, hogy átvegye a saját cipőjét.

Móni0630>!

– Mindenkinek van számítógépe – vont vállat a lány.
– Igen, csak nem a hálószobájában.
– Fogadni mernék, hogy sokaknak igenis ott van.
– Akiknek saját háza van, azoknak biztosan nem.
– Miért, önnek hol van?
– Jelenleg a hajómon élek, a számítógépem az étkezőben van, a hajókonyha mellett.
– Hol volt a számítógépe akkor, amikor nem a hajóján élt? – faggatta tovább Shannon. – Vagy talán Virginiában is a hajóján lakott?
– Nem, volt ott egy lakásom.
– És hol tartotta a számítógépét?
– Nem a hálószobában. Csak képzelje el, hogy feljön magához valaki, egy kivételesen jóképű férfi, ráadásul a legjobb szerető Casanova óta. Egyre bensőségesebbé válik az együttlétük, mindketten a hetedik mennyországban érzik magukat a baldachin alatt, de maga véletlenül bekacsolva felejtette az átkozott masinát, és a csúcspont előtt pár pillanattal nem azt hallja, hogy „Shannon, Istenem, de szép vagy!", hanem azt, hogy „E-mailje érkezett!"…

Móni0630>!

– A legjobb kávéfőzőm van, amit csak kapni lehet. Köszönöm, hogy ellenőrizte, minden rendben van-e, bár nem hinném, hogy bárki elférne az orvosságos szekrényemben.
– Amikor az ember átkutat egy helyet, fontos arról is megbizonyosodnia, hogy nincsenek ott sem földönkívüliek, sem koboldok, sem semmi ilyesmi… érti?