Farkasok ​Ura (MacAuliffe viking trilógia 3.) 59 csillagozás

Heather Graham: Farkasok Ura

Népe ​imádta hősnőjét… Kívételesen gyönyörű ibolyakék szem, ébenfekete haj és elefántcsontszínű bőr – nincs az a férfi, ki nem találná méltó jutalomnak az ifjú, francia Melisande grófnőt, aki elhatározza, hogy akár élete árán is megvédi ősi birtokát apja gyilkosától.

Férfiakat megszégyenítő bátorsággal vezeti csatába maroknyi seregét. Már-már úgy tűnik, mindennek vége, amikor egy ismeretlen harcos siet segítségére marcona csapata élén. Segítségéért azonban hatalmas árat kér cserébe: a grófságot és Melisande kezét… A hatalmas viking hódító nem más, mint… a Farkasok Ura, Írföld legendás harcosa, Conar MacAuliffe, aki számára a legnagyobb kihívást az az asszony jelenti, akit a sors feleségéül rendelt. A tüzes Melisande grófnőben egyszerre lel rá a mennyországra és a pokolra. És miközben a nő szívéért hadakozik, a sajátját veszti el… Miközben a nő testét ostromolja édes csábítással, saját lelkét hiába próbálja óvni a másiktól.

Főszereplők:Melisande ,Conar… (tovább)

Eredeti cím: Lord of the Wolves

Eredeti megjelenés éve: 1993

Hajja & Fiai, Debrecen, 1994
320 oldal · ISBN: 9638533412 · Fordította: Vágó Tímea

Tóth_Orsolya_3 P>!
Heather Graham: Farkasok Ura

"Viking, ír, démon, barát, harcos, védelmező.
Férj.
Szerető."

Kicsit fura volt ez az időbeni ugrálás az elején, de most is egy nagyon jó történelmi romantikust olvashattam. Nagyon hiányozni fog ez az ír-viking família. Szívesen olvastam volna a többi gyerkőc történetét is.

NightStar>!
Heather Graham: Farkasok Ura

Tetszett, szerettem, ráadásul vikinges is.

Ennek ellenére csak 4 csillag, aminek egy oka van: a történetvezetés. Nem szeretem az ehhez hasonló felépítésű könyveket, nevezetesen, hogy ugrálunk az időben, a történet a jelenben kezdődik lelövik a poént majd a könyv nagy részében visszaugrunk a múltba, hogy megismerjük a jelen helyzethez vezető eseményeket. Viszont pont ez különbözteti meg a másik két kötettől, mert a történet most is nagyon hasonló. Azonban ezzel nincs is baj, ezt a részét nagyon szerettem.

Conar is belopta magát a szívembe. A női főhősök makacskodása, ellenkezése és ellenségessége viszont így a harmadik kötetre elég fárasztóvá és idegesítővé vált. A nagy viking-ír család tagjainak fel-felbukkanása most is nagyon jó volt.

Ha lenne folytatás nem haboznék belevetni magam. Jó kis sorozat volt ez, a történelmi romantikusok közül is kiemelkedő.

Arym>!
Heather Graham: Farkasok Ura

Amikor a mamád polcán egyszercsak szembenéz veled ez a könyv….
Összességében elég jó kis történet volt, szeretheto hosokkel. Nem ragtam rajta tovig a kormeimet, de pont azt kaptam amit vártam tőle: egy laza, délutáni kikapcsolódást. Az előző részeket nem olvastam, de majd biztos sort keritek rájuk is. :)

Ancsúr>!
Heather Graham: Farkasok Ura

Azt hiszem, ez volt a második heather graham-es könyv, amit szívesen olvastam végig.
Viszont borzasztóan zavaró volt a könyv elején, hogy össze-vissza váltogatta az írónő az idősíkokat. Nem tudom mi értelme volt ennek, ugyanis, ha kronológiai sorrendbe lett volna a történet állítva, akkor sem lett volna semmi baj belőle.
Amúgy az alaptörténet nagyon egyszerű volt, és végső soron nem volt benne semmilyen komolyabb csavar. Végtére is csak ez a könyv a két szereplő közötti csatározásnak volt színtere, de ezt sikerült az írónőnek úgy megalkotnia, hogy az már élvezetes volt.

krisztina0419>!
Heather Graham: Farkasok Ura

Akartam most egy vikinges sztorit, így hát ezt vettem elő. Az írónő egyik védjegye az In medias res kezdés,majd pedig onnan ugrunk vissza a történet kezdetére.
Tudom, hogy ezt szokta csinálni,ám nekem most kissé nehéz volt hozzá alkalmazkodni. Ki támad meg kit? Kit szeretünk és nem? Á csak kapkodtam a fejemet. Aztán valahogy sikerült felvennem a ritmust és semmi baj nem volt tovább.
Az írónő hozta a szokásos formáját, nagyon makacs és hadakozó főszereplőpárost, akik később rádöbbennek, hogy mégis szeretik egymást.
Bár nem volt olyan jó,mint a sorozat második része, de aki szereti Grahamat tudja élvezni ezt a történetet is.

miaow P>!
Heather Graham: Farkasok Ura

Ugyan az előző kötetekben már megszokott, igencsak szórakoztató szópárbajok s nemek közti csatározások most sem maradtak el, ezúttal inkább a szívet melengető családi összetartás, összefogás miatt olvastam nagy élvezettel a regényt. Igazán megkedveltem e családot, s jó volt újból látni számos eddig szereplőt, még egy kicsit beletekinteni az életükbe, s lassan búcsút venni tőlük. Szép lezárása ez így a trilógiának.

carduelis>!
Heather Graham: Farkasok Ura

A sorozat leggyengébb része. Kicsit olyan, mintha a két első könyvet összedolgozták volna, nemigen volt benne eredeti ötlet.

brigitta244>!
Heather Graham: Farkasok Ura

A trilógia utolsó része is nagyon jó volt. Mostanában teljesen rá vagyok kattanva a történelmi romantikusokra és ezekkel nem is lövök mellé. Mind nagyon jó. Mellissandrának elég sok idő kellett ahhoz, hogy elfogadja férjének Connart. De amennyire utálták egymást annyira szerették egymást a végére. Nem hiába mondják, hogy a gyűlöletet és a szerelmet csak egy lépés választja el. Örültem neki, hogy az előző két regény főszereplő is aktív résztvevői voltak ennek a regénynek is.
Csodálkozom, hogy egy kiadó még nem vette elő ezeket a regényeket és adta ki újból. Szerintem elég nagy kereslet lenne rájuk. Sokan szeretik Heather Graham történelmi romantikusait. Én biztos a vásárlók között lennék.

_Enii_>!

Megszerezni az csak egy dolog. Azt meg is kell tartani.

Kasztór_Polüdeukész>!

magas falain túlra, át a buja, zöld
mezőkön az örökké dúdoló tengerhez. Apját a legmagasabb szirt
tetején találta: úgy állt ott, mint egy halhatatlan isten, aki a hetedik
mennyországból néz le a halandó világra. A tengert bámulta.
– Nagyon hiányzik, apa?
A király megfordult. – Nem. Valaha a világot jelentette
számomra, de az életem ma már ideköt, ehhez a szépséges ír
szigethez. – Nagyot sóhajtott. – A világ gonoszsággal s
kegyetlenséggel vádol minket, vikingeket, s bizonyos tekintetben
igazuk is van. Tudnod kell azonban, hogy nekem személy szerint
soha nem állt szándékomban lerombolni, kifosztani ezt a földet.
Azért jöttem, hogy elvegyem nagyapádtól, ez igaz, de csak azért,
hogy csodálatos, gazdag királyságot teremtsek rajta. Erőt, hatalmat
adtam ír földnek, s mit kaptam cserébe?
– Mit?
– Szépséget, békét, szerelmet. Otthont, családot…
édesanyádat.

Kasztór_Polüdeukész>!

Békés életet szánt gyermekeinek, de most már belátta, ez
lehetetlen. A világ kegyetlen. Küzdelemre, harcra bírja a
legbékésebbeket is.

Olyan, mint a vihar – ismételte – , amely
veszedelmesen közeledik feléjük. Sötét árnyaiban gonosz erők
lopakodnak: vérszomjas ellenség, kegyetlen, barbár horda… Le
kell győzniük a sötétséget, s meg kell birkózniuk…
– Mivel?
Mergwin felvonta a szemöldökét. – Egymással,
természetesen.

Kasztór_Polüdeukész>!

Vére forrni kezdett ereiben, szíve megvadult állatként
őrjöngött mellkasában.

Kasztór_Polüdeukész>!

A haja azonban sem fekete,
sem szőke nem volt, hanem égő vörös. Szeme kék volt, mint a
nyári égbolt.

Sippancs P>!

– Ó, Melisande! – szólalt meg végül. – Micsoda meleg fogadtatás, olyan hosszú évek után, hogy elszakított bennünket a sors!
– Sajnálom, hogy nem tudlak most melegen üdvözölni, milord. Bosszantó, hogy ezek az átkozott tüzel nyilak még mindig itt röpködnek körülöttünk. Milyen kár, hogy egyetlenegy sem talált el, hogy felmelegítse harcban megfáradt, jéghideg szívedet!
– Súlyos sebből vérzem, Melisande. Mély sebből…
– Bár igaz lenne! – motyogta a nő maga elé.

Szelén>!

Villámlás hasította keresztül a levegőeget. Olaf felpillantott a sötét felhőkre. Mergwin ezt bizonyára ómennek vélné gondolta, s hirtelen furcsa, figyelmeztető érzés kerítette hatalmába. Anélkül, hogy megfordult volna, tudta, hogy az öreg druida a háta mögött áll. Felsóhajtott.
– Van valami mondanivalód a számomra, varázsló?