Édes ​vad éden (Cameron Saga 1.) 65 csillagozás

Heather Graham: Édes vad éden

Egy érdekházasságból egy heves, mindent elemésztő szerelem születik.
Amikor Jasmine tekintete először találkozott Lord Jamie Cameronéval egy füstös brit kocsmában, az rossz benyomást keltett benne – nem gyengéd, kedves és békés volt, hanem izzó, konok és mindent elsöprő.
Jassynek, egy színésznő és egy herceg törvénytelen lányának olyan álmai voltak, melyeket férfi nem tudott elvenni tőle a vágy pillanatában. Lelkének minden erejével ellenszegült ennek a vakmerő nemesnek. De aranyszőke haja, tüzes természete és megszelídíthetetlen lelke rabul ejti Lord Cameront… aki azt akarja, hogy mellette legyen, amikor elhajózik a Virginiának nevezett vadonba. Így ajánlatot tesz a lobbanékony Jassynek – olyan, amilyet csak egy rendkívüli nő mer elfogadni…

Eredeti cím: Sweet Savage Eden

Eredeti megjelenés éve: 1989

Hajja & Fiai, Debrecen, 1993
324 oldal · ISBN: 9638309024 · Fordította: Boruzsné Jacsmenik Erika

Bagneso>!
Heather Graham: Édes vad éden

Szeretem a történelmi romantikus regényeket, ez van! :) Az általam olvasott Heather Graham könyvek eddig nem arattak különösebb tetszést, na de ezzel a történettel az írónőnek most nőtt az ázsiója a szememben. Mert ez a regény nagyon is tetszett, még a giccsesen nyálas cím ellenére is! :) Persze a tetszéshez az is kellett, hogy egyrészt én is megfelelő hangulatban voltam az olvasás elkezdésekor, és a könyv is megfelelt annak, amire számítottam, vagyis egy kellemes, romantikus mesének, amitől szimpla kikapcsolódást vártam és aztán kaptam is. A történelmi színezet is nagyon jó volt, mind az Angliában, mind az Újvilágban játszódó részek átadták a korabeli hangulatot. Továbbra is éljenek a romantikusok! :)

Sippancs P>!
Heather Graham: Édes vad éden

A kalóz kedvesében annyiszor felmerült Jessy és Jamie neve, hogy muszáj volt az ő történetükből is beszereznem egy saját példányt. Lelkesen bele is vágtam az olvasásba, aztán a 100. oldal környékén majdnem a tűzre vágtam a könyvet. Ennyire idegesítő és naiv nővel, mint Jessy, én még történelmi romantikus regényben nem találkoztam! Szívem szerint odalöktem volna Robertnek, aztán hajrá, vágtassanak el az Óperencián túlra. Mrs. Graham azonban nagy meseíró, mint azt már oly sokszor bebizonyította, ezért hiába futotta Jessy és Jamie ugyanazokat a köröket szinte a történet végéig, én már csak azt vettem észre, hogy csüngök minden szavukon – meg persze minden veszekedésükön.
Fél csillag mínusz a könyv eleji Jessy miatt, egyébként hatalmas szerelem lett a történet.

Tamlilla >!
Heather Graham: Édes vad éden

Azt hiszem jókor olvastam, mert nagyon élveztem és nem tudok kötözködni, így tetszett, ahogy volt. Két nagyon konok főszereplőnk jól megnehezíti egymás életét, közben bepillantást kapunk a korabeli amerikai telepesek életébe és egy kicsit az indiánok szokásaiba is.
Érdekes karakterek és pörgős történetvezetés egészen a végéig.

Szédültnapraforgó>!
Heather Graham: Édes vad éden

Első olvasásom az írónőtől. Az 1620-as évek Angliájában játszódik a regény. Igazából a szokványos romantikus történet, amikor is kényszerből házasság, majd szépen lassan egymásba szeret a páros. Egy vadonba mennek lakni, ahol az indiánok ellenük fordulnak, de Lord Cameron nagyon ért a nyelvükön és természetesen megmenekülnek.

Bianka_Zsolnai>!
Heather Graham: Édes vad éden

Azt a leborult szivar végit..
Micsoda katyvasz!
Kimondottan utálom a szerelmi háromszögeket, sőt itt olykor négyszögeket.. Jassyt legszívesebben egy péklapáttal tarkón vágtam volna. Sokszor..nagyon sokszor!
Ilyen viharos szerelemről nem sűrűn olvasok. Kissé nekem imádott Rhett Butlerem es Scarlett O’Harám jutottak róluk eszembe. Detto ugyanaz az elsöprő féltékenység, vadság, erőszakosság jellemezte és mételyezte a kapcsolatukat. Önző, makacs, ostoba emberek. A büszkeségük nem engedte, hogy felszínre törjenek az igazi érzéseik. Így egy ördögi kör alakult ki.. akárhányszor eltervezte valamelyikük, hogy na most gyengéd lesz vagy kedves, a másik pont megbántotta valamivel. Már kapartam a falat. Egy őszinte beszélgetéssel megoldodhatott volna minden..de hát az egyszerű lett volna és nem töltötte volna ki semmi az oldalakat.
Elizabeth “sorsán” teljesen kiakadtam. Naa ne már! Mint vmi rossz vicc. spoiler
Első könyvem az írónőtől, így nem fogok ez alapján egyöntetű véleményt alkotni. Meg fogok próbálkozni a további részekkel is.
Remélem ennél sokkal jobbak és kevésbe idegesítőek lesznek.

Marinette>!
Heather Graham: Édes vad éden

Az írónőtől anno ennek a sorozatnak az utolsó három részét olvastam, és azok nagyon tetszettek, de ez valahogy nem az én könyvem volt. Maga a történet tetszett, különösen az indiános részek voltak izgalmasak, de a főszereplőket, különösen Jamie-t nem sikerült megszeretnem. Ha azt a kort nézem, amiben játszódik a könyv, akkor megértem, hogy Lord Jamie miért volt népszerű a hölgyek körében, de az én izlésemnek ő akkor is túl erőszakos.
Nem hiszem, hogy valaha újra olvasnám, de legalább felhívta a figyelmemet az indiánokra, szóval most szeretnék valami jó kis indiános könyvet :)

miaow P>!
Heather Graham: Édes vad éden

Hm, bár szeretem Heather Graham könyveit, ez most nem kötött le. Jól indult, ötletesen, a történet angliai része még tetszett is, de a virginiai lét már cseppet sem volt érdekfeszítő, vontatottnak találtam, majd pikk-pakk felgyorsultak az események, s hoppá, hirtelen minden megoldódott, s vége lett a mesének. Jamie és Jassy egymással vívott magáncsatája egy darabig roppant szórakoztatóan hatott a lelkemre, de egy idő után elég lett már a szereplők makacsságából, a félreértésekből, a dolgok ki nem mondásából. Talán egy megfelelőbb hangulatban nagyobb élményt nyújtott volna a regény, ki tudja. Azért bízom benne, hogy a következő kötetekben nem fogok csalódni.

papramona>!
Heather Graham: Édes vad éden

Adnék én öt csillagot is Jamie miatt, de sajnos hiába az abszolút igzalmakkal teli élvezetes utolsó kb. 50 oldal, mert előtte szörnyen irritált hogy ennyire bugyuta és makacs a mi lady Jasmineünk, lekevertem volna neki egy-két maflást hogy édes lányom szedd már össze magad és gondolkodj kicsit… Ő számomra már nem a lobbanékony kategóriát képviseli, hanem a hisztis HP-t. Jamievel nekem nem volt bajom, megnyert már az elején, szerintem ő korának megfelelően viselkedett és egy alfa, mindig elment és utána ment asszonyának, a végsőkig kitartott mellette, mindent megtett érte spoiler.

Nello>!
Heather Graham: Édes vad éden

Kellemes olvasmány,bár a két igen makacs és akaratos lélek találkozása sok problémát okozott. Nem tudom miért kell olyan akaratosnak lenni és rettegni attól hogy kifejezzék valódi érzésüket. Valójában a könyv végén tudatosult bennem egy másik tény is, hogy valójában a korábban olvasott Cameronokról szóló könyv szereplőinek elődjeit mutatja be.Abban is biztos vagyok,hogy a további két kötetet is elolvasom …. :)

Kiera>!
Heather Graham: Édes vad éden

teljesen jó volt. nem a szokványos nemes-nemes házasság, bár ha úgy nézzük a csak félig még is az. egy kicsit bepillantást nyerhettünk abba is, hogy hogyan is lehetett abban a korban megélni ha már nem vagy az arisztokrácia tagja vagy annak a közelében. én se néztem, hogy kiről van benne szó. megláttam, hogy Cameron, na akkor ez már rossz nem lehet, szóval nálam is a végén tudatosult, hogy lényegében ez a legelső kötet na meg akkor amikor bejelöltem itt a molyon :P

szokehugi>!

– Imádkozni fogok, hogy nyíljon meg maga alatt a föld, és nyelje el egészben! Nem, inkább tépje szét egy medve! Ragadja el egy tengeri szörny! Indiánok süssék meg és falják a húsát…
– Köszönöm, Jassy, értem, mit akarsz mondani.

szokehugi>!

– Van még valami, milord?
Jamie mogorva képet vágott.
– Igen, Molly kisasszony, szeretném, ha távozna a szobámból, hogy esetleg felöltözhessem. Most rögtön!

Sippancs P>!

– Maradj nyugodtan! – parancsolt rá a férfi.
– Ó, feltételezem, a szeretői általában megteszik.
– Te rendkívüli szerető.
– Egyáltalán nem vagyok a szeretője.
– Ah, milyen kár! Azt hittem, már beleegyeztél a helyzetbe.
– Soha!
– Álmodni fogsz rólam!
– Csak a legsötétebb rémálmaimban!
– Esküszöm, vágyódni fogsz az érintésem után.
– Arra fogok vágyni, hogy valami pogány indiándárda keresztüldöfje.

Kicsicsillag123 P>!

Volt szerencséje találkozni a gyarmatosító John Rolfe-fal és feleségével, Pocahontasszal, az indián hercegnővel, Virginiában és Jakab király udvarában is. Azt mondják, az indián lány megmentette John Smith életét, amikor az apja a fejét akarta, és a hölgy nem tagadta le a történteket.

Kapcsolódó szócikkek: Pocahontas

Cameron Saga sorozat · Összehasonlítás