A ​viking asszonya (MacAuliffe viking trilógia 2.) 104 csillagozás

Heather Graham: A viking asszonya Heather Graham: A viking asszonya

Rhiannon ​vad lelke vágyat ébresztett a férfiban… Égővörös haja olyan dicsőségesen ragyogott, mint a napfelkelte. Hosszú combjai az éjszaka édes rejtélyeit ígérték.

Rhiannon, Alfred király kedvenc unokahúga dühre lobbant, amikor nagybátyja a hadi szövetség megpecsételéseként odaígérte őt Ericnek, a szálfatermetű, aranyhajú hercegnek, aki kék szemének jeges pillantásával áthatotta őt. De minél inkább hadakozott a házasság… a férfi ellen, annál inkább lángra lobbantotta vérét a férfi viking hűvössége alatt rejlő tűz. A férfiból áradó szenvedély szíven találta a lányt… Eric széles válla olyan kemény, mint kardjának acélja, s nincs senki emberfia aki előtt fejet hajtana. Az egyetlen csatát, melytől tart, hogy elveszítheti, azt Rhiannonnal kell megvívnia, mert a lány szívének legvadabb mélységeibe hatolt. Nincs oly hadjárat vagy belső árulás, mely ellen oly hevesen, annyi vágytól telten hadakozna, mint az a harc, amelyet a lány megszerzéséért folytat.… (tovább)

Eredeti cím: The Viking's Woman

Eredeti megjelenés éve: 1990

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Történelmi Romantika Hajja & Fiai

Hajja & Fiai, Debrecen, 1993
328 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637603816 · Fordította: Kisné Kálmánczhey Ágnes
Hajja & Fiai, Debrecen, 1992
380 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637603182 · Fordította: Kisné Kálmánczhey Ágnes

Nikolett0907 P>!
Heather Graham: A viking asszonya

„Mindig emlékezz arra, hogy a válaszok nem máshol keresendők, hanem mindig saját lelkedben.”

Természetesen, ahogy már lenni szokott, ismételten egy sorozat középső kötetével kezdtem az olvasást.
A mázlim csak annyi, hogy önállóan is olvasható, tulajdonképpen egyáltalán nem éreztem, hogy „lemaradtam” valamiről.

Rhiannon nem egyszerű eset, nem csak harcias, de értelmes is és végre valahára, nem rendeli alá magát teljesen a férfi akaratának.
Abban az időben ez volt a „divat”, így igen csak felüdülés volt a számomra ez az értelmesen vitatkozó, harcolni tudó, tüzes főhősnő.

Eric már más tészta, cseppet túlteng benne az önbizalom, bizony néha, igen csak fejbe tudtam volna verni a kardja markolatával…beképzelt disznó…
Ugyanakkor egy ilyen hölgyemény mellé egy ilyen hím illik, hiába is tagadnám.

Kettejük összecsiszolódásáról, megannyi kalandról, ármányról és nem kicsit tüzes „harcukról” szól ez a történet.

Akárhogy is nézem bizony extrán bejött mind a gördülékeny stílus, mind az a manír, ami azért megbújik a lapokban.

Egye fene kedvenc, és körbe nézek merre leledzik a többi kötet.

Kedvenc!♥

Tóth_Orsolya_3 P>!
Heather Graham: A viking asszonya

Talán még jobb volt mint az első rész. :)
Olyan jó volt olvasni az idősebb Olafról és Erinről. Ez a könyv másodszülöttükről, Ericről szól. Annyira nagyon odavagyok az ilyen romantikus történetekért, na és persze a vikingekért. ;)

NightStar>!
Heather Graham: A viking asszonya

Nagyon szerettem! Vikinges történelmi romantikusban én még nem csalódtam. Méltó folytatása az első résznek. A két történet hasonlóságai tagadhatatlanok, az alapszituáció és a felmerülő helyzetek néha idegesítően egyeznek, mégis szerettem, élvezettel olvastam és olvasnám megint. Ismét egy lehetetlen helyzetet teremtett az írónő, csaknem kilátástalannak tűnik, hogy a főszereplők valaha is akárcsak megkedveljék egymást, mégis szépen lassan elfogadják a másikat.

HENGYE>!
Heather Graham: A viking asszonya

Nagyon tetszett a könyv. Tetszett, hogy ott kezdődik ahol az előző rész véget ér.
Megszületik Erin és Olaf fia, Eric, akiről az öreg Mergwin már előre megjósolja, hogy nagy hódító lesz. Aztán a történet a már harcossá érett Eric-kel folytatódik. Eric, úgy, mint az apja szövetségért és földért házasodik meg.
Bár kényszerházasságként indult Eric és Rhiannon kapcsolata, a könyv mégis tele van kettöjük közt dúló fülledt erotikával. Nehezen bíznak meg egymással, mert köztük állandó a félreértés. Miközben egy áruló is mindent elkövet, hogy szétválassza a párt egymástól.
Ez egy nagyon jó könyv volt, le sem tudtam tenni.

kicsiboszi P>!
Heather Graham: A viking asszonya

Szeretem a történelmi romantikusokat, kedvelem a vikingeket, azt hittem, ez jó könyv lesz. A könyv felében azonban a szereplők nem is voltak együtt, a közös jeleneteik szinte csak veszekedésekre és vad ágytornákra szorítkoztak, nem értem, mégis hol lobbant lángra az a nagy szerelem? Sok volt az unalmas rész, a szereplőket többször is leírták, bemutatták, de a nagyszerű harcos alkat és az igéző nőiesség ecsetelésén kívül mást alig tudtunk meg róluk. A legnagyobb baj a kommunikáció teljes hiánya volt. Zavart, hogy a könyv nyelvezete, a leíró részeknél és a párbeszédeknél nem volt cseppet sem korhű. A nyolcszázas években kétlem, hogy a vágytól elektromosság fut át az ereken, egy nemes hölgy nem gondolja azt, hogy „a szart”, és azt sem tudom, mennyire volt a pózolás bevett kifejezés.

CarmenV>!
Heather Graham: A viking asszonya

Vikinges kihíváshoz kerestem aztán annyira kifutottam az időből, hogy ledaráltam őket…mondjuk nem az elsővel sikerült kezdeni, de igazából szerintem mindegy :)
A borító picit vicces
Meg a szakállas viking is fura, vagyis az hogy mindig van neki de a képen nincs :D
Rhiannon ruhája pedig nagyon tetszik :D
Eric tetszett és szerintem elég jó kis történet volt, de
Rhiannon, az égővörös hajával néha szőke néha fekete…he?
Helyesírás néhol hagy kívánnivalót, de a mondatok és a párbeszédek is…az hogy nevet elírnak az max bosszantó :)
Az elején a harc is tetszik meg a találkozás, meg a közepén a szenvedős rész sem vészes, de lehet javítja is, hogy haladtam haladtam :D de a vége a gyerekkel meg egyáltalán… nem szimpi nekem, de azt monda hogy jajj és ezért a pici karonülővel elindulok a vakvilágba…
de mindegy, jön a felmentő sereg és minden jó ha a vége jó :)
Néha talán egy pofont leadtam volna a hisztikirálynőnek, de megértem hogy nem adja könnyen magát :D
Imádom a vikingeket ^-^

meteoritastar>!
Heather Graham: A viking asszonya

Ez a resz is nagyon jo volt.
A szereplokrol se tudok rosszat mondani. A tortenet is tetszett. Eloszor aggodtam, hogy Eric milyen lesz. De kar volt:)):)) tipikus apja a parancsolgatasaival egyutt:)):))
Orultem,hogy druida baratunk is josolgatott. Szerintem masok is igy vannak ezzel:)):))
Melto volt a 2.resznek.

Erzascarlett>!
Heather Graham: A viking asszonya

Hát mit ne mondjak a történet majdnem teljesen olyan mint az első résznek. Ami viszont nagyon tetszett az az volt, hogy láthattuk az idősebb Erint és Olafot. De, végülis egy szép szerelem kibontakozását láthattuk, különösebb agymunka nélkül, szórakoztatóan.

Tamlilla>!
Heather Graham: A viking asszonya

Kellemes kikapcsolódás, talán jobb volt valamivel, mint az első rész. Újraolvasós.

Most, hogy újraolvastam is kellemes élményt nyújtott. Szerintem még biztosan kezembe veszem, számomra megingathatatlan.

_Enii_>!

A szerelem kétélű kard, nagyobb hatalma van az ember által megalkotott legtökéletesebb fegyvernél is.

_Enii_>!

MissBennet>!

A föld olyan, mint egy szerető, mondta egyszer az apja. Fájdalmasan követelődző, és csábítóan hat az érzékekre, magához szólít, és nem lehet megtagadni. Ez a föld szólította őt.

91. oldal, 5. fejezet

Sippancs P>!

A druida valóban előtte állt.
Eric mérgesen ráncolta a homlokát. – Odinra, te vén denevér, mi a poklot keresel itt?
Mergwin leült az ágyra. Eric összerándult, és összeszorította a fogát, amikor észrevette, hogy a druida a nyílvessző ejtette sebet kezeli a combján. – A Krisztusát, de fáj! – káromkodott.
A druida szomorúan rázta meg a fejét. – Eric, te már említetted Krisztust, Odint és a poklot, és mindet egy szuszra. Döntsd el, melyik istent választod, Fiatal Farkas, és a megfelelő módon imádkozz hozzájuk, ha lennél olyan szíves.

bbabri>!

– Valamikor mindannyiunkat utolér a halál – emlékeztette Rollo.
Eric elvigyorodott, kihúzta a kardját a hüvelyéből. A csillagok fénye visszaverődött az acélról.
– Valamikor – értett egyet Rolloval Eric. – De a valamikor az nem holnap lesz. Nem, hacsak nem kell további napjaimat Valhalla falai között eltöltenem a csata minden hősével.
Elfordult, hogy lepihenjen ékszakára.
– Eric – szólt utána Rollo. – Állítólag keresztény herceg vagy.
Eric elvigyorodott. – A mennyország minden csábítása ellenére sem halok meg holnap! – mondta. – Nem,esküszöm, hogy nem halok meg.

varadiera>!

És megtanulta a szeretet fájdalmát, és nagyon is tudatában volt, hogy a szerelem kétélű kard, nagyobb hatalma van az ember által megalkotott legtökéletesebb fegyvernél is.

HENGYE>!

– Néha mindnyájunknak szüksége van segítségre, barátom! – nyugtatta meg Eric. – Aki ezt felismeri, abból nagy harcos válik!

CzinglerA>!

– Nem, nem szabad menned.
– És miért nem?
– Túl öreg vagy ehhez a játékhoz.
– Ha túl öreg leszek, akkor meghalok.

Sippancs P>!

Már szeretett korábban is…

MacAuliffe viking trilógia sorozat · Összehasonlítás